شبکه‌های اجتماعیکامپیوتر و اینترنتگوشی و تبلت

سیاست حفظ حریم خصوصی واتس اپ در اروپا پس از جریمه، بهینه شد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، واتس اپ به دلیل جریمه هنگفت حفاظت از داده‌ها در اوایل سال جاری، سیاست حفظ حریم خصوصی خود را بازنویسی می‌کند.

پس از تحقیقات، ناظر حفاظت از داده‌های ایرلند جریمه‌ای ۲۲۵ میلیون یورویی صادر کرد. این دومین جریمه بزرگ تاریخ بود و به واتس اپ دستور داد تا سیاست‌های خود را تغییر دهد. واتس ‌اپ علیه این جریمه درخواست تجدیدنظر می‌کند، اما در حال اصلاح اسناد خط‌مشی خود در اروپا و بریتانیا برای رعایت آن است. با این حال، اصرار دارد که چیزی در مورد خدمات واقعی آن تغییر نمی‌کند. در عوض می‌گوید این ترفندها برای «اضافه کردن جزئیات بیشتر در مورد شیوه‌های موجود ما» طراحی شده‌اند و فقط در نسخه اروپایی سیاست حفظ حریم خصوصی ظاهر می‌شوند، که در حال حاضر با نسخه‌ای که در سایر نقاط جهان اعمال می‌شود متفاوت است. این شرکت با اعلام این تغییر گفت:

هیچ تغییری در فرآیندها یا قراردادهای ما با کاربران ایجاد نشده است و کاربران ملزم به موافقت با چیزی یا انجام هیچ اقدامی ‌برای ادامه استفاده از واتس ‌اپ نخواهند بود.

سیاست جدید بلافاصله اعمال می‌شود.

شورش کاربر

در ماه ژانویه، کاربران واتس‌ اپ از به‌روزرسانی شرایط شرکت شکایت کردند و بسیاری معتقد بودند داده‌ها را با شرکت مادر فیسبوک، که اکنون متا نامیده می‌شود، به اشتراک می‌گذارد. بسیاری فکر می‌کردند که عدم موافقت با شرایط و ضوابط جدید منجر به مسدود شدن حساب‌های آنها می‌شود. در واقع،‌ تغییر بسیار کمی کرده بود. با این حال، واتس اپ مجبور شد تغییرات خود را به تعویق بیندازد و ماه‌ها صرف مبارزه با تصور عمومی ‌کند.

بیشتر بخوانید
سریال زخم کاری با بازی جواد عزتی به‌زودی در فیلیمو!

واتس اپ با نوشتن در مورد ترفندهای جدید مورد نیاز توسط کمیسر حفاظت از داده‌های ایرلندی (DPC) به طور مستقیم به این نوع نگرانی‌ها پرداخت و اعلام کرد این به‌روزرسانی نحوه پردازش، استفاده یا اشتراک‌گذاری داده‌های کاربر را با هیچ‌کس، از جمله متا، تغییر نمی‌دهد، همچنین نحوه عملکرد سرویس‌مان را تغییر نمی‌دهد. در ادامه افزود:

کاربران برای ادامه استفاده از واتس اپ ملزم به موافقت با چیز جدیدی یا انجام هیچ اقدامی ‌نخواهند بود.

این شرکت همچنین مایل بود تاکید کند که سرویس آن رمزگذاری شده است و همچنان ادامه دارد، به این معنی که پیام‌ها فقط توسط فرستنده و گیرنده قابل خواندن هستند.

سیاست حفظ حریم خصوصی جدید حاوی اطلاعات قابل توجه بیشتری در مورد اینکه دقیقاً چه کاری با اطلاعات کاربران انجام می‌شود و نحوه کار واتس اپ با متا، شرکت مادر واتس اپ، فیس بوک و اینستاگرام است.

جریمه‌ای که در ماه سپتامبر به واتس اپ تعلق گرفت، نتیجه یک تحقیق طولانی مدت در مورد اینکه آیا این غول رسانه‌های اجتماعی به اندازه کافی در مورد نحوه رسیدگی به اطلاعات کاربران شفاف است یا خیر، بود.

کمیسر حفاظت از داده‌های ایرلندی در ابتدا علیه واتس اپ فقط در برخی از مناطق، جریمه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون یورو پیشنهاد کرده بود. اما پس از مشورت با رگولاتورهای دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به عنوان بخشی از این فرآیند، مقدار را مجددا ارزیابی کرد. تا کنون فقط برای آمازون جریمه بیشتر از این صادر شده است. واتس اپ همچنان به اعتراض علیه این تصمیم ادامه می‌دهد و معتقد است که همیشه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

بیشتر بخوانید
شرکت مهندسی ویر مورد حمله باج افزارهای بزرگ قرار گرفت

چالش حقوقی دولت بریتانیا در استفاده از واتس اپ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا