اطلاعات‌محورحیوانات خانگی

چه حرف‌هایی را نباید به کسی که گربه یا هر پت دیگری دارد، بزنیم؟

لطفا حرف‌هایی را که در ادامه با هم مرور می‌کنیم به کسی که گربه یا هر پت دیگری دارد نزنیم. نکته اول این است که باید به انتخاب‌ها و سلیقه‌های هم احترام بگذاریم. نکته دوم اینکه هر کسی پت خودش را عاشقانه دوست دارد و زدن چنین حرفایی و پرسیدن سوالات این چنینی، می‌تواند باعث رنجش آن فرد شود.

 1. آخه این چیه که نگه می‌داری…!
  گربه‌ها هزاران سال است که وارد خانه‌های ما انسان‌ها شده‌اند و هم به ما عشق دادند و هم از ما عشق گرفته‌اند. کسی که گربه نداشته باشد، هرگز این موضوع را درک نمی‌کند. این حرف را نه تنها به صاحبان یا سرپرستان گربه بلکه به هر کسی که پت دارد، نزنید چون آن گربه یا پت برای آنها عضوی از خانواده‌شان محسوب می‌شود.
 2. چرا گربه حالا، سگ که بهتره!
  همیشه این موضوع مقایسه شدن برای طرفداران هر دو گونه دوست‌داران سگ یا گربه مشکل ساز است. باید توجه داشت که خلقت این دو گونه به این شکل است و خدادای به صورت گربه یا سگ خلق شده‌اند. ما باید یاد بگیریم به سلیقه یکدیگر احترام بگذاریم. هر کدام از گونه‌های جانوری از گربه و سگ گرفته تا پت‌های دیگر، هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در نتیجه وجود همین تمایز خدادادی، شیوه دوست داشتن، ابراز علاقه و سایر مشخصات رفتاری با یکدیگر تفاوت دارند. پس سعی کنیم به سلائق گوناگون و انتخاب‌های بکدیگر احترام بگذاریم.
 3. گربه که موهاش می‌ریزه!
  توجه داشته که من به عنوان صاحب و سرپرست، گربه‌ام را با جان و دل دوست دارم و تمام مسئولیتش را پذیرفته‌ام. عشق به گربه‌ام باعث می‌شود که موهایش را جمع و همه جا را تمیز کنم. باید توجه داشت موی ما انسان‌ها هم می‌ریزد و این روندی طبیعی است. دارنده و دوست‌دار گربه، موهایش را شانه می‌کند، مراقبش است و اگر مشکلی باشد از دامپزشک کمک می‌گیرد.
 4. مریضی می‌گیریا!
  وقتی سرپرست گربه واکسن او را می‌زند‌، درمان ضدانگلی‌اش را انجام می‌دهد، گربه‌اش توسط دامپزشک به طور مرتب معاینه می‌شود، مراقب خورد و خوراکش هست، مراقب موهای بدنش هست، اینکه همیشه به عنوان سرپرست در حال مطالعه هستم و اطلاعاتم را درباره گربه‌ام و هر آنچه که به او مربوط می‌شود؛ بالا می‌برم دیگر چرا باید مریضی بگیرم؟
 5. خرجش که بالاست!
  وقتی گربه‌ای وارد خانه ما می‌شود دیگر عضوی از خانواده ما شده است و این یعنی من مسئولیت او را تماما به عهده گرفته‌ام و موظف هستم به بهترین شکل از او نگهداری کنم. حالا هزینه و مخارجش هر چه قدر که می‌خواهد باشد.
 6. گربه که بی‌وفاست!
  مسلم است وقتی شناختی از گربه نداریم، بهتر است نظری درباره آن ندهیم. این مورد، نسبت دادن صفات انسانی به حیوانات است که کاملا امری بی‌معناست. گسترش بستر اینترنت و فضای مجازی و به دنبال آن منتشر شدن ویدئوها، اطلاعات و کتاب‌های زیاد درباره گربه‌ها نشان می‌دهد که این مخلوقات دلربا تا چه حد می‌توانند مهربان و وفادار باشند!
بیشتر بخوانید
چین تمام معاملات رمز ارزها را غیرقانونی اعلام کرد

در رابطه با گربه‌ها، خصوصا گربه‌های خانگی بیشتر بخوانید:

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا