اطلاعات‌محورشبکه‌های اجتماعیکامپیوتر و اینترنتگوشی و تبلت

حذف دیس‌لایک از یوتیوب ترول‌ها را دلسرد می‌کند اما برای کاربران مفید نیست

کاربران یوتیوب دیگر نمی‌توانند ببینند که یک ویدیو را چند نفر دوست ندارد. به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، این پلتفرم می‌گوید که این تغییر را برای محافظت از کاربران در برابر بمباران دیس‌لایک و کاهش استرس و خجالت برای سازندگان ویدیوها ایجاد کرده است.

بمباران دیس‌لایک زمانی است که یک حرکت هماهنگ برای دیس‌لایک افراد از یک ویدیو انجام می‌شود تا بینندگان احتمالی را از بین ببرند. برخی از سازندگان محتوا به Radio 1 News beat گفته‌اند که این حرکت خیلی مفید نیست، اما برخی دیگر می‌گویند ممکن است به سلامت روان آنها کمک کند. این تغییر هنوز به طور کامل اعمال نشده است و تاکنون اعلام یوتیوب در مورد این حرکت را ۵۳۰۰۰ نفر دیس‌لایک کرده‌اند. سازندگان محتوا همچنان می‌توانند کل دیس‌لایک‌ها را برای ویدیوهای خود ببینند.

ترول‌های دلسرد شده

کنزو جائه، خواننده رپ، می‌گوید:

این کار باعث می‌شود بسیاری از ترولینگ‌ها و بسیاری از افراد بداخلاق در اینترنت که می‌خواهند کارهای خلاقانه دیگران را بی اهمیت جلوه دهند، دلسرد کند.

این دانشجوی ۱۸ ساله دانشگاه برادفورد، موسیقی خود را در یوتیوب تبلیغ می‌کند و تنها حدود ۲۰۰ مشترک دارد. این سازندگان محتوا در مقیاس کوچک مانند کنزو هستند که یوتیوب می‌گوید با تصمیم خود برای پنهان کردن مجموع دیس‌لایک از آنها محافظت می‌شود.

کنزو می‌گوید گاهی اوقات پیش می‌آید که در مورد استقبال از ویدیوهایش احساس ناراحتی داشته باشد و اینکه حذف کل دیس‌لایک‌‌ها ممکن است به سلامت روان سازندگان ویدیو کمک کند. او می‌گوید:

شما ممکن است قلب و روح خود را برای خلق چیزی بگذارید ولی آن‌طور که می‌خواهید با لایک یا دیس‌لایک ظاهر نشود. این می‌تواند ناامیدکننده باشد. من در حساب اینستاگرام خود همه لایک‌ها را حذف کرده‌ام و این واقعا کمک کرده است که به تعداد افرادی که آن را لایک می‌کنند اهمیتی ندهم.

یوتیوب در اوایل سال جاری مخفی کردن کل عدم پسندیدن یا دیس‌لایک از کاربران را آزمایش کرد و می‌گوید که نشان داده شده است که حملات هماهنگ ترول‌های آنلاین را کاهش می‌دهد که با یکدیگر همکاری می‌کنند تا آمار زیادی از دیس‌لایک در محتوای افراد جمع‌آوری کنند.

بیشتر بخوانید
نشت نفت در ساحل‌ هانتینگتون کالیفرنیا باعث نگرانی حیات وحش شده است.

برخی از افراد هنوز هم می‌توانند مجموع دیس‌لایک‌ها را ببینند، اما یوتیوب به تدریج این ویژگی جدید را ارائه می‌کند.

کریس برتون می‌گوید که نمایش مجموع دیس‌لایک‌ها می‌تواند واقعاً برای کاربران مفید باشند، تا از کلیک بر روی محتوای نامناسب خودداری کنند. این جوان ۲۷ ساله اهل همپشایر می‌گوید:

فکر کنید که می‌خواهید قبل از تماشای ویدیو، فوراً بدانید که چقدر خوب است. بسیاری از اوقات، نمی‌توانید به عنوان یا تصویر کوچک اعتماد کنید. اگر یک ویدیوی آموزشی را بینید و تقریباً همه موارد آن را دوست نداشته باشید، متوجه می‌شوید که به شما کمکی نخواهد کرد.

کریس کانال نیمه فعال کریس را اداره می‌کند و در پروژه‌های مثبتی مانند جمع‌آوری زباله و ساخت لگو‌های غول پیکر شرکت می‌کند. او می‌گوید که در تلاش است تا ببیند چگونه تصمیم یوتیوب از او در برابر استرس محافظت می‌کند، زیرا او همچنان می‌تواند به عنوان یک سازنده کل دیس‌لایک‌ها را ببیند. کریس می‌گوید که مطمئناً از جنبه قلدری بمباران دیس‌لایک خلاص می‌شود. او می‌گوید که از وجود ابزارهایی که یوتیوب در حال حاضر برای جلوگیری از قلدرهای آنلاین ارائه می‌دهد، خوشحال است:

یوتیوب در حال حاضر به طور خودکار بسیاری از نظرات تنفرآمیز را مسدود می‌کند که فوق العاده است. آنها را برای بررسی نگه می‌دارد، و آنها پخش نمی‌شوند مگر اینکه من به صورت دستی روی آنها کلیک کنم.

علاوه بر پنهان کردن برخی یا همه نظرات، سازندگان به ویژگی‌ای اشاره کرده‌اند که از قبل برای پنهان کردن لایک‌ها و دیس‌لایک‌ها وجود دارد که کاربران یوتیوب می‌تواند در صورت تمایل آن را فعال کنند.

بیشتر بخوانید
ماجرای جالب عکس یادگاری کیت بلانشت و جواد عزتی + ویدئو

گوگل و یوتیوب تبلیغات مربوط به اطلاعات غلط آب و هوا را ممنوع کردند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا