سیاسی

جهانگیری برای انتخابات ۱۴۰۰ کاندید می‌شود؟

شانس جهانگیری با نامزدی در انتخابات پیش رو چه قدر است؟

علی صوفی عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفته جهانگیری اعلام کرده که برای انتخابات ۱۴۰۰ کاندید خواهد شد. با این حال جهانگیری تاکنون نامزدی خود را به صورت علنی تایید نکرده است.

اسحاق جهانگیری از معدود اصلاح طلبانی است که احتمال تایید صلاحیتش وجود دارد و حتی هر از گاهی صحبت از نامزد شدنش به میان می‌آید. با این حال به نظر می‌رسد، جهانگیری تمایلی به حضور انفرادی و بدون حمایت تشکیلاتی اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد.

جهانگیری در انتخابات ۹۶ هم با تصمیم اصلاح طلبان کاندید شد و با تصمیم همین جریان به نفع روحانی از رقابت انتخاباتی انصراف داد. بعد از مشارکت ۴۲ درصدی در انتخابات مجلس و به نوعی قهر مردم با صندوق‌های انتخاباتی که منجر به پیروزی اصولگرایان شد، بسیاری پیروزی آنها در انتخابات ۱۴۰۰ هم را قطعی می‌دانند.

از طرفی برخی می‌گویند جهانگیری به دلیل حضور در دولت دوم روحانی، عملا شانس چندانی برای پیروزی در انتخابات آینده ندارد، حتی در شرایطی که  دولت دوم روحانی گردش به راست کرده و گفته شده که جهانگیری هم اختیار چندانی ندارد.

بیشتر بخوانید: استیضاح روحانی برای حل مشکلات مردم است یا تسویه حسابی سیاسی است؟

بیشتر بخوانید
اعلام اسامی نهایی کاندیدا‌های انتخابات

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا