شبکه‌های اجتماعی

جنجال گریه‌های سحر زکریا + فیلم

سحر زکریا که چند وقتی است فکر می‌کند با جنجال‌آفرینی می‌تواند یکی از شاخ‌های اینستاگرامی شود و از آن وضعیت مالی بدی که خودش چندی پیش به آن اذعان داشت رها شود، به‌تازگی در لایوی جنجالی به گرانی و نخریدن واکسن اعتراض کرده‌است. گریه و فریاد دو عنصر اساسی در لایو اینستاگرامی او هستند. فیلم اعتراض سحر زکریا به نخریدن واکسن و وضعیت اقتصادی کشور را در زیر ببینید:

او در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «کی می‌خواهید واکسن بخرید؟ اون واکسن کوفتی که از هر قبرستانی می‌خواهید بخرید که روی ما امتحان کنید را زودتر بخرید».

سحر زکریا در ادامه با تکرار این که از وضعیت حاضر خسته شده است، گفت: «من خسته شدم. فریاد می‌زنم برای مردمم. تنم می‌لرزد هر روز که اینستاگرام را باز می‌کنم. چرا در کشورهای دیگر یک بازیگر، یک فوتبالیست از کرونا نمی‌میرد؟ اصلا آدم معروف چی هست؟ چرا آدم‌ها باید بمیرند؟ یک سال گفتیم همه جای جهان کرونا است اما از سه چهار ماه پیش کشورها شروع به خرید واکسن کرده‌اند».

این بازیگر در ادامه حرف‌هایش خطاب به مسئولان برای کم‌کاری در تهیه واکسن کرونا گفت: «شما اما هر هفته وعده هفته دیگر را می‌دهد».

او همچنین پیرامون وضعیت نامساعد اقتصادی کشور هم گفت: «مردم نمی‌توانند نان و تخم مرغ بخورند. نمی‌توانند نان و ماست بخورند. کجایید؟ کدام رونق اقتصادی؟ نکند شما در سوییس زندگی می‌کنید، ما در ایران زندگی می‌کنیم؟»

سلبریتی‌ها شهره هستند به اظهارنظرهای غیرکارشناسی

«معصومه نصیری» کارشناس رسانه و مدرس دانشگاه در‌این‌باره به فارس گفت: اصرار به اظهار نظر در هر موضوعی و البته سیاسی کردن آن، میل عجیبی است که در برخی سلبریتی‌ها دیده می‌شود. چند وقت پیش در جلسه‌ای در یک نهاد فرهنگی یکی را که به قول خودش در یک عملیات هشتگی شرکت کرده بود دیدم، گفتم آقای فلانی یادتان هست اولین بار این هشتگ را کجا دیدید؟ گفت نه همکاران گفتند و ما هم حمایت کردیم. بعد گفتم می‌دانید اصل ماجرای فلان فرد چه بود و هشتگ شما کاملا در خلاف جهت حقیقت بود؟ گفت من از کجا باید این را بدانم یا می‌دانستم! عرض کردم خب آدم وقتی چیزی را نمی‌داند و از موضوعی حمایت میکند، معنی آن چیست؟ به آن آدم چه می‌گویند؟

بیشتر بخوانید
فهیم رحیمی خواننده‌ی جوان افغانستانی درگذشت

 وی ادامه داد: سلبریتی‌ها شهره هستند به اظهارنظرهای غیرکارشناسی. یکی از آن‌ها انصاریان را شهید واکسن دانسته و برخی گفتند اگر وقتی او در بیمارستان بستری بود، واکسن خریده بودیم و تزریق کرده بودیم، او زنده بود. و هیچکس هم نمی‌گوید واکسن، ویروس خفیف شده است و برای تزریق قبل از ابتلا است و نه بعد از ابتلا. با متر و معیار سلبریتی‌ها روزانه چند هزار شهید واکسن در دنیا داریم!

پست جنجالی کتایون ریاحی بعد از درگذشت انصاریان
پست جنجالی کتایون ریاحی بعد از درگذشت انصاریان

نصیری توضیح داد: برخی سلبریتی‌ها نقش همان پشه مالاریا که مورد اشاره ریاست سرویس اطلاعات خارجی فرانسه در ملاقات با دونالد ریگان را بازی می‌کنند که بر اساس آن مهمترین هدف عملیات پشه (مسکیتو) مشغول سازی و غافل سازی است. در این تئوری، کنت آلکساندر دو مرانش، که بیش از ده سال (۱۹۷۰- ۱۹۸۱) ریاست سرویس اطلاعات خارجی فرانسه SDECE را به دست داشت، در دیداری با دونالد ریگان رئیس جمهور آمریکا، درباره راهکار کم‌هزینه مقابله با دشمنان غرب گفت برای مبارزه در این نوع جنگ چندین راه وجود دارد. به دلیل اینکه ما نمی‌توانیم یک میلیون نفر نیروی اعزامی به افغانستان روانه کنیم پیشنهاد می‌کنم آنچه را که من عملیات مسکیتو (Mosquito:پشه مالاریا) نامیده‌ام، شروع کنیم.

نصیری تصریح کرد: کنت آلکساندر دو مرانش معتقد است چون پشه مالاریا نمی‌تواند خرس را بکشد ولی می‌تواند آن قدر او را آزار دهد که دیگر نتواند بخوابد، دیگر نتواند چیزی بخورد و از آن همه وزوز گیج شود. پشه مالاریا می‌تواند دشمنی بسیار خطرناک باشد. ما می‌توانیم از چنین تصور و تمثیلی بهره ببریم و شاید بتوانیم در افغانستان کاری انجام دهیم. مهمترین هدف عملیات پشه (مسکیتو) مشغول سازی و غافل سازی از اقدامات اصلی دشمن و هدر دادن انرژی و توان در مسیر فرعی است.

وی تاکید کرد: پشه با به هم ریختن اعصاب افراد یا سیستم مقابل آنان را از کار اصلی باز می‌دارد و با به هم ریختن سیستم عصبی احتمالاً فرد یا سازمان واکنش‌های حساب نشده و هزینه ساز نشان خواهند داد. حالا هم سلبریتی‌های ما از همین قانون پیروی می‌کنند.

 این مدرس رسانه افزود: جالب اینجاست که خانم زکریا در ویدئوی خود می‌گوید چرا در دنیا یک هنرپیشه یا فوتبالیست به کرونا مبتلا نمی‌شود. این نشان می‌دهد که خانم بازیگر حتی به اخبار حوزه خودش هم تسلط ندارد و کاملا جو زده سخن می‌گوید. چون با یک جستجوی ساده در اینترنت نام و اسامی مبتلایان و همچنین افرادی که بابت این بیماری درگذشته اند می‌آید. آخرین آنها هم لری کینگ بزرگترین و معروفترین مجری دنیا بود که بابت همین بیماری کرونا درگذشت.

بیشتر بخوانید
جنجال پخش صدای لیلا فروهر از تلویزیون + فیلم

وی تصریح کرد: خانم سحر زکریا همچنین فریاد می‌زند که واکسنی که می‌خواهید روی ما امتحان کنید کی وارد می‌شود؟ ایشان ظاهرا نمی‌دانند که اگر قرار بود کشور چنین ریسکی را بپذیرد، به قول خودش ما ماه‌های قبل وارد فاز واکسیناسیون می‌شدیم، اما پاسخ تبعات آن را چه کسی می‌داد؟ اگر ایشان منظورشان واکسن فایزر است که در حال حاضر واکسن‌های بهتری با سطح ایمنی بالاتر و ریسک کمتر در دنیا در حال تولید است. چرا ما باید فقط چشممان به آمریکا باشد؟ ضمن اینکه ایشان ظاهرا فقط جوگیر فضای مجازی هستند و خودشان هم در این باره جو می‌دهند وگرنه باز هم با جستجویی ساده متوجه می‌شدند که جاهایی که مردم خود را موش آزمایشگاهی کردند، رژیم اسرائیل و امارات بودند.

واکنش یکی از مقامات وزارت بهداشت به توییت مهناز افشارواکنش یکی از مقامات وزارت بهداشت به توییت مهناز افشار
واکنش یکی از مقامات وزارت بهداشت به توییت مهناز افشار

نصیری اظهارداشت: وقتی این سخنان گفته می‌شود، برخی فوری گارد می‌گیرند و می‌گویند نه این طور نیست. باشد حرف ما را قبول نکنید. اما در سایت‌های معتبر دنیا هم این موضوع با عدد و رقم و آمار کامل منتشر شده که رژیم اسرائیل چطور و با چه قیمتی واکسن را به مردم خود رساند و الان هم علی رغم همه این تلاش‌ها نرخ شیوع بیماری در آنجا هنوز بالاست.

وی در پایان گفت: دوره حرف‌های بی‌اساس و بی‌ریشه زدن دیگر گذشته است. بهتر است چهره‌ها مانند بقیه در حوزه تخصصی خودشان سخن بگویند و اظهارنظر کنند. این روزها دسترسی به اطلاعات به اندازه دسترسی به هجویات آسان است منتها اگر بخواهیم که اطلاعات را از منابع دقیق و درست پیدا کنیم.

واکنش روزنامه کیهان به اظهارات سحر زکریا و کتایون ریاحی

فیلم گریه سحر زکریا

روزنامه کیهان به موضع این دو بازیگر ایران واکنش نشان داده‌است. در بخشی از نوشته‌ی این روزنامه آمده‌است:

بیشتر بخوانید
جنجال‌های سخنان داریوش ارجمند پیرامون وزنه‌‌برداری زنان و فمینیسم

«همان طیفی که در روزگاری نه چندان دور و با هیجان تمام، مردم را به رأی دادن به حسن روحانی دعوت کردند اما الان پشیمان هستند، حالا با هیجان بیشتری تبلیغاتچی واکسن‌های خارجی شده‌اند!

هنوز فراموش نکرده‌ایم که سه سال قبل و در جریان انتخابات سال ۹۶ برخی از سلبریتی‌ها چگونه به مانور تبلیغاتی برای رئیس‌جمهور پرداختند. اما همین سلبریتی‌ها بعدا گفتند که از کرده‌ی خویش پشیمان اند و حتی بعضی‌شان از رأی دادن به روحانی ابراز شرمندگی می‌کنند و می‌گویند که نمی‌دانند جواب مردم را چه بدهند و اگر زمان به عقب برگردد، این اشتباه را تکرار نمی‌کنند! همان افراد این روزها نیز به تبلیغاتچی واکسن‌های خارجی کرونا مشغول هستند؛ درگذشت علی انصاریان، فوتبالیست و بازیگر فقید، فرصت تازه‌ای برای یک «مانور جهالت» تازه برای همان افراد شده است!

این روزها برخی از سلبریتی‌های گوش به زنگ منافع غرب در ایران، واکسن را بهانه‌ای برای نمایش جهل و کم‌سوادی خودشان کرده‌اند؛ جالب این است که فقط هم بر «واکسن آمریکایی» اصرار دارند و با وجود ‌اشکالات آشکار و عوارض متعدد این واکسن، برخی از این سلبریتی‌ها به هیچ واکسن دیگری غیر از نوع آمریکایی‌اش راضی نمی‌شوند!

یکی از بازیگرهای درجه سه، ویدئویی را منتشر کرده و در آن جیغ و فریاد می‌زند که «واکسن بخرید»! او آن‌قدر بی‌اطلاع است که گفته چرا در دیگر کشورها، هیچ چهره مشهوری در اثر کرونا از دنیا نرفته؟! غافل از اینکه همین چند روز قبل، لری کینگ، سلبریتی و مجری مشهور تلویزیون آمریکا به‌خاطر کرونا درگذشت.

یک بازیگر سابق دیگر هم با انتشار عکس مرحوم علی انصاریان، از او به‌عنوان «شهید واکسن» یاد کرده! تعبیری که نشان‌دهنده‌ی اوج ناآگاهی این بازیگر سابق و برخی دیگر از همکارانش از وضعیت کرونا در جهان است.

سؤال اساسی این است که آیا این به اصطلاح سلبریتی‌ها اطلاعی از آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در غرب و به‌ویژه آمریکا و انگلیس ندارند؟! چرا این کشورها با وجود آغاز واکسیناسیون اما همچنان روزانه هزاران مبتلا و صدها قربانی می‌دهند؟ چرا سلبریتی‌ها به‌جای تبلیغ واکسن ایرانی که نتایج مثبتی داشته و مطالبه آغاز هرچه سریع‌تر واکسیناسیون با محصول داخلی، آدرس غلط می‌دهند؟»

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. بازیگرا و سلبریتی های مملکت اونا بقول خودتون
    اونا مث شما کودن ها دورهمی نمی گیرن اونم بدون ماسک !
    خانم زکریا کاش اول ب اراجیفی ک میگی دقت کنی بعد زر زر بزنی
    شما همون فایزر بدردت میخوره بزنی هم شما راحت شین ک خسته شدین هم ما از دست شما احمق ها!

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا