اقتصادی

جف بزوس باز هم ثروتمندترین مرد جهان شد

جف بزوس – مدیرعامل آمازون – باری دیگر ایلان ماسک را کنار زد و ثروتمندترین مرد جهان شد. دارای فعلی جف بزوس حدود ۱۹۰ میلیارد دلار است!

طبق داده‌هایی که وب‌سایت فوربز منتشر می‌کند، روز گذشته سهام تسلا با کاهش ارزش مواجه شده و از این رو ایلان ماسک ۲.۴ درصد از دارایی‌اش را از دست داده، یعنی حدود ۳.۹ میلیارد دلار.

جالب آن‌که ایلان ماسک همین یک ماه پیش به دلیل افزایش ارزش سهام تسلا از بزوس جلوتر رفت و ثروتمندترین فرد جهان شد! در واقع خیلی سریع ایلان ماسک از بزوس پیشی گرفت و خیلی سریع جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را به جف بزوس داد.

دارایی جف بزوس

چنان‌که در بالا اشاره شد، دارای جف بزوس اکنون حدود ۱۹۰ میلیارد دلار است. دارایی او تا حد زیادی در سهام آمازون ذخیره شده‌است و هر سال نسبت به سال پیشین افزایش می‌یابد؛ این از آن روست که سهام آمازون هر ساله افزایش ارزش دارد. بد نیست بدانید که آگوست سال ۲۰۲۰ جف بزوس رکوردزنی کرد. در طی تاریخ هیچ فردی وجود ندارد که ثروت‌اش از ۲۰۰ میلیارد دلار فزونی گرفته باشد، اما جف بزوس به این مقدار رسید. البته که اکنون دارایی‌اش نسبت به آگوست ۲۰۲۰ حدود ۱۰ میلیارد دلار کاهش داشته‌است.

در آخر قابل‌ذکر است که این ثروتمندترین مرد جهان در شرف کناره‌گیری از مدیرعاملی آمازون است. او اعلام کرد که قرار است کرسی مدیرعاملی آمازون را به مدیر ارشد سرویس‌های آمازون یعنی اندی جسی بسپارد. البته که او از هیئت‌مدیره‌ی آمازون کناره‌گیری نمی‌کند، اما از این پس لااقل به طور رسمی نفر اول آمازون نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
بازگشت قیمت دلار به کانال 24 هزار تومان

همچنین بخوانید: بیوگرافی جف بزوس

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا