حوادث

جسد سها رضانژاد دختر طبیعت‌گرد پیدا شد

سها رضا نژاد دختر کوهنورد و طبیعت‌گرد از بیستم تیرماه گم شده بود، اما امروز خبرهایی از کشف جسد سها رضانژاد منتشر شده‌اند. گفته می‌شود جسدی که پیدا شده شباهت زیادی به سها رضانژاد دارد، اما این‌که به طور قطعی جسد مربوط به اوست یا خیر را باید خانواده‌ی او و پزشکی قانونی تعیین کنند.

دادستان عمومی کردکوی در مورد پیدا شدن جسد سها رضانژاد توضیحاتی ارائه داد.

محمدصادق اسماعیل‌زاده گفت:

صبح امروز جمعه و با تلاش گروه جستجوی هلال احمر استان گلستان جسدی با البسه شبیه کوهنوردِ گم‌شده در قسمت پایین یکی از پرتگاه‌های ارتفاعات جهان نما کشف شد.

او ادامه داد:

از آن‌جا که محل سقوط در محدوده محل مفقود شدن سها رضانژاد دختر ۲۷ ساله و کوهنورد غیربومی است، ظن قوی بر تعلق جسد به این بانوی کرجی دلالت دارد که بیستم تیرماه گذشته در همین مکان مفقود شد.

اسماعیل‌زاده در مورد وضعیت ظاهری جسد اظهار داشت:

به سبب طی زمان نسبتاً طولانی چهره‌ی متوفی قابل‌تشخیص نیست، ضمن اینکه برای اظهار نظر در خصوص وجود آثار ضرب و جرح نیازمند بررسی دقیق کارشناسی توسط پزشکی قانونی هستیم.

مشخصات جسد، مکان کشف و البسه با خانم سها رضانژاد مطابقت دارد اما احراز هویت نهایی با کمک خانواده متوفی و تشخیص پزشکی قانونی انجام می‌شود.

اسماعیل‌زاده ادامه داد:

پس از بررسی‌های بیش‌تر و تکمیلی جزئیات اطلاع رسانی خواهد شد اما آن‌چه که تاکنون از شواهد و قراین پیداست، سقوط کوهنورد از ارتفاع علت مرگ است ولی جزئیات بیشتر نیازمند مطالعه کالبدشناسی و بررسی دقیق و تخصصی میدانی صحنه فوت است.

رییس دادگستری استان گلستان نیز در مورد پیدا شدن جسد سها رضا نژاد اظهاراتی داشت. او گفت:

در پى اعلام مفقود‌شدن خانمى به نام سها رضانژاد در مناطق کوهستانى شهرستان کردکوى دستورات قضایى براى جستجو به منظور پیدا‌کردن نشانى از این فرد صادر شد. لحظاتى قبل تیم جستجوى هلال‌احمر جسد یک زن را در مناطق صعب‌العبور کوهستانى شهرستان کردکوى کشف کردند و در حال انتقال جسد هستند.

هادی هاشمیان ادامه داد:

در حال حاضر خانواده سها رضانژاد در شهرستان کردکوى مستقر هستند تا پس از انتقال جسد و انجام تشریفات قانونى، هویت جسد کشف‌شده مشخص شود.

محل کشف جسد، نسبت به محلى که خانم سها رضانژاد در آن کمپ زده بودند، فاصله دارد و احراز هویت و علت مرگ پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی امکان‌پذیر است

گفتنی است که شهرستان کردکوی در غرب شهر گرگان قرار دارد و از طبیعتی بسیار زیبا برخوردار است و از همین رو نزد گردشگران و کوهنوردان و طبیعت‌دوستان بسیار محبوب است.

بیشتر بخوانید
چنگیز جلیلوند بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

همچنین بخوانید: گشایش اقتصادی هفته آینده چه می‌تواند باشد؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا