خبر ببر

جزییات ساخت ۱۳۰ هزار واحد در طرح ملی مسکن

عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران جزییات ساخت ۱۳۰ هزار واحد در طرح ملی مسکن را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد آیینی با یادآوری این‌که حدود ۱۳۰ هزار واحد در قالب طرح ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده تعریف، برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است، اظهار کرد:

برای سال ۹۸ ساخت ۵۳ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته و قرار است مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۹۹ نیز ۷۷ هزار واحد دیگر در قالب طرح ملی اقدام مسکن در این محدوده‌ها احداث شود.

وی با اشاره به آغاز ساخت ۲۸۵۰۰ واحد از مجموع ۵۳ هزار واحد، ادامه داد:

برای اجرای این طرح و به منظور تأمین مالی ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده در قالب طرح اقدام ملی عمدتاً از سه منبع تأمین مالی استفاده خواهد شد.

یکی از این منابع استفاده از ظرفیت‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم به منظور اتصال متقاضیان خانه اولی سپرده‌گذار در بانک مسکن به پروژه‌های تأمین مسکن در بافت‌های فرسوده است.

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، وجوه اداره شده دولتی و منابع داخلی بانک‌ها از مهم‌ترین منابع تأمین مالی ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در محدوده‌های هدف نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری است.

عرضه مسکن در بافت‌های میانی شهرها

آیینی با بیان اینکه هر یک پلاک فرسوده شهری به طور متوسط ظرفیت ساخت ۲٫۲ پلاک مسکونی جدید را دارد، تصریح کرد:

با این اقدام می‌توان عرضه مسکن در بافت‌های میانی شهرها که برخوردار از کلیه امکانات زیربنایی و روبنایی در سطح محلات است را به میزان قابل توجه افزایش داد و از این طریق بخش قابل توجهی از نیاز به ساخت و عرضه واحدهای مسکونی برای متقاضیان به خصوص خانه اولی‌ها را تأمین کرد.

اتصال صندوق پس‌انداز مسکن‌یکم به پروژه‌های نوسازی

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان، اظهار داشت:

اتصال صندوق پس‌انداز مسکن‌یکم به پروژه‌های نوسازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع تأمین اعتبار نوسازی بافت‌های فرسوده یکی از اقدامات مؤثر در جهت افزایش عرضه مسکن متناسب با تقاضای غالب در جامعه است  چرا که از این طریق بخشی از هدف تعیین شده در راستای اصابت ساخت و سازها به هدف تأمین مسکن خانه اولی‌ها محقق خواهد شد.

ضمن آنکه از منابع بانکی در جهت هدف نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده نیز بهره‌برداری می‌شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی بر فعالیت شرکت‌های نفتی و اقتصادی بین‌المللی در منطقه و جهان

بیشتر بخوانید
آغاز شمارش معکوس اخراج آمریکا از منطقه / آمریکا آماده تازیانه قدرت مردم منطقه باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا