اطلاعات‌محورتکنولوژیسایر گجت‌ها

ایتالیا اپل و آمازون را به خاطر هدفون بیتس جریمه کرد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، ناظر رقابتی ایتالیا، آمازون و اپل را بیش از ۲۰۰ میلیون یورو به دلیل نقض قوانین رقابتی جریمه کرده است. این جریمه مربوط به هدفون‌های بیتس است، برندی که توسط اپل به قیمت ۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ خریداری شد.

توافق سال ۲۰۱۸ بین غول‌های فناوری به این معنی بود که فقط نمایندگان منتخب می‌توانند محصولات را در وب‌سایت ایتالیایی آمازون بفروشند. اپل و آمازون هر دو اعلام کردند که قصد دارند علیه این جریمه‌ها درخواست تجدید نظر کنند.

سازمان رقابت ایتالیا گفت که اقدامات این دو شرکت همچنین قوانین اتحادیه اروپا را نقض می‌کند و بر رقابت در قیمت گذاری تأثیر می‌گذارد. این سازمان به این دو شرکت دستور داد که به محدودیت‌ها پایان دهند و این امکان را ایجاد کنند که فروشندگان به شیوه‌ای بدون تبعیض دسترسی داشته باشند.

کار اشتباهی نکردم

اپل گفت که به تصمیم سازمان دیده‌بان احترام می‌گذارد، و اعلام کرد:

اما باور کنید که ما هیچ اشتباهی انجام نداده‌ایم.

اپل گفت که همکاری با نمایندگان منتخب به ایمنی مشتری کمک می‌کند زیرا تضمین می‌کند محصولات اصیل هستند. سخنگوی اپل افزود:

محصولات غیر اصل تجربه ضعیفی را ارائه می‌دهند و اغلب می‌توانند خطرناک باشند. برای اطمینان از خرید محصولات اصلی توسط مشتریان، ما از نزدیک با شرکای فروشندگان خود همکاری می‌کنیم و تیم‌های متخصص در سراسر جهان داریم که با مجریان قانون، گمرکات و بازرگانان همکاری می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که فقط محصولات اصلی اپل فروخته می‌شوند.

آمازون گفت که به شدت با تصمیم مقامات ایتالیایی مخالف است و سهم آن از جریمه پیشنهادی (۶۸.۷ میلیون یورو) نامتناسب و ناموجه است. سخنگوی این شرکت گفت:

ما این پیشنهاد را رد می‌کنیم که آمازون با حذف فروشندگان از فروشگاه ما سود می‌برد، زیرا مدل کسب و کار ما بر موفقیت آنها متکی است.

این سازمان گفت که توافق مورد بحث بیش از دوبرابر کاتالوگ محصولات در دسترس مشتریان ایتالیایی را افزایش داده و منجر به معاملات بهتر و ارسال سریع‌تر شده است.

بیشتر بخوانید
چرا توربین‌های غول پیکر محدودیت‌های احتمالی را جابجا می‌کنند؟

آمازون به دلیل نقض قانون داده‌های کاربران، به پرداخت ۸۸۶ میلیون دلار جریمه محکوم شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا