خبر ببر

جاذبه‌های گردشگری شهر کبک

شهر فرانسوی زبان‌های کانادا

شهر کبک (Quebec City) تنها شهر دیوارکشی شده آمریکای شمالی است که در یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر از جمله شهرهای فرانسوی زبان کانادا است که بالای تپه‌ای شیب‌دار با چشم اندازی رو به رودخانه سن لارنس قرار گرفته است. قدمت شهر کبک به سال ۱۶۰۸ باز می‌گردد و در ابتدا یک مستعمره بود که در آن تجارت خز انجام می‌شد. این شهر خیلی زود گسترش پیدا کرده و به پایتخت استان کبک تبدیل شد. شهر کبک از جمله مقاصد گردشگری محبوب در کانادا محسوب می‌شود. بنابراین بد نیست با ما گشتی در این شهر بزنید تا با جاذبه‌های گردشگری شهر کبک بیشتر آشنا شوید.

توضیحی کوتاه درباره شهر کبک

کبک به دو قسمت تقسیم شده که بخشی از آن را شهر بالایی (Upper Town)، که با نام دهکده مرتفع نیز خوانده می‌شود، گفته می‌شود. این قسمت شهر در اصل به منظور کارهای نظامی توسعه یافت که در آن یک قلعه دفاعی قدیمی و برخی دیگر از جاذبه‌های محبوب شهر نظیر دیوارهای دژ شهر و کاخ فرانتناک (Chateau Frontenac) قرار دارد. بخش دیگر شهر را شهر پایین (Lower Town) یا دهکده پایین می‌نامند که سکونتگاه اولیه مردمان این شهر بود. امروزه نیز شهر قدیمی کبک و خیابان‌های باریک و تاریخی آن در کنار ساختمان‌های سنگی قدیمی از جمله جاذبه‌هایی هستند که در این منطقه خواهید یافت. از این منطقه می‌توانید به بندر قدیمی کبک رفته و به قایق سواری بپردازید.

مناطق بالایی و پایین شهر کبک توسط خیابان‌های متعدد و پلکانی به هم متصل شده‌اند. همچنین یک فونیکولار نیز برای بالا رفتن از شب منطقه پایین به سمت منطقه بالا وجود دارد.

۱۰ تا از برترین جاذبه‌های گردشگری شهر کبک

  1. میدان رویال (Place Royale)

میدان رویال جاییست که اولین بار در سال ۱۶۰۸، ساموئل دو شامپلین تجارت خز را آغاز کرد و آنجا را محل تولد آمریکای فرانسوی می‌دانند. این میدان یکی از بزرگترین بازماندگان قرن ۱۷ و ۱۸ در شهر کبک است. میدانی بزرگ و عمومی که در اواسط قرن ۱۹ به قلب تجاری شهر تبدیل شده بود. سالانه صدها هزار نفر از این میدان دیدن می‌کنند چرا که چند جاذبه دیدنی نیز در این میدان وجود دارد از جمله کلیسای سنگی نوتردام دو ویکتواق (Notre Dame des Victoires) که در کنار خانه شوالیه در موزه تمدن قرار گرفته است. همچنین میدان رویال به رودخانه نزدیک است و چشم اندازی زیبا از رودخانه دارد.

  1. کلیسای سنت آنه بوپره (Basilica of Sainte-Anne-Beaupre)

سنت آنه را شخصی مقدس در کبک می‌دانستند که گفته می‌شود توانایی درمان بیماران خاص و ناتوان جسمی را داشته است که آن را معجزه می‌دانند. کلیسایی که به این فرد مقدس اختصاص یافته در شمال شرقی کبک در Beaupre واقع شده است. یک کلیسای کاتولیک که تقریبا سالانه نیم میلیون بازدیدکننده دارد که برخی برای دعا به آن رجوع می‌کنند. کلیسای اولیه در قرن ۱۷ ساخته شده بود اما کلیسای فعلی در تاریخ ۱۹۲۶ ساخته شده است و سبکی مدرن‌تر نسبت به کلیسای قدیمی دارد. این کلیسا در کنار رودخانه سنت لارنس قرار گرفته و یکی از پنج زیارتگاه ملی کانادا است.

  1. قلعه کبک (La Citadella de Quebec)

قلعه کبک یک پایگه نظامی فعال است که در ارتفاع ۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و چشم اندازی خارق العاده از رودخانه سن لارنس دارد. این قلعه از بالا ظاهری به شکل ستاره دارد و با دیوارهای عریضی که دارد نقش یک قلعه محافظ را در شهر کبک ایفا می‌کند. این قلعه قدیمی در سال ۱۸۳۲ ساخته شده است و هنوز یک پایگاه نظامی فعال در این شهر محسوب می‌شود. بازدیدکنندگان این قلعه در تابستان می‌توانند مراسم تعویض نگهبان را هر روز صبح در ورودی این قلعه تماشا کنند. موزه سلاح‌های نظامی نیز در این قلعه قرار دارد که از جمله دیدنی‌های آن به شمار می‌رود.

  1. دیوارهای دفاعی کبک (Fortifications of Quebec)

در طی ۳۰۰ سال تاریخ شهر کبک، چندین دیوار دفاعی در این شهر ایجاد شده که می‌توان آن‌ها را در یک پیاده روی یک ساعته گشت. سنگرها، دیوارها، برج‌ها، دروازه‌ها و چندین و چند توپ جنگی در این منطقه برای بازدید وجود دارد. این دیوارهای دفاعی در سال ۱۸۳۲ ساخته شدند و چهار و نیم کیلومتر طول دارند و از یک سمت به شهر قدیمی کبک می‌رسند. دیوارهای دفاعی کبک با شن و گرانیت ساخته شده‌اند و تنها دیوارهای دفاعی از این نوع در آمریکای شمالی هستند. این دیوارهای قدیمی و سلاح‌های متعددی که در گوشه و کنار آن برای دفاع از شهر قرار گرفته‌اند، تاریخچه و گذشته شهر کبک را نشان می‌دهند.

  1. موزه تمدن (Musee de la Civilisation)

موزه تمدن یک موسسه سه بخشی است که به جنبه‌های مختلف تاریخ بشر و تاسیس آمریکای فرانسوی می‌پردازد. موزه اصلی در Basse-Ville در نزدیکی بندر قدیمی قرار گرفته است که توسط یک معمار مشهور ساخته شده و ظاهری زیبا و متفاوت دارد. جذابیت معماری موزه مرکزی نیز بسیار زیاد است. در این موزه مجموعه دائمی از آثاری که مرتبط به ایجاد تمدن در سراسر جهان و همچنین کبک می‌شود قرار دارد. موزه آمریکای فرانسوی نیز موزه‌ایست که بیشتر به تاریخ شهر بالایی می‌پردازد. همانطور که از نامش پیداست این موزه بیشتر به جوانب مختلف تاریخی در آمریکای فرانسوی می‌پردازد.

  1. ساختمان پارلمان (Parliament Building)

ساختمان پارلمان کبک در جنوب غربی شهر بالایی (Upper Town) واقع شده و ساخت آن در سال ۱۸۷۷ تکمیل شده است. هرچند در سال‌های بعد این ساختمان و محیط اطرافش گسترش پیدا کردند و چندین ساختمان عمومی به سبک ساختمان‌های شهر پاریس در اطراف آن ساخته شد. ساختمان پارلمان یک ساختمان هشت طبقه است که ارتفاع آن به ۵۲ متر می‌رسد. همچنین این ساختمان در بالای تپه‌ای که با نام تپه پارلمان شناخته شده است قرار گرفته است. در نزدیکی این ساختمان تئاتر بزرگ شهر قرار گرفته که در آن کنسرت و نمایش‌های متعددی برگزار می‌شود. همچنین کاخ کنگره نیز از جمله دیدنی‌هایی است که در نزدیکی ساختمان پارلمان واقع شده است.

  1. بندر قدیمی (Vieux Port)

بندر قدیمی شهر کبک به قرن ۱۹ باز می‌گردد و یکی از آثار تاریخی ملی شهر محسوب می‌شود. بندر قدیمی کبک یکی از مطرح‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر کبک است که گردشگران به آن علاقه بسیاری دارند. این بندر بهترین جاییست که می‌توانید از فروشگاه‌های قدیمی، گالری‌های هنری، رستوران‌های خیابانی و مناظر دیدنی لذت ببرید. اطراف این بندر را خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی احاطه کرده‌اند که منظره‌ای رویایی و زیبا ایجاد کرده‌اند. دوچرخه سواری از جمله تفریحات محبوب اطراف این بندر است. علاوه بر اینها، این بندرگاه چشم اندازی بی‌نظیر از شهر کبک دارد.

  1. کاخ فرانتناک فیرمونت (Chateau Frontenac)

کاخ فرانتناک در سال ۱۸۹۴ برای خط راه آهن کانادین پسیفیک (Canadian Pacific) ساخته شده بود. این کاخ یک هتل لوکس از گروه هتل‌های فیرمونت بود که امروزه به یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری شهر کبک و همچنین یکی از نمادهای مطرح این شهر تبدیل شده است. این ساختمان تاریخی از دوردست قابل رویت است و در شب وقتی که چراغ‌های آن روشن شده و در تاریکی شب می‌درخشد چهره‌ای جذاب‌تر و شگفت انگیزتر به خود می‌گیرد. این ساختمان قدیمی همچنین یک اهمیت تاریخی مهم دیگر دارد. در آگوست سال ۱۹۴۳، کنفرانس کبک در این هتل برگزار شد. کنفرانسی که بین قدرت‌های متحدوینستون چرچیل، فرانکلین رزولت، ویلیام ال ام کینک، و چندین فرد مطرح دیگر برگزار شد.

  1. شهر قدیمی کبک (Quebec Old City)

شهر قدیمی کبک در گذشته پایتخت فرانسه جدید محسوب می‌شد و امروزه یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر کبک به شمار می‌رود. خیابان‌های باریک و ساختمان‌های سنگی از جمله ویژگی‌هایی هستند که این منطقه را دیدنی و تماشایی می‌کنند. شهر قدیمی کبک یکی از مطرح‌ترین جاذبه‌ها در کل کانادا به شمار می‌رود که ظاهر آن بیشتر شبیه به شهرهای قدیمی اروپایی است و همین تفاوت آن است که نسبت به سایر نقاط شهر آن را مجزا و خاص می‌سازد. اغلب گردشگران برای پیاده روی، لذت بردن از فضایی آرام و دلنشین، خرید کردن و حتی کافه‌گردی به این منطقه می‌روند. قدم زدن در این خیابان‌های سنگفرش تاریخی بسیار لذتبخش خواهد بود.

  1. پل کبک (Pont de Quebec)

پل کبک بر فراز رودخانه سنت لارنس برپا شده است. این پل یک پل با فریم فلزی است که حتی پیش از اینکه تکمیل شود بر سر زبان‌ها افتاده بود. بین سال‌های ۱۸۹۹ تا ۱۹۱۷، که پل در حال ساخت بود، دو حادثه بسیار جدی و ناخوشایند در این پل رخ داد که در طی آن بیش از ۸۰ کارگر جان خود را از دست دادند. همین موجب شد امروزه پل کبک از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. علاوه بر اینها از فراز این پل چشم اندازی زیبا از شهر کبک و رودخانه سنت لارنس دیده می‌شود که برای گردشگران بسیار لذتبخش و تماشایی است. پل دیگری در کبک وجود دارد که آن را پل دوقلوی کبک می‌نامند. در سال ۱۹۷۰، زمانی که این پل دوم ساخته شده بود، طولانی‌ترین پل معلق کانادا نامیده شد که طول آن ۱۰۴۰ متر بود.

نکته پایانی

شهر کبک از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شهرهای کانادا است که جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد. اگر قصد سفر به کانادا و بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهر کبک را داشتید باید ابتدا اطلاعات کاملی درباره نحوه اخذ ویزای کانادا بدست آورید. برای اینکه کار شما را ساده‌تر کنیم توضیح کوتاهی در این باره در اختیارتان قرار می‌دهیم.

چطور ویزای کانادا بگیریم؟

برای گرفتن ویزای کانادا باید ابتدا از سفارت کانادا وقت بگیرید. اما لازم است بدانید که کانادا در ایران سفارت ندارد و افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند باید از یکی از کشورهای اطراف برای اخذ ویزا اقدام کنند. معمولا مقاصدی همانند آنکارا یا استانبول در ترکیه و دبی در امارات را برای وقت گرفتن از سفارت کانادا انتخاب می‌کنند چرا که مقاصد نزدیک به کشورمان هستند و سفر به این مقاصد برای همه ممکن است. پس از اینکه از سایت سفارت کانادا وقت مورد نظرتان را گرفتید سی روز مهلت دارید تا مدارکتان را آماده کرده و به سفارت ارائه دهید. بنابراین برای این کار لازم است به یکی از کشورهای نامبرده سفر کنید.

در صورتیکه همه چیز به درستی طی شده و ویزای کانادای شما صادر شود، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود و شما این بار برای پیکاپ ویزا نیاز است مجدد به کشوری که از طریق آن برای اخذ ویزا اقدام کرده‌اید سفر کنید. اگر تمامی مراحل را به شرکت‌های اخذ ویزا نظیر ساحل شنی بسپارید دیگر نیاز نیست دائم در سفر برای پیکاپ ویزا باشید چرا که در این صورت بسیاری از مراحل کار توسط این شرکت انجام می‌گیرد و شما با اطمینان بیشتری می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام کنید.

بیشتر بخوانید
دستگیری اوباشی که فروشگاه‌ها و پمپ‌های بنزین را آتش زدند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هجده − دو =

دکمه بازگشت به بالا