فوتبالیورزشی

ثروت مارادونا چقدر بود؟ + جزئیات

بسیاری از بازیکنان آمریکای جنوبی، خصوصاً برزیل و آرژانتین، با آمدن‌شان به اروپا به وضعیت مالی بسیار خوبی رسیده‌اند. جالب ماجرا این‌جاست که اغلب این بازیکنان در کشورهای خودشان بازیکنانی فقیر بوده‌اند. اما آیا مارادونا نیز یکی از این افراد است؟ پرسشی که اکنون پس از درگذشت دیگو مارادونا برای بسیاری پیش آمده‌است این است که ثروت مارادونا چقدر بود؟ این نوشتار به این پرسش پاسخ می‌دهد.

ثروت مارادونا

نکته‌ی جالبی که پیرامون دیگو مارادونا وجود دارد این است که او زمانی که بازیکن بود، دو بار گران‌قیمت‌ترین بازیکن نقل و انتقالات شد؛ اما با چه میزان؟ ۵ میلیون دلار!

بله مارادونا زمانی بازی می‌کرد که شرایط همچون امروز نبود که یک بازیکن متوسط چند میلیون دلار در ماه دریافتی داشته باشد. همچنین از آن‌جا که مارادونا زندگی‌ای همچون زندگی لیبرال‌ها در پیش نگرفت، ثروت‌اش را جمع نکرد. او علاوه بر این، به کوکایین‌کشیدن روی آورد و بخشی از ثروت خود را به این مسئله اختصاص داد. تمامی این‌ها نشان از این دارند که ثروت مارادونا به‌هنگام مرگ‌اش زیاد نبوده‌است.

ثروت دیگو مارادونا

برخی از رسانه‌ها آورده‌اند که کل ثروت مارادونا ۱۰۰ هزار دلار بوده‌است! بله ۱۰۰ هزار دلار که شاید خرج یکی دو روز کریستیانو رونالدو است.

البته ممکن است این میزان ثروتی که برخی رسانه‌ها برای مارادونا اعلام کرده‌اند مقداری افراطی باشد. افراطی از این لحاظ که بسیار کم برای او ثروت لحاظ کرده‌اند، اما هر چه که باشد قطعاً مارادونا هیچ‌زمان ثروتمند نبود.

جالب‎تر آن‌که او در تیم کاسترو و چگوارا بود، در تیمی که مخالفتی بسیار با آمریکا و سیاست‌های‌اش داشت. در چنین شرایطی، او بسیار به فقرا نزدیک بود و فیلم‌های متعددی از او وجود دارند که روی خوشی به کودکان فقیر نشان می‌داده‌است.

بیشتر بخوانید
مهدی تاج با ریاست فدراسیون فوتبال خداحافظی می‌کند؟

ثروت مارادونا از لحاظ پولی زیاد نبود، اما از لحاظ فوتبالی و البته شخصیتی قطعاً زیاد بود.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هجده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا