اقتصادی

ایلان ماسک ثروتمندتر از بیل گیتس شد!

به‌واسطه‌ی افزایش قیمت سهام شرکت خودروسازی تسلا که تحت مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، باز هم بر ثروت ایلان ماسک افزوده شد و به این ترتیب او توانست در لیست ثروتمندترین افراد جهان از بیل گیتس سبقت بگیرد و به رتبه‌ی دوم برسد. رتبه‌ی نخست هنوز هم در اختیار جف بزوس – بنیانگذار آمازون – است.

ثروت ایلان ماسک

در حال حاضر ایلان‌ماسک ۱۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار ثروت دارد. او تا قبل از این که سهام شرکت خودروسازی تسلا ۶.۵ درصد افزایش یابد، ۱۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ثروت داشت و بنابراین می‌توان گفت که ماسک در عرض یک روز ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پول عایدش شد!

نکته‌ی جالب آن‌که ثروت ایلان ماسک سال پیش همین موقع بسیار کمتر از ثروت فعلی‌اش بود، او از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ثروت‌اش افزایش یافته‌است. جالب‌تر آن‌که در طی ۱۲ ماهی که گذشته است، سهام شرکت تسلا ۶۷۵ درصد اضافه شده‌است.

در فهرست نشریه‌ی اقتصادی بلومبرگ پیرامون ثروتمندترین افراد جهان، در حال حاضر پس از جف بزوس و ایلان ماسک، بیل گیتس با داشتن ۱۲۷ میلار دلار و ۷۰۰ میلیون دلار سومین فرد ثروتمند جهان است. جالب آن‌که جف بزوس بسیار از رقبای خود فاصله دارد و با ۱۸۲ میلیارد دلار نفر اول جهان از لحاظ میزان ثروت است.

بیشتر بخوانید
صعود فوق العاده ارز دیجیتال بازی مرکب در چند روز اول معاملات

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا