سیاست داخلیسیاسی

روز اول ثبت نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و حواشی آن

چراغ اول را خانم‌ها روشن کردند!

امروز روز نخست ثبت نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است. همان طور که انتظار می‌رفت همچون دوره‌های قبلی شاهد حضور افراد مختلف با شعارهای متنوع و اهدافی که مد نظر داشتند در ساختمان اصلی وزارت کشور که در میدان فاطمی واقع شده، برای ثبت نام در انتخابات سیزدهمین  دوره ریاست جمهوری حاضر شدند و همین افراد سوژه امروز دوربین خبرنگاران و اصحاب رسانه شدند.

چراغ اول را یک خانم روشن کرد. این فرد، پس از ثبت نام در پاسخ به خبرنگاران حاضر در صحنه گفت که یک حقوقدان و اقتصاددان است و مدرک دکترای علوم سیاسی دارد و در جایگاه رئیس هیئت مدیره یک سری شرکت‌ها فعالیت می‌کند. وی در خصوص شعار انتخابی خود می‌گوید: «ما می‌توانیم، چون می‌خواهیم. ما می‌خواهیم چون می‌توانیم. به این معنی که خواستن توانستن است.» در ادامه هم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه چه بر برنامه‌ای برای انتخاب شدن در سر دارد می‌گوید: «هدف من تولید و اقتصاد است و باید با همت و به تدریج در این شرایط، مسائل و مشکلات را حل کرد

بعد از این خانم، سوژه بعدی رسانه‌ها، ثبت نام سرتیپ محمد حسن نامی، وزیر اسبق ارتباطات در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بود. همین امر عملاً مهر تاییدی بر گمانه‌زنی‌هایی بود که تا پیش از این خبر از حضور ایشان در کنار سایر کاندیدا‌های با سابقه نظامی می‌داد.

پس از نامی، سوژه جالب توجه عکاسان و رسانه‌ها داوطلبی با ظاهر عجیب بود. این فرد با ظاهری کفن پوش، عصا به دست و در عین اینکه در دست دیگر خود نیز قرآن به همراه داشت  و از ماسک و سربندی منقش به طرح پرچم ایران استفاده می‌کرد، برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ساختمان فاطمی شد.

بیشتر بخوانید
حکم اعدام روح الله زم صادر شد + جزئیات

در این میان افراد دیگری هم برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اقدام کردند اما اصطلاحاً سوژه دندانگیری برای رسانه‌ها نبودند. از میان این‌ها می‌توان به طلبه‌ای اشاره کرد که از چیه‌ای منقش به تصویر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، استفاده می‌کرد. در مقابل آن طلبه، فردی هم برای ثبت نام در ساختمان وزارت کشور حاضر که از کراواتی استفاده بر روی پیراهن خود استفاده می‌کرد که بر روی آن نوشته شده بود: «آفرین بر نظر پاک خطا پوشش باد» و در دستان خود نیز کاغذی در دست داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «سیاست جایگاه مهندسان، پزشکان، نظامیان و فقیهان نیست؛ سیاست عرصه عالمان علوم انسانی است.»

 اما هیچ کدام از اینها سوژه اصلی امروز خبرنگاران نبود بلکه سوژه اصلی عکاسان و فیلمبرداران حاضر در محل بانوی موتورسواری بود که در ساختمان وزارت کشور حاضر شد و در انتخابات خرداد ماه ثبت نام کرد. هنگامی که خبرنگار خبرگزاری ایسنا از برنامه ایشان سوال کرد، در پاسخ گفت: «یکی پرونده رو می‌کرد و یکی کلید اما این کشور از یک جایی به بعد، غیرت می‌خواهد. شاید من به درد کشورم خوردم. چهل بر کشور حکومت شده و حالا من آمده‌ام که خدمت کنم چون من عاشق کشورم هستم.»

آخرین سوژه تا به این لحظه نیز شایعه محتمل و قابل انتظاری بود که بدل به واقعیت شد. ساعتی پیش سردار حسین دهقان به همراه همسر خود وارد ساختمان وزارت کشور شد و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

بیشتر بخوانید
ایمیل هیلاری کلینتون ؛ موضوع داغ این روزهای انتخاباتیِ آمریکا

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

14 − سه =

دکمه بازگشت به بالا