سیاست داخلیسیاسی

جنجال توهین محمود کریمی به ظریف + فیلم

انتشار فایل صوتی ظریف تبعات بسیاری برای او داشت. در تازه‌ترین واکنش نیز، محمود کریمی در شب قدر در مداحی‌اش اشعاری را علیه ظریف سرود. البته توهین محمود کریمی به ظریف هم واکنش‌های بسیاری را در پی داشت که یکی از مهم‌ترینِ آن‌ها واکنش فاضل میبدی – عضو مجمع محققین حوزه‌ی علمیه‌ی قم بود.

توهین محمود کریمی به ظریف

فیلم توهین محمود کریمی به ظریف را در زیر ببینید:

محمود کریمی در بخشی از روضه‌اش می‌گوید:

سرِ نیزه که رحل قرآن شد

وقت تضعیف مرد میدان شد

آخرین ضربه‌های مالک بود

اشعری شیر شد، رجزخوان شد

شر شد و فتنه شد، تلاطم شد

امر مولا در این میان گم‌شد

رشته افتاد دست جاسوسان

اشعری، انتخاب مردم شد

واکنش فاضل میبدی به توهین محمود کریمی به ظریف | وزن ظریف کجا وزن شما کجا؟

واکنش به توهین محمود کریمی به ظریف

«فاضل میبدی»، عضو مجمع محققین حوزه علمیه قم، در رابطه با شعرخوانی محمود کریمی در شب قدر و توهین به وزیر امورخارجه ‌گفت: یکی از علل دین‌گریزی در جامعه این است که دین تبدیل به یک ابزار شده تا افراد مقاصد گروهی و جناحی خود را دنبال کنند، این مسئله‌ی مهمی است که به آن توجهی نمی‌شود. برخی از مداحان که سوادی از اسلام ندارند و چیزی از قرآن نمی دانند، برای دنبال کردن اهداف و مقاصد سیاسی و اقتصادی خود مقدسات دین را ابزاری برای مبارزه‌ با کسی که در اردوگاه حزبی آنها نیست قرار می دهند.

او ادامه داد: اخیرا دیدم یکی از مداحان در هجویاتی که سروده است وزیر امور خارجه را مورد حمله قرار داده است، همه می دانند که تاثیر و خدمت ظریف چندین برابر بیشتر از چنین افرادی است، وزن ظریف کجا و این افراد کجا؟ بسیار باعث تأسف است که یک فرد برای فریب مردم به یک انسان بزرگ و خدمتگزار حمله می کند. اینکه نشر مصاحبه ظریف به مذاق برخی خوش نیاید را حق می دهم اما حمله به ظریف با اشعار مذهبی و در لیالی قدر گناه کبیره است. تعجب می کنم از مسئولین که هیچ برخوردی با این افراد نمی کنند. جوان مذهبی که به این اشعار گوش می دهد چه توقعی از او می رود که دین دار باشد؟!

بیشتر بخوانید
امضای توافق ایران و چین به دلیل عدم پذیرش FATF به بن بست خورده است!

میبدی بیان کرد: اگر از لحاظ تفکر سیاسی مخالفتی دارند بروند مقاله بنویسند و فرد و مسئول مربوطه را نقد کنند، اما سرودن اشعار هجویات و جمع کردن مردم، توهین به مقدسات است. افرادی که چنین شعرخوانی‌هایی می کنند و یا اشعار این چنین را می سرایند هدایت شده هستند و ممکن است یکی از اهدافشان علاوه بر حمله به یک مسئول آبرو بردن از دین باشد. از زمانی که قائم مقام فراهانی، امیر کبیر و… ، این خدمتگزاران بزرگ کشور پا در اصلاحات گذاشتند دینداران متعصبی که از دین چیزی نمی‌دانند تحت عنوان محافل مذهبی علیه آنها قیام کردند متاسفانه عده ای از مردم هم به دنبال این افراد هستند. جرم این فرد و زشت کاری این فرد صد برابر فردی است می خواهد با بی حجابی خودنمایی کند.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست − ده =

دکمه بازگشت به بالا