سیاست داخلیسیاسی

جنجال توهین به روحانی در شبکه چهار + واکنش‌ها و فیلم

احمد جهان بزرگی – عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی – در برنامه زاویه در شبکه چهار بی آن‌که نامی از حسن روحانی ببرد، صراحتاً او را تریاکی و پامنقلی معرفی کرد و گفت که او از جمله مسئولان خیانت‌کار است. فیلم توهین به روحانی از سوی جهان‌بزرگی را در زیر ببینید:

واکنش‌ها به توهین به روحانی در شبکه ۴

صحبت‌های توهین‌آمیز احمد جهان بزرگی با واکنش‌های زیادی از سوی اطرافیان روحانی مواجه شده‌است. برخی از شاخص‌ترینِ این واکنش‌ها را در زیر بخوانید:

  • محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در توییتی نوشت: «هرچه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم توهین به رئیس‌جمهوری و تخریب دولت افزایش می‌یابد.»
  • علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری و سخنگوی دولت نیز اظهارات احمد جهان بزرگی در یک برنامه تلویزیونی را « توهین به رئیس جمهوری» دانست.
  • معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی به توهین به روحانی در شبکه‌ی ۴ واکنش نشان داد. ابتکار در این توئیت بخشی از آیه ۱۱ سوره حجرات را منتشر کرد که در آن آمده است: “و از یکدیگر عیب نگیرید و به همدیگر لقب‌های زشت مدهید چه ناپسندیده است نام زشت پس از ایمان و هر که توبه نکرد آنان خود ستمکارند”.
  • محمد مهاجری، فعال سیاسی اصواگرا از احتمال امتناع برخی وزرای دولت روحانی از حضور در جلسات هیات وزیران خبر داد و در توئیتر خود نوشت: شنیدم چند تن از وزیران به ‎دفتر رئیس‌جمهور اعلام کرده‌اند اگر ‎رئیس صداوسیما بدون عذرخواهی از رئیس جمهور به خاطر پخش اظهارات موهن علیه ‎حسن روحانی بخواهد در جلسه هیات دولت شرکت کند، آنها از حضور در جلسه امتناع خواهند کرد.
بیشتر بخوانید
دبیر کل سازمان ملل: ادعای پومپئو قطعیت ندارد

توهین به روحانی

  • علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور،‌ در حساب توییتری خود نوشت: نهاد ریاست جمهوری، مصمم است که این مورد عجیب و شرم‌آور را به صورتی مؤثر و در بالاترین سطوح پیگیری کند.

بیانیه روابط عمومی شبکه چهار در واکنش به توهین به روحانی

در راستای توهین به رییس‌جمهور در یکی از برنامه‌های شبکه‌ی چهار، روابط عمومی این شبکه بیانیه‌ای به قرار زیر صادر کرد:

«گفتگو» میراث بزرگان اندیشه و تنها ابزار اصلاح و پیش‌برد جامعه است و بر همگان ، خصوصا اصحاب قلم و اندیشه، واجب است تا از گفتگو و آداب آن مراقبت کنند. اتفاق ناخوشایندی که به وسیله مهمان برنامه زاویه و بر خلاف رویه این برنامه رخ داد مخالف صریح فرمایشات رهبری مبنی بر حفظ حرمت مسئولین نظام بود و با سیاستهای کلی شبکه چهار، مبنی بر توسعهٔ ادب و آداب گفتگو، در تضاد کامل قرار داشت. به همین منظور شبکه چهار وظیفه خود می‌داند که از سخنان نادرست مهمان برنامه تبری جوید و صراحتاً آن را مخالف اهداف رسانه ملی و شبکه چهار در توسعه گفتگوی مومنانه، منصفانه و مودبانه می‌داند.

امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی مهمانان برنامه‌های زنده نباشیم تا خدای ناکرده عرصه گفتگو تنگ‌تر نشود و شکاف‌های فکری و اجتماعی بیش از این نگرد.

در این میانه نکته مهم آنکه همان طور که بارها اعلام شده مسئولیت اظهار نظر مهمانان و کارشناسان برنامه زنده بر عهده خود آنهاست همان چیزی که مجری برنامه به درستی صراحتا درپایان برنامه بر آن تاکید کرد و مدیران و برنامه سازان پیش از برنامه همواره کارشناسان را به اتقان در سخنان ،رعایت انصاف، اخلاق ، نقد سازنده و دلسوزانه توصیه کرده و می کنند. این صحبت‌ها نه تنها مورد تایید رسانه ملی نیست، بلکه آن را مغایر فضای نقد منصفانه و اخلاقی می داند.

بیشتر بخوانید
جو بایدن رسماً رییس جمهور آمریکا شد

قطعا سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی خلاف مصالح کشور و منویات رهبر انقلاب (مدظله العالی) است و می‌بایست آن را جبران کنند تا ابزاری در دست دشمنان قسم‌خورده‌ی این نظام مقدس نشود.

همچنین بخوانید: اعلام آمادگی امیر تتلو برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

[تعداد: ۲   میانگین: ۴.۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

18 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا