تکنولوژیخودرو

توربو شارژ ۱۰۰۰ اسب بخاری آئودی R8، قدرت خیره کننده ای دارد!

کمپانی ویلز اند مور (Wheels and more) که به عنوان یک شرکت حرفه ای تیونینگ شناخته شده، آئودی R8 را با ارائه یک دست توربو شارژ به ۱۰۰۰ اسب بخار رسانیده‌است.

یکی از تاپ ترین خودروهای سوپر اسپرت در جهان که موتور احتراق داخلی بدون توربو شارژ دارد را با اضافه نمودن یک جفت توربو شارژر به قدرت خیره کننده‌ای رسانده‌است.

موتور ده سیلندر وی شکل روی این خودرو دارای طراحی عجیبی می‌باشد به طوری که در حالت تنفس طبیعی با حجم ۲۵۰۰ سی‌سی، این میزان قدرت با اضافه نمودن خنک کننده‌ها و توربوشارژها و برنامه ریزی مجدد کامپیوتر آن، به موتور این مدل داده شده‌است .

برای کارکرد بهینه‌تر این موتور، سیستم اگزوز آن با مدل حرفه‌ای کاپریستو (Capristo) تعویض شده‌است. به‌علاوه، جعبه‌دنده این خودرو برای انتقال قدرت بیشتر تنظیم شده که مشابه مدل استاندارد، گشتاور را به هر چهار چرخ این سوپر اسپرت منتقل می‌کند.

این کمپانی تیونر اعلام کرده شتاب صفر تا صد این خودرو پس از اعمال تغییرات به دو و هفت دهم ثانیه می‌رسد که تفاوت اندکی با مدل استاندارد دارد. البته علت آن قاعدتا باید به علت سنگین تر کردن شدن خودرو باشد. تفاوت بیشتر این تیونینگ روی رسیدن به ۲۰۰ کیلومتر و ۳۰۰ کیلومتر می‌باشد که در مدل استاندارد ۱۱ ثانیه به ۲۰۰ کیلومتر و در مدل توربو در شش و سه دهم ثانیه می‌رسد و برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در مدل توربو چهارده و دو دهم ثانیه می‌باشد و تا حداکثر سرعت ۳۵۷ کیلومتر بر ساعت در انتها می‌رسد.

بیشتر بخوانید
فوتبالیست‌های حرفه‌ای شرکت‌های داده را با اقدامات قانونی مقررات عمومی حفاظت از اطلاعات تهدید می‌کنند.

این تغییراتی که روی موتور ایجاد شده بسیار هزینه‌بر است و به دنبال آن قیمت پایه این خودرو از ۷۹ هزار یورو معادل یک میلیاردو چهارصد میلیون تومان قیمت گذاری شده و با رینگ های ویژه ویلز اند موره به حدود ۱۱۰ هزار یورو می‌رسد.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا