سیاست داخلیسیاسی

تهدید متقابل همتی و رضایی + فیلم

در اولین برنامه‌ی مناظره‌ی انتخاباتی بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، شاهد کشمکش‌هایی بین نامزدهای مختلف بودیم و در این بین تهدید متقابل محسن رضایی و عبدالناصر همتی یکی از آن‌ها بود.

محسن رضایی: ممنوع‌الخروج می‌کنم و به دادگاه می‌سپارم

محسن رضایی در بخشی از سخنان خود که خطاب به همتی بود گفت که ایشان برای دشمنان ملت ایران دلسوزی می‌کنند و درباره‌ی رویکرد خود نسبت به همتی به‌عنوان رئیس بانک مرکزی در دولت حسن روحانی گفت:

«اتفاقاً ایشان در طی سه سالی که رئیس بانک مرکزی بوده، کاملاً با تحریم‌های آمریکایی همراهی کرده  است. در اولین فرصت اگر من دولت را به دست بگیرم، ایشان و تعداد دیگری را در دولت آقای روحانی ممنوع‌الخروج می‌کنم و به دادگاه می‌سپارم. ثابت می‌کنم دست‌های خیانت‌کار در دوران این آقایان  چه آسیب‌های بزرگی به  ملت ایران زده است».

عبدالناصر همتی: شما را به‌عنوان مخل اقتصادی تحویل رئیسی می‌دهم

عبدالناصر همتی در واکنش به تهدید محسن رضایی، ضمن اشاره به اختلاف موقعیت خود با آقای رئیسی به‌عنوان رئیس قوه‌ی قضاییه، گفت که چنین موقعیتی تعارض منافع ایجاد می‌کند و پرسید آیا کسی به من امان‌نامه می‌دهد که بعد از برگزاری انتخابات پیگیری قضایی نکند؟ او درباره‌ی تخلفات اقتصادی محسن رضایی گفت:

«آقای رضایی! حضرتعالی درباره برخی شکایت‌ها که علیه شما است و پیگیری نمی‌کنند باید خدا را شکر کنید. البته این را هم بگویم شما فرمانده جنگ بودید و در این کسوت عزیز هستید، اما خواهش می‌کنم اینطوری صحبت نکنید. من اگر رئیس جمهور شوم، شما را حتماً به‌عنوان یکی از مخل‌های اقتصاد و معیشت مردم به آقای رئیسی معرفی می‌کنم. اینطوری صحبت نکنید. شما کشور را به این روز انداختید، بعد می‌گوئید بانک مرکزی مقصر است؟ شما اقتصاد کشور و تمام ارتباطات ما با خارج را بستید».

بیشتر بخوانید
محمود احمدی نژاد کاندید انتخابات ریاست‌جمهوری شد + فیلم

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

ده + دو =

دکمه بازگشت به بالا