بین‌المللیشبکه‌های اجتماعیکامپیوتر و اینترنت

تهدید روسیه به کاهش سرعت گوگل به دلیل انشار محتوای ممنوعه

به گزارش بی‌بی‌سی، ناظر رسانه‌ای روسیه تهدید کرده است که اگر گوگل نتواند آنچه را «محتوای غیرقانونی» می‌خواند حذف کند، سرعت آن را کم خواهد کرد. Roskomnadzor به گوگل ۲۴ ساعت فرصت داده تا ویدیوهایی را که به گفته او مربوط به مواد مخدر، خشونت و افراط گرایی است حذف کند. گوگل که صاحب یوتیوب نیز است، ممکن است توسط این سرویس بین هشتصد هزار تا ۴ میلیون روبل جریمه شود. اما این شرکت فناوری می‌گوید برای بررسی چنین شکایاتی معمولاً به دستور قضایی نیاز است.

بر اساس بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری تحت حمایت دولت، TASS گزارش شده است، Roskomnadzor بیش از ۲۶۰۰۰ اخطار به گوگل ارسال کرده است تا آنچه را محتوای غیرقانونی می‌نامد، حذف کند. این بیانیه همچنین گوگل را به محدود کردن دسترسی یوتیوب به رسانه‌های روسی از جمله RT و Sputnik و حمایت از «فعالیت اعتراض‌آمیز غیرقانونی» متهم کرده است.

ترافیک اینترنتی

ناظر رسانه‌ای روسیه اعلام کرد در صورت عدم اقدام گوگل، این امر همچنین می‌تواند سرعت اینترنت را برای کاربرانی که در روسیه سعی در دسترسی به گوگل دارند کاهش دهد. دولت روسیه قبلاً هم، پس از اینکه Roskomnadzor در حذف حدود ۳۰۰۰ پست موفق نشد، از اختیارات خود برای محدود کردن دسترسی به توییتر استفاده کرده است. ارائه دهندگان خدمات اینترنت در روسیه می‌توانند جریان داده‌ها به وب‌سایت‌ها را محدود یا مسدود کنند و در هنگام دسترسی به صفحات خاص، ارتباطات کندتر می‌شود.

یوتیوب

طبق اسناد دادگاه، که توسط رویترز مشاهده شده است، در حال حاضر گوگل از Roskomnadzor به دلیل تقاضای حذف محتوا شکایت کرده است. این پرونده شامل دوازده فیلم در یوتیوب می‌شود که شامل تشویق خردسالان برای پیوستن به اعتراضات غیرقانونی در ژانویه، در حمایت از الکسی ناوالنی، منتقد زندانی کرملین است. آقای ناوالنی بیش از ۶.۵ میلیون دنبال کننده در یوتیوب دارد و به طور منظم فیلم‌هایی را در این پلتفرم منتشر می‌کند که مخالفت خود را با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و دولت روسیه ابراز می‌دارد. خوب است بدانید تاریخ جلسه دادرسی، ۱۴ ژوئیه تعیین شده است.

بیشتر بخوانید
آسیب‌های جسمی استفاده افراطی از شبکه‌های اجتماعی

هوش مصنوعی گوگل می‌تواند در شناسایی بیماری‌های پوستی کمک کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا