اقتصادیتکنولوژی

ایلان ماسک از اینکه رئیس شرکت تسلا باشد، متنفر است

ایلان ماسک فاش کرد که از ریاست تسلا لذت نمی‌برد.

به گزارش سایت خبری بی‌بی‌سی، ایلان ماسک در دادگاهی در آمریکا گفت:

من از این کار (ریاست شرکت تسلا) متنفرم و ترجیح می‌دهم وقت خود را صرف طراحی و مهندسی کنم.

بنیانگذار میلیاردر تسلا در ابتدای یک جلسه دادرسی صحبت می‌کرد که او در آن متهم شده است اعضای هیئت مدیره شرکت را برای معامله ۲.۶ میلیارد دلاری (۱.۹ میلیارد پوند) برای خرید یک شرکت تولید صفحه خورشیدی تحت فشار قرار داده است. سهامداران ادعا می‌کنند پول این شرکت خودروسازی برای خرید SolarCity، که به گفته آنها در حال اتمام بودجه بود، هدر رفته است.

در زمان معامله، آقای ماسک صاحب ۲۲ درصد سهام تسلا و شرکت پنل خورشیدی بود که توسط پسر عموهایش تأسیس شده بود. او گفت:

از آنجا که این معامله یک معامله سهام با سهام بود و من تقریباً درصد یکسانی از هر دو را در اختیار داشتم، سود مالی برای من وجود نداشت.

تمام قسمت‌های یک طرح جامع

او همچنین اعمال فشار بر اعضای هیئت مدیره را انکار کرد و گفت که این معامله بخشی از طرح اصلی برای ایجاد وسایل نقلیه ارزان قیمت با منابع سبز است.

سهام دارانی که این پرونده را علیه آقای ماسک (که به گفته فوربس ۱۶۸ میلیارد دلار است)، تشکیل داده‌اند، از دادگاه خواسته‌اند مبلغ ۲.۶ میلیارد دلار به تسلا بازپرداخت کند. این یکی از بزرگترین قضاوت‌هایی است که در مورد یک فرد انجام شده است. سال گذشته نیز سایر اعضای هیئت مدیره تسلا در مورد معامله‌ای به مبلغ ۶۰ میلیون دلار به توافق رسیدند. آن دسته از اعضای هیئت مدیره، که آقای ماسک را مستثنی کردند، هیچ اقدام خلاف قانونی را قبول نکردند. دن ایوز، تحلیلگر Wed-bush Securities، گفت که سرمایه گذاران از نزدیک این قضیه را بررسی می‌کنند. معامله SolarCity برای آقای ماسک و همچنین تسلا افت سنگینی در ظهور شرکت بوده است، او در یادداشتی نوشت، علی رغم آن، سهام تسلا روز دوشنبه افزایش یافت و بیش از ۴ درصد بالاتر رفت.

بیشتر بخوانید
زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد

انتظار می‌رود صدور رای نهایی این دادگاه حدود دو هفته به طول انجامد. راندال بارون، وکیل سهامداران، به این کارآفرین هشدار داد که پرونده در دادگاه Delaware Chancery رسیدگی خواهد شد، و آقای ماسک با اشاره به یک پوشه ضخیم از اسناد تهیه شده توسط آقای بارون، پاسخ داد، از نوع صحافی پوشه کاملا مشخص است.

ایلان ماسک | از سرمایه گذاری تا تبدیل شدن به نماد کمپانی تسلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

10 − نه =

دکمه بازگشت به بالا