فوتبالیورزشی

جنجال کشاکش یحیی گل‌محمدی و مهدی رسول‌پناه

بعد از دربی ۹۴ که با تساوی ۲-۲ به پایان رسید،‌ حواشی مختلفی در باشگاه پرسپولیس ایجاد شد. یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در مصاحبه‌ی بعد از بازی، انتقادات فراوانی را نسبت به هیئت‌ مدیره پرسپولیس مطرح کرد و هدف او بیشتر مهدی رسول‌پناه مدیر سابق پرسپولیس و عضو فعلی هیئت‌مدیره‌ی پرسپولیس بود.

تقابل یحیی گل‌محمدی و مهدی رسول‌پناه

 اختلافات یحیی گل‌محمدی و هیئت مدیره پرسپولیس بعداز پایان دربی آغاز شد. در ادامه، این اختلافات باعث شد تا سرمربی پرسپولیس در آستانه‌ی اخراج قرار بگیرد.

یحیی گل‌محمدی در مصاحبه‌ی بعد از دربی، از مهدی رسول‌ پناه عضو هیئت‌مدیره‌ پرسپولیس انتقاد کرد.

 سرمربی پرسپولیس طی یک مصاحبه گفت:

آقای رسول پناه هیچ اراده‌ای برای حفظ بازیکنانی مانند شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی نداشت.

یحیی گل‌محمدی در ادامه افزود:

رسول‌ پناه هنوز رئیس هیئت مدیره است و به ریش ما می‌خندد.

یحیی گل‌محمدی و مهدی رسول‌پناه

سپس مصاحبه‌ی یحیی گل‌محمدی مورد توجه هواداران پرسپولیس قرار گرفت و هواداران این تیم در فضای مجازی به حمایت از یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم خود پرداختند. در ادامه هشتگ اخراج مهدی رسول پناه طی چند ساعت به ترند فضای مجازی تبدیل شد.

 سرانجام مصاحبه‌ی یحیی گل‌محمدی علیه مهدی رسول‌ پناه، واکنش هیئت مدیره پرسپولیس را در پی داشت. شواهد حاکی از آن است که هیئت مدیره پرسپولیس برای رسیدگی به اظهارات یحیی گل‌محمدی جلسه اضطراری برگزار کردند.

در ادامه اخبار مختلفی مبنی بر قهر کردن یحیی گل‌محمدی به گوش رسید اما مسئولان تیم پرسپولیس خیلی زود این شایعات را رد کردند.

سرمربی پرسپولیس همچنین اولتیماتوم ۲ روزه به وزیر ورزش داد تا مهدی رسول‌ پناه از تیم هیئت مدیره پرسپولیس اخراج شود و بعداز پایان اولتیماتوم ۲ روزه، یحی گل‌محمدی در تمرینات امروز پرسپولیس حاضر نشد. طبق تصمیم کادرفنی، تمرین امروز پرسپولیس تعطیل شد و با این شرایط باید دید که هیئت مدیره پرسپولیس نسبت به غیبت یحیی گل‌محمدی در تمرینات این تیم چه واکنشی نشان خواهد داد‌‌.

بیشتر بخوانید
نگاهی به کریر فوتبالی حجت حق وردی بازیکن جدید پرسپولیس

پیشکسوتان در قامت دفاع از یحیی گل‌محمدی

بعداز حواشی ایجاد شده در باشگاه پرسپولیس،  پیشکسوتان این تیم در یک بیانیه به وزیر ورزش، خواهان دلجویی از یحیی گل‌محمدی شدند.

در این بیانیه آمده است:

سرمایه‌های انسانی در باشگاه پرسپولیس باعث شده است تا این تیم همیشه رستگار بماند. یکی از سرمایه‌های شریف پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی است که با شرایط دشوار، این تیم را فینال آسیا رساند و عملکرد خوبی ارائه داد. روا نیست که فرصت سوزی شود و شاهد از دست رفتن سرمایه‌ی پرسپولیس باشیم.

در ادامه‌ی بیانه آمده است:

پیشکسوتان پرسپولیس به همراه هواداران این تیم، از وزارت ورزش و هیات مدیره پرسپولیس توقع دارند که یحیی گل‌محمدی مورد لطف قرار بگیرد و از او حمایت شود.

بعداز بیانیه پیشکسوتان پرسپولیس، هواداران این تیم رو‌به‌روی ساختمان باشگاه پرسپولیس تجمع کردند و خواهان استیضاح مهدی رسول‌ پناه شدند.

مرتضی کرمانی‌مقدم و نیما نکیسا پیشکسوتان دیگری بودند که از یحیی گل‌محمدی حمایت کردند.

مرتضی کرمانی‌مقدم طی یک مصاحبه درباره‌ی وضعیت گل‌محمدی عنوان کرد:

جعفر سمیعی و ابراهیم شکوری حامی یحیی گل‌محمدی هستند اما آن‌ها نمی‌توانند در این مسئله دخالت کنند. وزیر ورزش در مورد این مسئله تصمیم خواهد گرفت و نظرات یحیی گل‌محمدی باید برآورده شود.

بعداز مرتضی کرمانی‌مقدم، نیما نکیسا نسبت به این قضیه واکنش نشان داد.

نیما نکیسا پیشکوست پرسپولیس در خصوص مهدی رسول‌ پناه و هیئت مدیره پرسپولیس گفت:

شاید رسول‌پناه تعهداتی به وزیر داده است که نمی‌‌تواند خیلی زود وی را کنار بگذارد. تحت هر شرایطی وزیر باید دلیل باقی ماندن این فرد در هیئت مدیره پرسپولیس را اعلام کند.

بیشتر بخوانید
مهدی ترابی در آستانه‌ی پیوستن به پرسپولیس قرار دارد

اگر مسئولان موفق شوند مانند یحیی گل‌محمدی جسور و پاک باشند، این مشکلات را نخواهیم داشت.

همچنین بخوانید: فرشید باقری در لیست مازاد استقلال قرار گرفت

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 + 16 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا