پزشکی

تفاوت کرونای انگلیسی با کروناهای دیگر در چیست؟

در این نوشتار می‌خواهیم به بررسی ویروس کرونای انگلیسی که نوع جهش یافته‌ای از ویروس کرونای چینی است و این روزها تمامی کشورها را همزمان با آغاز واکسیناسیون جهانی نگران کرده، بپردازیم. این نوع از ویروس سبب شکل‌گیری موج جدید شیوع ویروس در کشورها و به تبع آن افزایش محدودیت‌های بهداشتی در کشورها شده است.

تفاوت کرونای انگلیسی با کروناهای دیگر

  • در موج جدید ویروس کرونا، علائمی چون آبریزش بینی، گلو درد و التهاب چشم بیشتر از قبل در میان مبتلایان به این نوع از ویرس کرونا دیده می‌شود اما با این حال معلوم نیست که ویروسی که بیمار به آن مبتلا شده از نوع انگلیسی است یا از نوع چینی آن؛ چون برای تشخیص کیت‌های آزمایشگاهی خاصی لازم است که هر آزمایشگاهی آن را ندارد. به همین خاطر الکی اسیر افرادی که می‌خواهند با ایجاد وحشت در جامعه مخاطب بگیرند، نشوید.
  • خوب است بدانید علائم کرونای انگلیسی تغییری نکرده و به صورت تدریجی بر فشار و التهابات علائم کرونای عادی در این نوع از جهش ویروس کرونا اضافه می‌شود.
  • در ضمن به این نکته هم توجه داشته باشید که در هیچ جایی از اینکه ابتلا به این نوع از ویروس کرونا سه روز بیمار را از پای می‌اندازد، حرفی به میان نیامده است.
  • توجه داشته باشد در این نوع از ویروس کرونا، کودکان نیز پس از ابتلا دارای علامت هستند.
  • نکته اینجاست که سرایت‌پذیری ویروس انگلیسی تا ۷۰ درصد و بر اساس برآوردهای صورت گرفته توسط امپریال کالج لندن، ریسک فوت در این نوع از جهش ویروس کرونا ۳۶ درصد بیشتر از جهش‌های قبلی است نه سه برابر!
  • پیشگیری از کرونای انگلیسی به مانند قبل است. فقط چون میزان سرایت‌پذیری آن بیشتر شده است بهتر است ضمن استفاده از یک ماسک پزشکی، بر روی آن از یک ماسک پارچه‌ای نیز استفاده کنید؛ چون استفاده همزمان از دو مساک پزشکی باعث در طول زمان استفاده ماسک‌ها سر بخورند.
  • اگر تست کرونا دادید و نتیجه تست شما منفی شد، به نتیجه دریافتی اتکا نکنید و با دیدن علائمی چون تب، تنگی نفس، از دست دادن بویایی و چشایی و مخصوصاً داشتن هر گونه علامت سرماخوردگی برای افراد بالای ۶۵ سال، بنا را بر ابتلای به ویروس کرونا بگذارید و به مراکز درمانی مراجعه کنید.
  • توجه نمایید، درست است که ویروس کرونا در حال حاضر داروی خاصی جز واکسن‌های تایید شده ندارد اما تحت نظر بودن و درمان حمایتی یعنی اگر لازم باشد به بیمار اکسیژن رسانی شود می‌تواند تاثیر به سزایی در روند بهبود بیمار داشته باشد.
بیشتر بخوانید
ویروس کشنده نیپا چیست و چه علائمی دارد؟

همچنین بخوانید: بررسی پنهان کاری لندن در مورد شیوع ویروس کرونای جدید

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

9 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا