اجتماعی

سخنان حریرچی در مورد تعویق کنکور سراسری ۹۹

از شب گذشته خبرهای ضد و نقیضی در مورد تعویق کنکور سراسری ۹۹ به گوش می‌رسند. برخی می‌گویند کنکور سراسری ۹۹ برای لااقل یک ماه به تعویق افتاده و برخی دیگر اظهار می‌کنند که تعویق کنکور سراسری ۹۹ هنوز به تصویب نرسیده است. ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت، امروز در تلویزیون حضور یافت و توضیحاتی پیرامون تعویق کنکور سراسری ۹۹ و اقدامات و پروتکل‌های بهداشتی ارائه کرد.

ایرج حریرچی گفت:

برای اینکه استرس بیشتری به خانواده‌ها وارد نشود و با توجه به جمعیت ۱.۴ میلیونی متقاضیان و جمع ۴.۵ میلیونی این تعداد و خانواده‌هایشان و دغدغه این تعداد برای ما مهم است می‌توانم به این گفته بسنده کنم که دیروز جلسه‌ای تشکیل شد که در آن رؤسای کمیسیون‌های آموزش عالی و بهداشت درمان، وزیز بهداشت و درمان، تعدادی از نمایندگان مجلس و رئیس سازمان سنجش حضور داشتند.

او افزود:

پروتکل‌های وزارت بهداشت نسبت به پروتکل‌های کنکور کارشناسی ارشد و دکتری سخت‌گیرانه‌تر است، به عنوان مثال در این دو کنکور فاصله بین متقاضیان ۱.۲ تا ۱.۶ متر بوده و ارزیابی‌های ما نیز این بود که این پروتکل‌ها خیلی مناسب اجرا شد، ولی ما شرایط را سخت‌گیرانه تر کردیم زیرا این دانش آموزان تعداد بیشتری هستند، سن کمتری دارند و تعداد زیادی همراه دارند و ما پروتکل را برای این کنکور به دو متر رساندیم.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد:

سازمان سنجش در جلسه شب گذشته اعلام کرد که این نهاد توانایی اجرای فاصله دو متری در تمام حوزه‌های برگزاری کنکور در کشور را ندارد و قرار شد به صورت اضطراری در ستاد ملی کرونا این بحث مطرح شود و همانطور که وزیر علوم اعلام کرد توافقی شده برای تعویق یک ماهه است که این تعویق باید در ستاد ملی کرونا تصویب شود و فعلاً استرس نداشته باشید تا ببینیم چه می‌شود.

بنابراین طرح تعویق یک‌ماهه‌ی کنکور سراسری به ستاد ملی کرونا داده شده و قرار است این ستاد این طرح تعویق یک‌ماهه را تصویب کند، پس هنوز این طرح به تصویب نرسیده‌است.

بیشتر بخوانید
دکتر جواد اژه‌ای داماد شهید بهشتی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

همچنین بخوانید: شوخی زننده مجری شبکه ورزش

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا