تکنولوژیگوشی و تبلت

اپل نقص تعمیر صفحه نمایش Face ID آیفون ۱۳ را برطرف می‌کند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، اپل قول داده است که مشکل آیفون ۱۳ خود را برطرف کند. این مشکل در تعمیرات صفحه نمایش انجام شده توسط تعمیرکارهای غیر رسمی، باعث از بین رفتن ویژگی Face ID آن می‌شده است.

آیفون ۱۳ شامل یک تراشه است که یک صفحه نمایش را با یک تلفن خاص جفت می‌کند و برای تطبیق یک صفحه نمایش جدید به ابزارهای نرم افزاری خاصی نیاز دارد. شرکت‌های تعمیر متوجه شده‌اند که بدون آن ابزارها، عملکرد امنیتی شناسایی چهره دیگر کار نمی‌کند. اپل، که تعمیرکارانش از این ابزارها استفاده می‌کنند، می‌گوید که به روز رسانی نرم افزاری را ارائه خواهد کرد.

این ویژگی به طور گسترده توسط طرفداران حق تعمیر مورد انتقاد قرار گرفته است. اپل برای محدود کردن افرادی که می‌توانند آیفون را تعمیر کنند، این ویژگی را گنجانده است.

این مشکل اولین بار توسط iFixit، یک شرکت متخصص در ابزار، قطعات و راهنمای تعمیرات فنی گزارش شد و این ارتباط جدید بین تعویض صفحه نمایش و Face ID را به عنوان روز تاریک برای تعمیرکاران، آماتور و حرفه‌ای نامگذاری کرد.

تعمیرات مجاز

شرکت تعمیر موبایل متوجه شد که تراشه جدید تضمین می‌کند که اگر صفحه نمایش جایگزین با شماره سریال منحصر به فرد تلفن مطابقت نداشته باشد،Face ID  کار نمی‌کند. تنها راهکار شناخته شده موجود برای تعمیرکاران مستقل، شامل کار ظریف و پرزحمت پیوند تراشه از صفحه نمایش قدیمی‌ به صفحه نمایش تعویضی است. به گفته iFixit، این روش به تجهیزات و آموزش تخصصی نیاز دارد، که تنها تعداد کمی از تعمیرگاه‌ها قادر به انجام آن بودند.

بیشتر بخوانید
معضل بزرگ زباله‌های ساختمان و نحوه مقابله با آن

اپل به رسانه‌های خبری از جمله The Verge و The Register گفت که راه‌حلی در به‌روزرسانی‌های آینده در دسترس خواهد بود، اما تاریخ آن را اعلام نکرد. مشخص نیست که آیا این مشکل یک اشکال است یا همانطور که برخی از مدافعان حق تعمیر استدلال می‌کنند، بخشی از حرکت گسترده‌تر اپل برای محدود کردن تعمیرات شخص ثالث است.

اپل اغلب به عنوان یکی از مخالفان اصلی قانون حق تعمیر نامگذاری شده است و طبق گزارش‌ها استدلال می‌کند که اجازه دادن به مصرف کنندگان برای تعمیر دستگاه‌های خود می‌تواند منجر به آسیب به دستگاه شود.

بنیانگذار این شرکت، استیو وزنیاک، که اولین دستگاه‌های اپل را در یک گاراژ با استیو جابز در دهه ۱۹۷۰ ساخت، حمایت خود را از جنبش حق تعمیر اعلام کرد.

کوین پردی از iFixit در واکنش به تعهد اپل نوشت:

اگر توجه رسانه‌ها و واکنش‌های عمومی ‌واقعاً اپل را وادار به رفع این مشکل کند، روز خوبی برای همه است.

اما او همچنین هشدار داد که این یک مبارزه بی پایان است. او گفت:

اپل و بسیاری از شرکت‌های الهام‌ گرفته از آن، با قفل ‌کردن قطعات بیشتر و کاهش ویژگی‌های بیشتر، با افزایش سود مراکز تعمیر خود، دوباره پیشرفت خواهند کرد.

آیا اپل آخرین غول فناوری ایالات متحده در چین است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا