پزشکی

شوک روحانی به مردم | ۲۵ میلیون نفر تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند!

رئیس جمهور امروز آماری شگفت انگیز از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ارائه داد!

رئیس جمهور حسن روحانی، با استناد به گزارش وزارت بهداشت گفته ۲۵ میلیون ایرانی تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. به گفته او ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر نیز در ماه‌های آینده در معرض ابتلا به بیماری کرونا خواهند بود. با جمع بندی این آمار می‌توان گفت ۶۰ میلیون نفر معادل ۷۲ درصد جمعیت ایران کرونا گرفته‌اند یا در آینده خواهند گرفت. چنین رقمی با پیش‌بینی‌های اولیه در دنیا مطابقت دارد؛ مثلا مرکل گفته بود ۷۰ درصد آلمانی‌ها به این بیماری مبتلا خواهند شد.

در طول ۵ ماهی که از ظهور ویروس کرونا در ایران می‌گذرد، این بیماری توانسته در کشور جان نزدیک به ۱۴ هزار را بگیرد. روحانی امروز هیچ صحبتی درباره پیش‌بینی تعداد قربانیان احتمالی برای آینده نکرد، درحالی از تعداد مبتلایان فعلی کشور و کسانی که در آینده احتمالا مبتلا خواهند شد، به صراحت سخن گفت. این در حالی است که ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت گفته بود حتی اگر روزی ۱۰۰ فوتی داشته باشیم، در یک سال تعداد جان باختگان این بیماری به رقم ۳۶ هزار نفر خواهد رسید.

مسئله نگران کننده دیگر سرعت ابتلا و شدت بیماری است که می‌تواند از ظرفیت سیستم درمانی کشور بیشتر شود. حسن روحانی در این رابطه گفته:

تعداد بستری‌هایی که در آینده باید پیش‌بینی کنیم، حدود دو برابر ۱۵۰ روز اخیر است.

بیشتر بخوانید: کرونا در بدن ما چه می‌کند؟

بیشتر بخوانید
توصیه‌هایی مفید جهت رعایت بهداشت مواد غذایی

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا