سیاست داخلیسیاسی

تصاویر پهپاد پهن پیکر غزه

روز گذشته به‌مناسبت نزدیک‌شدن به سالروز سوم خرداد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پهپاد پهن پیکر غزه رونمایی کرد. تصاویر پهپاد پهن پیکر غزه را در زیر می‌بینید:

پهپاد پهن پیکر غزه 4

توضیحات فرمانده‌ی هوافضای سپاه پاسداران پیرامون پهپاد پهن پیکر غزه

فرمانده هوافضای سپاه با بیان اینکه با رونمایی از پهپاد پهن پیکر غزه سطح و تراز حوزه‌ی پهپادی ایران اسلامی ارتقا یافت، گفت: این پهپاد با ۳۵ ساعت مداومت پروازی قادر است تا ۳۵ هزار پا پرواز کند.

به گزارش خبر ببر و به نقل از مهر، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه آئین رونمایی از دستاوردهای پهپادی و پدافندی سپاه اظهار کرد: امروز به توفیق الهی و همت دانشمندان و متخصصین کشور شاهد رونمایی از سه دستاورد راهبردی و مهم که در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن متولد و ایجاد شده‌اند، هستیم.

وی با بیان اینکه با رونمایی از پهپاد استراتژیک غزه سطح و تراز حوزه پهپادی ایران اسلامی ارتقا یافت، گفت: این پهپاد با ۳۵ ساعت مداومت پروازی قادر است تا ۳۵ هزار پا پرواز کند؛ در مأموریت‌های عملیاتی توانایی حمل ۱۳ بمب را داشته و در مأموریت‌های شناسایی و پایش اطلاعاتی تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر را پوشش می‌دهد و تا پایان سال جاری آزمایش‌های عملیاتی و فنی آن به پایان رسیده و سال ۱۴۰۱ رسماً وارد چرخه عملیاتی خواهد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با اشاره به قابلیت‌ها و ویژگی‌های سامانه راداری قدس اظهار کرد: ما در این سامانه از تجربه ساخت رادارهای قبلی استفاده کردیم؛ برجستگی رادار قدس این است که هواپیماهای پنهان کار را تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر کشف می‌کند و استقرار و جابجایی سریع از ویژگی‌های متمایز کننده این سامانه به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید
حکم بازداشت ترامپ صادر شد

وی در خصوص سامانه پدافندی ۹ دی نیز اظهار داشت: این سامانه با ارتقای سامانه سوم خرداد که در گذشته توانایی شلیک موشک‌های تا برد ۱۰۰ کیلومتر را داشت و با شکار پهپاد جاسوسی و متجاوز گلوبال هاوک آمریکایی قابلیت‌های خود را به نمایش گذاشت؛ امروز قادر به شلیک موشک‌های پیشرفته کوتاه برد و مقابله با تهدیدات نزدیک از قبیل کروز، پهپادها، بالگردها و بمب‌های رها شده از هواپیما است.

سردار حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه دستاوردهای امروز در لبه تکنولوژی روز دنیا قرار دارد، گفت: ما امروز در حوزه سامانه‌های پدافندی در زمره ۱۰ کشور اول دنیا قرار داریم در تولید رادارهای هشدار اولیه نیز جزو ۲۰ کشور اول جهان قرار داریم و تمامی این اتفاقات فرخنده در شرایط تحریم و با همت متخصصان توانمند داخلی حاصل شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با اشاره به اذعان فرمانده سنتکام مبنی بر اینکه ایران با پهپادها برتری هوایی را از آمریکا گرفت، گفت: این اعتراف دشمنان به توانمندی ما است و همانگونه که نشان دادیم در حوزه‌های دفاعی که پیچیدگی‌های صدها برابری نسبت به بخش‌های غیر نظامی دارد می‌توانیم؛ در حوزه‌هایی مانند خودرو، پتروشیمی و … بسیار بهتر خواهیم توانست.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

17 − 16 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا