پزشکی

تست سریع کرونا به چه شکلی است؟

Rapid Test یا همان تست سریع کرونا که برای تشخیص ابتلا و میزان آنتی‌ژن در شرایط مشکوک به کار می‌رود خودتان در خانه می‌توانید به سادگی و در مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید. توجه داشته باشید که دقت تست سریع از آزمایش PCR کمتر است؛ یعنی فردی مبتلا به کروناست اما نتیجه تست سریع کرونایش منفی می‌شود اما اگر تست سریع PCR بدهد ممکن است نتیجه تست مثبت شود.

بهترین زمان برای تست سریع کرونا به محض شروع بروز علائم اولیه همچون خستگی، ضعف و بدن درد است. قبل از نمونه‌گیری، فین کنید تا ویروس احتمالی به ترشحات مخاطی قسمت‌های جلویی بینی برسد و سوآپ را ۵ مرتبه و حداقل ۲ سانت ته هر دو سوراخ بینی و قسمتی که به همدیگر وصل می‌شوند، بچرخانید. آگر سوآپ را درست نچرخانید یا آن زودتر از یک دقیقه از لوله استخراج در بیاورید، احتمال اینکه تست خطای منفی داشته باشد، بسیار زیاد است و به همین خاطر باید آزمایش را تکرار کنید.

برای دیدن جواب آزمایش هم باید مطابق دستورالعمل روی جعبه آن عمل کنید. در زمان پاندمی مانند الان که درگیر پاندمی ویروس کرونا هستیم اگر دارای علامت هستید و نتیجه تست آنتی‌ژن شما مثبت شد باید دستور‌العمل‌های مربوط به هنگام خود قرنطینگی را رعایت کنید. توجه داشته باشید اگر جواب تست سریع منفی شد ولی علامت داشتید، طبق دستورالعمل‌های بهداشتی و استاندارد در زمان پاندمی کرونا، ملزم به انجام تست PCR نیز هستید ولی به هر جهت باز هم باید ارتباط خودتان با سایر افراد را به حداقل برسانید و تا آماده شدن جواب تست PCR خودتان را قرنطینه کنید و اگر علامت‌ها تشدید شد و یا تب کردین، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
آغاز رسمی واکسیناسیون در ایران + فیلم واکسن‌زدن پسر وزیر بهداشت

همچنین بخوانید: اگر کرونا گرفتیم سِرُم بزنیم یا نه؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

ده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا