اجتماعیهنر

امینم دوازدهمین سالگرد ترک اعتیادش را جشن گرفت

امینم یکی از مشهورترین خوانندگان رپ جهان دوازدهمین سالگرد ترک اعتیادش به مواد مخدر و الکل را جشن گرفت. او از حدود سال ۲۰۰۲ به الکل و مواد مخدر اعتیاد پیدا کرد و حتی یک بار به‌خاطر مصرف بیش از اندازه‌ی مواد مخدر تا پای مرگ هم رفت، اما از سال ۲۰۰۸ تصمیم به ترک اعتیاد گرفت و اکنون هم فعالیت‌های گسترده‌ای را علیه اعتیاد به مواد مخدر و الکل انجام می‌دهد و تلاش دارد الگوی خوبی برای طرف‌داران خود برای جلوگیری از روی‌آوردن به مواد مخدر و الکل یا ترک آن‌ها باشد.

امینم در ۲۱ آپریل امسال به‌مناسبت دوازدهمین سال پاک‌بودن خود از مواد مخدر و الکل در مصاحبه‌ای درباره‌ی اعتیاد و شرایط وخیم خود در سال‌های مصرف مواد اعتیارآور صحبت کرد و درست مثل سال‌های قبل تصویر سکه‌ای را در اینستاگرام خود منتشر کرد که این بار رقم ۱۲ روی آن نوشته شده بود و نشانه‌ای از ۱۲ سال پاکی او از مواد اعتیادآور است.

سالگرد ترک اعتیاد امینم
سالگرد ترک اعتیاد امینم

امینم از آن دسته هنرمندانی‌ست که نه تنها اعتیاد خود را پنهان نمی‌کنند، بلکه با آشکارساختن آن و قراردادن هواداران خود در جریان روند درمان بیماری‌شان، به بسیاری امید و انگیزه‌ی رهایی از این بیماری خطرناک را می‌دهند. او می‌گوید من مطمئن نبودم موفق شوم و وضعیت بهتری پیدا کنم، اما پیوسته رشد کردم و بهتر و بهتر شدم، پس شما هم مطمئن باشید که درصورت اقدام برای درمان اعتیاد بهتر خواهید شد. امینم همچنین مؤسس بنیاد مارشال مترز است که با هدف کمک‌رسانی به جوانانی که به کمک نیاز دارند و نمی‌توانند به‌تنهایی از پس مشکلات‌شان برآیند دایر شده است.

بیشتر بخوانید
رکبی که پایتخت 6 به صداوسیما زد! + ویدئو

*****************

مارشال بروس مدرز سوم که با نام امینم شناخته می‌شود، یکی از مشهورترین خوانندگان رپ در جهان است و البته گذشته از خوانندگی وآهنگسازی که هنر اصلی اوست در چند برنامه‌ی تلویزیونی و فیلم هم حضور داشته است. سرعت رپ‌خوانی او شهرت جهانی دارد، خصوصاً پس از این‌که در آهنگ «خدای رپ» توانست طی ۶۶ دقیقه و ۴ ثانیه ۱۵۶۰ واژه را بیان کند، یعنی بیش از چهار واژه در هر ثانیه و بدین ترتیب نام خود را در فهرست کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. هنر امینم تا جایی بین اهالی موسیقی تمامی دنیا اعتبار دارد که بسیاری از او به‌عنوان یکی از ۱۰۰ هنرمند قرن نام برده‌اند.

امینم برنده‌ی جوایز متعددی مثل برنده‌ی بهترین جایزه‌ی گرمی سال ۲۰۱۵ در بخش‌های بهترین آلبوم رپ سال برای آلبوم مارشال مترز ال‌پی ۲ و بهترین ترکیب رپ و آواز برای ترانه‌ی هیولا شد‌ه‌است. او مجموعاً  ۱۵ بار از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۵ جایزه‌ی گرمی را به خود اختصاص داده و ۴۴ بار هم نامزد دریافت این جایزه شده‌است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا