خبر ببر

رئیس‌جمهور آمریکا، تحسین‌برانگیزترین مرد سال ۲۰۱۹ شد

رئیس‌جمهوری آمریکا در رقابتی نزدیک با رئیس‌جمهور پیشین این کشور، تحسین‌برانگیزترین مرد سال ۲۰۱۹ شد.

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ ۱۸ درصد از آرا در نظرسنجی سالانه شرکت گالوپ را به عنوان تحسین‌برانگیزترین مرد جهان دریافت کرده و این در حالی است که رئیس‌جمهور پیشین آمریکا نیز دقیقا گزینه مورد نظر ۱۸ درصد از رای‌دهندگان این نظرسنجی بوده است.

ایلان ماسک، برنی سندرز و جیمی کارتر نیز از دیگر افراد یاد شده در این نظرسنجی بوده‌اند اما هیچ یک بیشتر از دو درصد رای به دست نیاوردند.

در این نظرسنجی ۴۵ درصد از جمهوری‌خواهان به ترامپ و ۴۱ درصد از دموکرات‌ها به اوباما رای داده‌اند، در حالی که تنها دو درصد از دموکرات‌ها به ترامپ و سه درصد از جمهوری‌خواهان به اوباما رای داده‌اند.

۱۰ درصد از مستقل‌ها نیز به ترامپ و ۱۲ درصد به اوباما رای داده‌اند.

میشل اوباما، تحسین‌برانگیزترین زن جهان

در میان زنان تحسین‌برانگیز نیز میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا برای دومین سال پیاپی عنوان نخست را به دست آورد و به تنها زنی تبدیل شد که در نظرسنجی ۲۰۱۹ با ۱۰ درصد از حمایت دو رقمی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری سروش، بانوی اول فعلی آمریکا دومین جایگاه نطرسنجی ۲۰۱۹ را با پنج درصد از آن خود کرده و با این حال نتیجه بهتری نسبت به هیلاری کلینتون که نامزد دموکرات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ بود به دست آورده است.

بیشتر بخوانید: مزرعه‌های عمودی تحولی شگرف در صنعت کشاورزی

بیشتر بخوانید
بازگشت 50 درصد از ارز صادراتی به کشور، شرط ادامه صادرات برای صادرکنندگان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نه + 20 =

دکمه بازگشت به بالا