اطلاعات‌محوراقتصادیتکنولوژیشبکه و امنیت

تبلیغ یک رمز ارز توسط کیم کارداشیان انتقاد یک ناظر مالی را در پی داشت.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، رئیس اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) از کیم کارداشیان به دلیل تبلیغ یک رمز نامعتبر در اینستاگرام انتقاد کرد. چارلز رندل گفت خانم کارداشیان با تبلیغ اتریوم مکس از ۲۵۰ میلیون فالوئر خود خواسته است تا در مورد رمز ارزها فکر کنند.

آقای رندل اتریوم مکس را یک توکن دیجیتالی سودآور که یک ماه قبل توسط توسعه دهندگان ناشناس ایجاد شده بود نامید و افراد تأثیرگذار را متهم به دامن زدن به توهمات ایجاد ثروت سریع کرد. آقای راندل در سمپوزیوم بین‌المللی کمبریج در زمینه جرایم اقتصادی صحبت می‌کرد. رئیس FCA گفت که پست اینستاگرام خانم کارداشیان، که به درستی به عنوان یک تبلیغ معرفی شده است، ممکن است ارتقاء مالی با بیشترین مخاطب در تاریخ باشد. به گفته او، نشان تبلیغ شده اتریوم مکس نباید با رمز ارز اتریوم اشتباه گرفته شود:

من نمی‌توانم بگویم آیا این توکن خاص (اتریوم مکس) کلاهبرداری است یا خیر. اما اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی به طور معمول از کلاهبرداران مزد می‌گیرند تا به آنها کمک کند توکن‌های جدید را در پشت حدس و گمان محض تبلیغ کنند. برخی از اینفلوئنسرها ارزهای دیجیتالی را تبلیغ می‌کنند که به نظر می‌رسد اصلاً وجود ندارند.

بی‌بی‌سی برای اظهار نظر به اتریوم مکس و خانم کارداشیان مراجعه کرده است.

آقای راندل گفت که در حال حاضر حدود ۲.۳ میلیون انگلیسی دارای ارزهای رمزنگاری شده هستند و ۱۴ درصد از آنها نیز از اعتبار برای خرید رمز ارزها استفاده می‌کنند که در نتیجه افزایش خطر زیان را در پیش خواهد داشت. او در ادامه افزود که FCA بارها در مورد خطرات نگهداری توکن‌های نامعتبر، که توسط FCA تنظیم نشده و تحت هیچ طرح جبران خسارت قرار نمی‌گیرند، هشدار داده است:

اگر آنها را بخرید، باید آماده باشید که تمام پول خود را از دست بدهید.

آقای راندل گفت که موردی برای تنظیم تبلیغات وجود دارد تا به تصورات غلط مصرف کنندگان مبنی بر محافظت از سرمایه گذاری آنها و تکنیک‌های تبلیغاتی بی امان و اغلب گمراه کننده برخی از مشاغل رمز ارزی توجه شود.

بیشتر بخوانید
7 قانون طلایی برای ساخت یک پرزنتیشن استاندارد

کیم کارداشیان از کانیه وست طلاق گرفت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا