اطلاعات‌محورترافیکتکنولوژیخودرو

این امکان وجود دارد که ظرف سه سال آینده بتوانید یک تاکسی پرنده رزرو کنید

برای بسیاری از افراد در سنین خاص، ایده پرواز تاکسی و جابجایی مردم در شهرها، مجموعه تلویزیونی انیمیشنی معروف The Jetsons را به یاد می‌آورد. نمایش دهه ۱۹۶۰ خانواده‌ای را نشان می‌داد که در یک کلان شهر آینده زندگی می‌کردند، جایی که مسافران با اتومبیل‌هایی که در هوا پرواز می‌کردند به رفت و آمد می‌پرداختند. دو دهه از قرن ۲۱ می‌گذرد و رویاهای علمی‌تخیلی سازندگان The Jetsons بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده است.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، با توجه به توسعه تاکسی‌های پرنده eVTOL (تاکسی‌های برقی با برخاست و فرود عمودی) توسط شرکت‌های اوبر و بوئینگ، یک گزارش پیش بینی می‌کند که تا سال ۲۰۴۰ ۴۳۰،۰۰۰ دستگاه از این نوع خودروها در سراسر جهان در حال فعالیت خواهند بود. این امر در حالی صورت می‌گیرد که هواپیماهای بدون سرنشین تحویل بار نیز به طور فزاینده‌ای در حال توسعه و آزمایش هستند و طبق یک برآورد، بازار جهانی این هواپیماها تا سال ۲۰۲۸ به ۵.۶ میلیارد دلار (۴ میلیارد پوند) خواهد رسید.

آیا جتسون ها آینده را به درستی پیش بینی کردند؟
آیا جتسون ها آینده را به درستی پیش بینی کردند؟

برای رسیدگی به خواسته‌های آینده، که در آن هواپیماهای بدون سرنشین و تاکسی‌های پرنده (به نظر می‌رسد هواپیماهای بدون سرنشین بزرگ و چند پروانه) در مناطق مسکونی شلوغ دارای فضای هوایی هستند، طرفداران این فناوری می‌گویند شهرها نیاز به ساخت تعداد زیادی فرودگاه کوچک دارند که به آنها اسکای پورت می‌گویند. این فرودگاه‌های کوچک مورد نیاز خواهد بود تا تاکسی‌ها بتوانند در نقاطی که مردم می‌خواهند به آنجا بروند فرود بیایند.

شرکت Joby Aviation، مستقر در کالیفرنیا، در خط مقدم توسعه تاکسی‌های پرنده قرار دارد و اکنون بیش از ۱۰۰۰ پرواز آزمایشی با هواپیمای eVTOL خود انجام داده است. این شرکت امیدوار است که از سوی تنظیم کننده مقررات ایالات متحده، اداره هوانوردی فدرال (FAA)، تأیید شود تا عملیات تجاری خود را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

وسیله نقلیه Joby Aviation می‌تواند چهار مسافر را حمل کند، با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت (۳۲۲ کیلومتر در ساعت) حرکت کند و برد آن بیش از ۱۵۰ مایل (۲۴۱ کیلومتر) است. الیور واکر جونز، سخنگوی Joby Aviation می‌گوید:

ما در نظر داریم خدمات اشتراک سواری هوایی خود را از مکان‌های نزدیک به جایی که مردم زندگی می‌کنند، کار می‌کنند و می‌خواهند بروند ارائه دهیم. ما در حال همکاری نزدیک با شهرها هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که خدمات ما به سایر روش‌های حمل و نقل متصل است و ایستگاه‌های آسمان را مطابق با ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و دیگر مراکز قرار می‌دهیم.

تاکسی پرنده Joby با موتور برقی شبیه یک هلیکوپتر است که با یک هواپیمای بال ثابت پرواز می کند
تاکسی پرنده Joby با موتور برقی شبیه یک هلیکوپتر است که با یک هواپیمای بال ثابت پرواز می کند

شرکت Joby Aviation پیش از این با شرکت پارکینگ آمریکایی Reef Techology همکاری کرده است تا بتواند سقف برخی از پارکینگ‌های خود را به آسمان نما تبدیل کند و یک قرارداد مشابه با بزرگترین شرکت مشاوره املاک نیویورک،Related Companies ، امضا کرده است. آقای واکر جونز می‌افزاید:

ما با شرکای خود قصد داریم تا خدمات خود را در بازارهای اولیه راه اندازی کنیم که در مسیرهای با تقاضای بالا و سطح بالایی از ازدحام در زمین، صرفه جویی‌های جالبی ایجاد می‌کند.

در حالی که شبکه‌ای از اسکای پورت ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، این مفهوم در حال حاضر مورد توجه مثبتی از سوی تعدادی از ادارات شهرهای ایالات متحده قرار گرفته است. هوستون، لس آنجلس و اورلاندو پیش از این برنامه‌هایی برای ایجاد زیرساخت برای تاکسی‌های پرنده و سایر وسایل نقلیه مشابه اعلام کرده‌اند. اریک گارستتی، شهردار لس آنجلس می‌گوید که پیشنهادات مربوط به شهرش، می‌تواند الگویی برای دیگر دولت‌های محلی باشد تا این فناوری جدید را به توسعه بیشتری برساند.

بیشتر بخوانید
بیزینس پلن چیست و چه فوایدی برای کسب و کار دارد؟
تعدادی از شهرهای آمریکا تاکسی های پرنده را راهی برای مقابله با ازدحام جاده ها می دانند
تعدادی از شهرهای آمریکا تاکسی های پرنده را راهی برای مقابله با ازدحام جاده ها می دانند

در بریتانیا، برنامه‌هایی برای ساخت اولین خط آسمانی کشور در کاونتری در نزدیکی ورزشگاه راگبی و فوتبال شهر با حمایت دولت انگلیس انجام شده است. این برنامه به دنبال تبدیل شدن به اولین قطب عملیاتی جهان برای تاکسی‌های هوایی و پهپادهای باری، توسط یک شرکت بریتانیایی تحت حمایت هیوندای به نام Urban Air Port طراحی شده است (این شرکت این نام را به عنوان یک علامت تجاری ثبت کرده است). این شرکت که به عنوان کوچکترین فرودگاه جهان شناخته می‌شود، امیدوار است تاسیسات بدون آلاینده در سراسر جهان گسترش پیدا کند تا هم ازدحام جاده‌ها و هم آلودگی هوا به سبب آلاینده‌های خودروها و کامیون‌ها کاهش یابد. ریکی سندو، بنیانگذار و مدیر اجرایی Urban Air Port می‌گوید:

فرودگاه‌های موجود در سراسر جهان، عظیم و تشنه کربن هستند و دارای باند ۱.۲ کیلومتری هستند. این طول باند به دلیل تکنولوژی و نحوه برخاستن و فرود هواپیما است. بر اساس قرارداد، وسایل نقلیه جدید می‌توانند به صورت عمودی بلند شده و با دقت فرود بیایند. یک نوع زیرساخت کاملاً جدید برای پشتیبانی از آنها وجود خواهد داشت.

تصویری کامپیوتری از ظاهر مینی فرودگاه در کاونتری
تصویری کامپیوتری از ظاهر مینی فرودگاه در کاونتری

آقای سادو می‌افزاید که سایت اولیه در کاونتری، که انتظار می‌رود در اوایل سال ۲۰۲۲ افتتاح شود، به عنوان نمایش لجستیکی عمل می‌کند. طراحان پروژه معتقدند که این مفهوم نشان می‌دهد که چگونه می‌توان شبکه‌ای از مراکز کوچک تحرک شهری را به سرعت در شهرهایی با اندازه‌های مختلف ایجاد کرد. آقای سادو گفت:

هدف ما این است که نشان دهیم زمان تکمیل پروژه می‌تواند بسیار کم باشد، بنابراین با یک ردپای بسیار کوچک، می‌توانید زیرساخت‌های با ظرفیت بالا را که می‌توانند از وسایل نقلیه پشتیبانی کنند، بدست آورید.

با این حال، کارشناسان به چالش‌های متعددی اشاره می‌کنند که مانع از حرکت سریع تاکسی‌ها و اسکای پورت‌ها می‌شود. جنیفر ریشتر، وکیل مستقر در واشنگتن دی‌سی که در زمینه قوانین پیرامون هواپیماهای بدون سرنشین و تاکسی‌های هوایی تخصص دارد، می‌گوید:

اینکه چگونه و چه زمانی به نقطه‌ای یادآور Jetsons خواهیم رسید بستگی به نحوه برخورد صنعت با موانع کلیدی دارد. اینها شامل پذیرش عمومی، تولید در حجم بالا، سرمایه گذاری در زیرساخت‌های دیجیتال، نیرو و تجهیزات فیزیکی و توسعه یک سیستم مدیریت ترافیک هوایی بسیار خودکار است.

مایکل تیلور، کارشناس سفر و فناوری در گروه تحقیقات تجاری ایالات متحده JD Power، می‌گوید که چالش‌های اصلی موانع نظارتی و سیستم‌های کنترل ترافیک هوایی هستند. او می‌گوید:

تصور کنید که مسیرهای ترافیک هوایی تنظیم ‌شود و سپس آن را در یک میلیون ضرب کنید. به احتمال زیاد این کار با ایجاد مسیرهای استاندارد هواپیماهای بدون سرنشین یا تاکسی هوایی آغاز می‌شود. قوانین تعیین می‌شوند، پیچیدگی‌ها تدوین می‌شوند و استانداردها در مقیاس جهانی برای به حداقل رساندن حوادث اعمال می‌شود.

در مورد موانع نظارتی، بزرگترین مانع این است که تاکسی‌های پرنده هنوز مجوز پرواز تجاری توسط مقامات مربوطه مانند اداره هوانوردی فدرال (FAA) در ایالات متحده یا سازمان هواپیمایی غیرنظامی ‌بریتانیا (CAA) را ندارند. با این حال، هر دوی اینها در حال مطالعه ایمنی این گونه وسایل نقلیه و نحوه صدور مجوز و متعاقباً نظارت بر این موضوع هستند. در CAA این کار توسط یک تیم نوآوری خاص انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
از کاخ مرمر که فتاح نامش را بر سر زبان‌ها انداخته چه می‌دانید؟
هواپیماهای بدون سرنشین تحویل کالا، چند سال است که مورد آزمایش قرار گرفته اند
هواپیماهای بدون سرنشین تحویل کالا، چند سال است که مورد آزمایش قرار گرفته اند

آرون بلباسیس، متخصص فناوری‌های نوظهور در شرکت مهندسی و طراحی Aurecon، می‌گوید که مسائل بهداشتی و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. او با اشاره به اینکه با وسایل نقلیه موتوری بیشتر در هوا احتمال وقوع تصادفات بیشتر وجود دارد، می‌افزاید:

اگر یک تاکسی پرنده به صورت غیرقابل کنترل سقوط کند، می‌تواند از نظر آیرودینامیکی مانند یک صخره با زمین برخورد داشته باشد. خطر بزرگی برای همه سرنشینان هواپیما و هر کسی یا هر چیزی در مجاورت مستقیم خودرو است، وجود دارد.

ریکی سادو می‌گوید نگرانی اصلی او این است که سرمایه گذاری در اسکای پرت‌ها و سایر زیرساخت‌ها ممکن است پشت سر سرمایه گذاری در خودروهای eVTOL نباشد. او می‌گوید:

من کمتر نگران تنظیم مقررات هستم. آنچه می‌بینیم به سرعت در حال تکامل است.

آقای سادو می‌گوید با وجود چالش‌ها، در حال حاضر تقاضا و علاقه زیادی به شهرهای سراسر ایالات متحده، اروپا و آسیا در مورد اسکایپورت وجود دارد. آقای سادو افزود:

ما قصد داریم تا ۲۰۰ بندر هوایی شهری را در پنج سال آینده در سطح جهان مستقر کنیم. اما فکر می‌کنیم که این امر محافظه کارانه است، زیرا شهرهای بزرگ به میزان بیشتری نیاز خواهند داشت.

ویرجین آتلانتیک به بررسی مشارکت در پروژه «تاکسی پرنده» می‌پردازد

پیش به سوی پرواز در آسمان‌ها با استفاده از خودروهای پرنده

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا