خودروورزشی

چرا مسابقات ۲۴ ساعته لمان را به تاخیر انداختند؟

آخرین مرحله از بخش ۲۰۱۹ سری مسابقات ۲۴ ساعته لمان که یکی از مسابقات رقابتی و استقامتی در جهان است، به علت همه‌گیر شدن کوید-۱۹ با تاخیر سه ماهه برگزار خواهد شد.

بیماری کوید-۱۹ همه کشور های جهان را یکی پس از دیگری به خود آلوده کرد و با ورود خود به قاره اروپا اکثر نمایشگاه‌ها، رویداد ها، صنایع و مسابقات مهم را لغو نمود. پس از لغو شدن مسابقات گرند پری، برگزاری مسابقات کلی لمان نیز در کلاس‌های فرمول ۱، فرمول ۲، فرمول ۳ و فرمول  A1 به تاخیر افتادند.

این رویداد که مرحله آخر وششم اتومبیلرانی است می‌بایست در بیست و چهارم و بیست و پنجم خرداد ۹۹ مصادف با سیزده و چهارده ژوئن ۲۰۲۰ برگزار می‌شد اما حال به جهت جلوگیری از شیوع کوید-۱۹، مردم و پرسنل و کمپانی‌ها و شرکت کننده‌ها با تاخیر چند ماهه مسابقات مواجه شده‌اند. احتمالا این مسابقات در ۱۹ و ۲۰ سپتامر ۲۰۲۰ مصادف با ۲۹ و ۳۰ شهریور ماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

درمجموع این تاخیر ها تقویم کلی این مسابقات را عوض خواهد کرد. شروع این بخش از مسابقات روی ماه ۵ سپتامر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۵ شهریور از قبل تعیین شده بود که با ورود ویروس کرونای جدید تاریخ کلی و تقویم آن را به هم زد.

براساس بیانیه‌ی رسمی مسئولان مسابقات WEC، تاریخ برگزاری فصل جدید این رقابت‌ها به‌ زودی اعلام می‌شود. پیش از این دو مرحله از مسابقات سری لمان اروپا هم در بارسلونا و مونزا لغو شده‌بود که تاریخ از سرگیری این رقابت‌ها هم به‌زودی مشخص می‌شود.

همین طور مسابقات دیگر لمان در مونزا و باررسلونا کنسل شد که طبق بیانیه جدید تاریخ جدیدی جهت شروع این مسابقات اعلام خواهد شد. تاریخ و تقویم کلیه مسابقات نیز اعلام خواهد شد. البته معلوم نیست به دلیل شیوع بیماری کرونا و گسترش آن آیا تاریخ‌های اعلامیه شده بعدی؛ تغییر خواهند کرد یا نه؟

 

بیشتر بخوانید
در ساختمان باشگاه پرسپولیس آبی شد + عکس

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست + 1 =

دکمه بازگشت به بالا