بین‌المللیسیاسی

ترامپ رسماً شکست در انتخابات را پذیرفت

امروز جو بایدن به طور رسمی رییس‌جمهور آمریکا شد و دونالد ترامپ که تا کنون از راه‌های مختلف درصدد اعتراض به نتیجه‌ی انتخابات بود، رسماً شکست در انتخابات را پذیرفت و دستور داد که فرآیند انتقال قدرت در آمریکا به‌آسانی صورت پذیرد.

انتخابات آمریکا که از اواسط آبان‌ماه امسال انجام گرفت، تا امروز کشاکش‌ها و جنجال‌های زیادی داشت و به‌طور کامل مشخص نبود که جو بایدن – باوجودی‌که رأی مردمی و الکترال بیشتری داشت – رییس‌جمهور است، اما امروز دونالد ترامپ بالأخره تصدیق کرد که جو بایدن رییس‌جمهور بعدی آمریکا است و به این ترتیب ترامپ از معدود رییس‌جمهورهای تاریخ آمریکا است که صرفاً یک دوره در مسند قدرت بوده‌اند.

گفتنی است که با اعلام کنگره‌ی آمریکا، جو بایدن با قاطعیت و با کسب ۳۰۶ رأی الکترال نسبت به ۲۳۲ رأی الکترال ترامپ توانست به کاخ سفید راه یابد. او در ۲۰ ژانویه، حدود دو هفته دیگر، باید سوگند ریاست‌جمهوری بخورد.

فارغ از جنجال‌هایی که در هفته‌های پیشین در آمریکا وجود داشت، در روزهای اخیر همزمان با تصمیم‌گیری در کنگره جهت تأیید آرای الکترال، جنجالی در آمریکا به وجود آمد و در طی آن حداقل ۴ نفر کشته شدند و ده‌ها نفر آسیب دیدند. بسیاری از قانون‌گذاران آمریکا، دونالد ترامپ را مسئول مرگ این افراد می‌دانند.

گفته می‌شود افرادی که طی روزهای قبل در آمریکا شورش کردند، از طرفداران ترامپ بودند و به‌شدت به نتیجه‌ی انتخابات اعتراض داشتند. کار به جایی رسید که گارد ملی واشنگتن دی‌سی وارد میدان شد و حتی شهردار واشنگتن دی‌سی به‌نوعی حکومت نظامی اعلام کرد و اظهار داشت که از ساعت ۶ غروب به بعد کسی حق تردد در خیابان‌ها را ندارد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
بیشتر بخوانید
کرونا در سراسر این کره خاکی برای تمامی کشورها تله گذاشته‌است!

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هجده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا