شبکه‌های اجتماعیهنرهنر هفتم

بیوگرافی مهناز افشار + تصاویر و ماجرای ازدواج و طلاق

مهناز افشار یکی از مشهورترین بازیگران سینمای ایران با تقریباً ۲۲ سال فعالیت هنری است. این بازیگر از جمله بازیگران پرکار سینمای ایران است و یکی از مهم‌ترین علل شهرت زیادش حضور او در فیلم‌های سینمایی پرمخاطب و پرفروش است – از شور عشق در دهه‌ی هفتاد گرفته تا کما، آتش‌بس، دعوت، طبقه‌ی سوم و برف روی کاج‌ها در دهه‌ی هشتاد و البته نهنگ عنبر در دهه‌ی نود. نام مهناز افشار گذشته از شهرت بسیار به‌عنوان یک بازیگر، به‌سبب داشتن زندگی شخصی‌ای که با سیاست پیوند خورده و همچنین به‌خاطر حواشی متعددی که در ارتباط با او شکل گرفته‌اند، برسر زبان‌هاست و هر از گاهی خبر جنجالی جدیدی از او در فضای مجازی منتشر می‌شود. در این نوشتار می‌خواهیم نگاهی به بیوگرافی مهناز افشار و زندگی شخصی و حرفه‌ای او داشته باشیم.

مهناز افشار کیست؟

مهناز افشار در ۲۱ خرداد سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شده و در سال ۱۳۷۷ یعنی از ۲۱ سالگی فعالیت هنری خود را به‌عنوان یک بازیگر آغاز کرده است. او دارای تحصیلات آکادمیک در رشته‌ی بازیگری نیست، اما تقریباً ۴ سال در دانشگاهی غیرانتفاعی تدوین خوانده است. مهناز افشار در کلاس‌های آموزش بازیگری حمید سمندریان یکی از بزرگ‌ترین کارگردانان تئاتر یادگیری بازیگری را شروع کرد و برای اولین با ایفای نقش در فیلم دوستان به کارگردانی علی شاه‌حاتمی وارد سینما شد. البته او پیش از این فیلم، در سال ۷۷ در سریال تلویزیونی گمشده به‌کارگردانی مسعود نوابی که از شبکه‌ی یک پخش شد، در کنار بازیگرانی مانند رویا تیموریان، پوراندخت مهیمن، ایرج راد و دانیال حکیمی حضور پیدا کرد، اما بعد از آن دیگر در هیچ سریال تلویزیونی‌ای بازی نکرد.

عکس قدیمی مهناز افشار
عکس قدیمی مهناز افشار

مهناز افشار ظاهراً یک بار با فردی به‌نام رفیعی ازدواج کرده و پس از مدتی از او جدا شده است، اما این خبر نه از سوی او تأیید شده و نه تصویری از همسرش احتمالی‌اش در دست است. در سال ۹۳ مهناز افشار با یاسین رامین پسر محمدعلی رامین که در دوره‌ی دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد برای یک سال سمت معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشت، ازدواج کرد.

مهناز افشار، یاسین رامین و ساره بیات
مهناز افشار، یاسین رامین و ساره بیات

لیانا فرزند او در سال ۹۴ در آلمان متولد شده است، کشوری که مکان تولد یاسین رامین هم هست. مهناز افشار اخیراً از همسر خود که پس از ازدواج به‌عنوان یکی از متهمان اصلی پرونده‌ی تخلفات مالی در کنار متخلفانی مانند بابک زنجانی شناخته شد، جدا شد و اکنون در خارج از کشور ساکن است.

ماجراهای ازدواج مهناز افشار با یاسین رامین

نمی‌توانیم درباره‌ی بیوگرافی مهناز افشار صحبت کنیم و اشاره‌ای به یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی او یعنی ازدواج‌اش با یاسین رامین که بازتاب بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های مختلف و فضای مجازی داشته نکنیم. همان‌طور که اشاره کردیم مهناز افشار در سال ۹۳ با یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین ازدواج کرد. یاسین رامین فرزند اول محمدعلی رامین در سال ۶۰ در آلمان متولد شده است. او پیش از ازدواج با مهناز افشار یک بار ازدواج کرده و از همسرش جدا شده و همچنین در دانشگاه علامه طباطبایی هم علوم سیاسی خوانده است.

عکس مهناز افشار و یاسین رامین
عکس مهناز افشار و یاسین رامین

اندکی درباره‌ی محمدعلی رامین پدر یاسین رامین

محمدعلی رامین از آبان‌ماه ۸۸ تا پایان آذرماه ۸۹ معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم به ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بود. یکی از مهم‌ترین اقدامات او در طی دورانی که این سمت را داشت، توقیف ۱۵ روزنامه و لغو ۹ امتیاز انتشار روزنامه بود. محمدعلی رامین در سال ۹۱ یعنی پیش از ازدواج مهناز افشار با پسرش از سوی اتحادیه‌ی اروپا به‌علت نقض حقوق شهروندان ایرانی تحریم شد و پس از آن امکان حضور در این حوزه را نداشت و تمامی دارایی‌های‌اش در اروپا هم توقیف شدند.

بیشتر بخوانید
جنجال عکس‌های سارا و نیکا فرقانی اصل در استخر

او سال‌های زیادی را در اتحادیه‌ی اروپا ساکن بوده و در یکی از دانشگاه‌های آلمان تحصیل کرده است. محمدعلی رامین در سال ۶۱ به‌علت اقدامات غیرقانونی در یک همایش دانشجویی در آلمان بازدداشت شده و حدود یک سال در این کشور زندانی بوده است. جالب آن که او پس از آزادی تحصیل در مقطع دکترا در آلمان را از سر گرفته اما پس از مدتی از این کشور اخراج شده‌است.

عکس مهناز افشار

شایعات پیرامون مهریه‌ی کلان مهناز افشار

پس از ازدواج مهناز افشار با یاسین رامین شایعاتی درباره‌ی مهریه‌ی ۳۰ میلیارد تومانی او به‌گوش رسید که البته از سوی او و همسرش تکذیب شد. خبر مهریه‌ی سنگین مهناز افشار برای اولین بار از سوی مرضیه برومند از بهترین هنرمندان تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران اعلام شد. او در اعتراض به وضعیت بسیار بد تئاتر در ایران از این انتقاد کرد که چرا باید بودجه‌ای که باید به تئاتر اختصاص داده شود صرف مهریه‌ی یک بازیگر شده است. یاسین رامین و همسرش اعلام کردند که مهریه‌ی مهناز افشار تنها چند شاخه گل نرگس است و تلاش کردند با انتشار یک تصویر که آن را تصویری از عقدنامه‌ی خود معرفی کردند، این ادعا را ثابت کنند. البته مرضیه برومند خود در مراسم افتتاحیه‌ی یک تئاتر به‌خاطر اظهارات خود عذرخواهی کرد.

نقاشی مهناز افشار

شایعات درباره‌ی اختلاف سنی مهناز افشار و همسر سابق‌اش یاسین رامین

بیوگرافی مهناز افشار پر است از شایعه‌های بزرگ و کوچک و ازدواج او با یاسین رامین بازار شایعه‌ها پیرامون او را داغ‌تر هم کرد. یکی از دیگر شایعاتی که پیرامون ازدواج مهناز افشار شکل گرفت، موضوع اختلاف سنی زیاد او با یاسین رامین بود. برخی شایعات مبنی بر این بودند که مهناز افشار ۱۰ سال از همسرش بزرگ‌تر است، اما این دو این شایعه را تکذیب و اختلاف سنی خود را ۴ سال اعلام کردند.

موضوع زایمان مهناز افشار در آلمان

مهناز افشار چند ماه پایانی بارداری خود را در آلمان سپری کرد تا فرزند خود را در این کشور به‌دنیا آورد، کاری درحال‌حاضر بین سلبریتی‌های ایرانی کم دیده نمی‌شود و هدف اصلی آن دریافت شناسنامه‌ی غیرایرانی برای نوزادی که در خارج از کشور متولد می‌شود است. البته مهناز افشار این حرف را که علت مسافرات او در ماه‌های آخر بارداری به آلمان و زایمان او در یکی از بیمارستان‌های این کشور برای دریافت شناسنامه‌ی آلمانی بوده تکذیب کرده است. او گفته دخترش در کشوری متولد شده که پدرش در آن متولد شده، اما این‌که چه ارتباط منطقی‌ای بین این دو هست مشخص نیست.

بیشتر بخوانید
واکنش شهاب حسینی به حواشی اخیر + عکس

پرونده‌ی تخلف مالی یاسین رامین در خرید تجهیزات پزشکی

جمعیت هلال احمر ایران در سال ۹۵ از یاسین رامین، و البته از مهناز افشار، به‌خاطر تخلف دو میلیون یورویی در خرید تجهیزات پزشکی شکایت کرد. این شکایت به بازداشت رامین منتهی شد، که البته این دستگیری خیلی طول نکشید و او هفت ماه بعد با سپردن وثیقه آزاد شد. یکی از فعالیت‌های اقتصادی یاسین رامین در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد فعالیت در یکی از شرکت‌های وابسته به جمعیت هلال احمر ایران، به‌نام شرکت دارویی رشد بود، موقعیتی که به او امکان تخلفات مالی کلان را داد، به‌صورتی اکنون از متهمان اصلی پرونده‌ی متخلفان مالی کشور شناخته می‌شود. او پس از دستگیری در دادگاه بدوی به ۱۷ سال حبس محکوم شد که اجرای ۷ سال آن قطعی است. او علاوه بر این به رد مال به‌مبلغ ۱ تا ۲ میلیون یورو هم محکوم شده است.

پرونده‌ی تخلف یاسین رامین درباره‌ی واردات شیرخشک فاسد و واکنش مهناز افشار

یکی از دیگر اتهاماتی که به همسر مهناز افشار وارد شد، واردات شیر خشک فاسد به ایران بود که باعث مرگ یا بیماری تعداد زیادی نوزاد شده است. واکنش اولیه‌ی مهناز افشار درباره‌ی این پرونده این بود که او به‌خاطر شایعه‌پراکنی پیرامون موضوع شیرخشک و همچنین مهریه‌ی ۳۰ میلیارد تومانی‌اش از رسانه‌ها شکایت خواهد کرد، اما پس از مدتی با محکوم‌شدن رامین در دادگاه بدوی، از موضع خود عقب کشید و گفت این‌که فردی با واردات شیر خشک فاسد باعث مرگ بچه‌ها شده باشد، جنایتی نیست که بتوان از آن گذشت.

طلاق مهناز افشار از یاسین رامین

اگرچه نه مهناز افشار و نه یاسین رامین به‌صورت رسمی جدایی خود را اعلام نکرده‌اند، انتشار یک پست اینستاگرامی توسط مهناز افشار و مهاجرت او به خارج از کشور احتمال این جدایی را بسیار زیاد کرده است. مهناز افشار در مهر سال ۹۸ در یکی از صفحات رسمی خود در فضای مجازی نوشته است:

«هر آدمی ضعیف یا قوی یک وجودی داره. ولی وقتی تصمیم می‌گیری یک مادر مجرد باشی باید دو تا وجود داشته باشی و اونا رو برای خودت و فرزندت قوی‌تر هم بکنی».

ماجرای حضور مهناز افشار در تبلیغ پوشک پمپرز

مهناز افشار کمی پیش همراه با دختر خود در ویدئویی برای تبلیغ پوشک آمریکایی پمپرز حضور پیدا کرد. او علاوه‌براین کارهای تبلیغاتی دیگری مثل تبلیغ برای برند پیکان و همچنین ساعت شانزه‌لیزه را هم انجام داده است.

مهناز افشار در تبلیغ پوشک پمپرز

مهاجرت مهناز افشار

درحال حاضر مهناز افشار در خارج از ایران ساکن است اما این‌که آیا خروج او از کشور برای همیشه است یا نه هنوز ‌به‌صورت دقیق مشخص نیست. حضور او در رسانه‌ها و برنامه‌های خارجی با حجاب نشان می‌دهد که او همچنان راهی برای بازگشت به ایران پیش روی خود می‌بیند.

mahnaz afshar
عکس مهناز افشار در خارج از ایران

حضور مهناز افشار در برنامه‌ی پرشیاز گات تلنت

مهناز افشار پس از خروج از کشور در مسابقه‌ی استعدادیابی‌ای به نام پرشیاز گات تلنت یا PGT که از شبکه‌ی ماهواره‌ای فارسی‌زبان NBC پرشیا پخش می‌شود، به‌عنوان یکی از داورها حضور پیدا کرد. البته حضور مهناز افشار در این برنامه هم حواشی و شایعه‌های زیادی را در پیدا داشت. مثلاً بعضی او را گزینه‌ای جایگزین برای صدف طاهریان که قرار بوده داور این مسابقه باشد معرفی کردند و بعضی هم دستمزد او را حدود یک میلیون یورو اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
پس از 15 سال رضایا هم مجوز گرفت و اولین ترک قانونی خود را منتشر کرد

برنامه پرشیاز گات تلنت

کنسرت خیریه‌ی روزبه نعمت‌اللهی

اقدامات خیرخواهانه‌ از مهم‌ترین نکاتی هستند که می‌توان در مرور بیوگرافی مهناز افشار به آن‌ها اشاره کرد. در آبان‌ماه سال ۹۱ مهناز افشار کنسرتی خیریه به‌نام داروگ برای کمک به مردم آذربایجان که در مردادماه همان سال به‌خاطر دو زلزله‌ی شدید آسیب‌های مالی و روانی بسیار دیده بودند تدارک دید. این کنسرت در سالن مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد و در آن چهره‌های شناخته‌شده در زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی هم حضور پیدا کردند.

بیوگرافی مهناز افشار
بیوگرافی مهناز افشار

نگاهی به فعالیت حرفه‌ای در بیوگرافی مهناز افشار

همان‌طور که اشاره کردیم مهناز افشار از سال ۷۷ وارد دنیای بازیگری شد و همچنان هم به‌عنوان یک هنرپیشه مشغول به کار است. اولین فیلم سینمایی او دوستان و آخرین فیلمی که در آن حضور داشته فیلم مهمانخانه‌ی ماه نو در سال ۹۸ به‌کارگردانی تاکفومی تسوتسویی کارگردان ژاپنی است. او در طول فعالیت هنری خود در نزدیک به ۶۰ فیلم سینمایی حضور داشته و در یک سریال تلویزیونی و ۳ سریال نمایش خانگی هم ایفای نقش کرده است. او همچنین تجربه‌ی شرکت در ۴ تئاتر را هم دارد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم سعادت‌آباد ۸۹ و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن از بخش نگاه نو برای بازی در برف روی کاج‌ها در جشنواره‌ی فجر همین سال و همچنین جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن از انجمن منتقدان برای بازی در برف روی کاج‌ها در سال ۸۹ و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای طبقه‌ی سوم در سال ۸۸ از مهم‌ترین جوایزی هستند که مهناز افشار در طی دوران فعالیت حرفه‌ای خود دریافت کرده است.

بیوگرافی مهناز افشار
بیوگرافی مهناز افشار

چند نکته درباره‌ی مهناز افشار

  • صفحه‌ی اینستاگرام مهناز افشار با حدود ۱۱.۵ میلیون فالوور پرطرفدارترین صفحه در بین صفحات اینستاگرام هنرپیشه‌های ایرانی است.
  • مهناز افشار در فیلمی به‌نام معلم به‌کارگردانی ناصر سعیداف یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین کارگردانان کشور تاجیکستان ایفای نقش کرده است.
  • مهناز افشار مدتی مزون لباس داشته است و زمانی هم با همکاری برادر خود جواهرسازی می‌کرده است.
  • مهناز افشار در رشته‌ی تجربی دیپلم دارد و در کنکور سراسر در رشته‌ی تربیت‌بدنی قبول شده که به‌خاطر علاقه‌نداشتن آن را ادامه نداده است.
  • مهناز افشار هنگامی که همسر یاسین رامین بوده اقدام به برگزاری کارگاه‌های بازیگری در خارج از کشور کرده است.
  • مهناز افشار در سال ۹۷ در ویدئویی که بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی داشت مصرف دارویی به‌نام نالوکسان را توصیه کرد و این کار او واکنش وزارت بهداشت را به‌دنبال داشت. سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت درباره‌ی این ویدئو گفت: «بهتر است این سلبریتی دارو و درمان را به اهلش بسپارد، این دارو به‌هیچ‌عنوان بدون نسخه قابل عرضه نیست».
  • مهناز افشار درحال‌حاضر دارای یک پرونده‌ی قضایی درجریان است و بیشتر به‌خاطر اتهامات او در ارتباط با فعالیت‌های او در فضای مجازی است.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی محسن چاوشی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده + شش =

دکمه بازگشت به بالا