شبکه‌های اجتماعیهنرهنر هفتم

بیوگرافی لیندا کیانی + حواشی و عکس

لیندا کیانی یکی از چهره‌های مطرح در سینما و تلویزیون در سال‌های اخیر است. او با بازی در سریال «گارد ساحلی» در سال ۸۴ بازیگری را به‌صورت رسمی شروع کرد و پس از آن تاکنون در ۱۸ سریال تلویزیونی و نمایش خانگی دیگر و همچنین در ۱۲ فیلم سینمایی حضور پیدا کرد. لیندا کیانی علاوه‌براین تجربه‌ی ایفای نقش در ۴ نمایش را نیز داشته است. در این نوشتار نگاهی به بیوگرافی لیندا کیانی خواهیم داشت و علاه‌بر زندگی شخصی و هنری او اشاره‌ای هم به شایعات و حواشی پیرامون او می‌کنیم.

بیوگرافی لیندا کیانی

بیوگرافی لیندا کیانی

لیندا کیانی در ۲۳ شهریور سال ۵۹ در آبادان متولد شده است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه مفید قم است و آن‌طور که خود گفته پرسش‌های بی‌پاسخ‌اش درباره‌ی خدا باعث شده‌اند او این رشته را برای تحصیل انتخاب کند. لیندا کیانی به‌تازگی ازدواج کرده و خود این خبر را در برنامه‌ی کودک‌شو تأیید کرده است.

بیوگرافی لیندا کیانی

لیندا کیانی در زمینه‌ی بازیگری یا سایر حوزه‌های مربوط به تئاتر، سینما و تلویزیون تحصیلات دانشگاهی ندارد و مانند بسیاری از بازیگران حال‌حاضر سینما و تلویزیون ایران با بازیگری در کلاس‌های آموزشی هنرپیشگان شناخته‌شده آشنا شده است. لیندا کیانی ابتدا در کلاس‌های بازیگری محمدرضا شریفی‌نیا و آزیتا حاجیان شرکت کرده و همین خود قطعاً نقشی کلیدی در مطرح‌شدن‌اش به‌عنوان یک هنرپیشه داشته است. او پس از سریال «گارد ساحلی» در سریال «ساعت شنی» همراه با محمدرضا شریفی‌نیا و به‌سفارش او ایفای نقش کرد و پس از این بود که توجه علاقه‌مندان به تلویزیون و سینما را به‌خود جلب کرد و به‌شهرت رسید. البته لیندا کیانی علاوه‌براین در کلاس‌های آموزشگاه بازیگری سمندریان، که بسیاری از بازیگران در آن دوره دیده‌اند، نیز حضور داشته و همچنین در یکی از دوره‌ها‌ی فن بیان مهتاب نصیرپور را هم شرکت داشته است.

بیشتر بخوانید
بیوگرافی الناز حبیبی + عکس و ماجرای طلاق از همسرش

انتقادات لیندا کیانی از سینما و تلویزیون و علت کم‌کاری او

همان‌طور که اشاره کردیم لیندا کیانی تاکنون در ۱۹ سریال تلویزیونی، ۱۲ فیلم سینمایی و ۴ نمایش حضور داشته است. بعضی این تعداد کار را، به‌ویژه در سینما، نسبت به ۱۴ سال سابقه‌ی کاری کم می‌دانند.

لیندا کیانی خود گفته است که علت کم‌کاری او در سینما «معمولی‌بودن» فیلم‌هایی‌ست که به او پیشنهاد می‌شوند. او از سویی نگران این موضوع است که به‌خاطر ضعف کم‌کاری دیگران در پروژه‌های سینمایی زیر سؤال برود و البته تجربه‌ی انتقادات بسیاری تند برای حضور در چند فیلم سینمایی را هم داشته است.

بیوگرافی لیندا کیانی

کیانی می‌گوید که بازی در یک سریال خوب را به بازی در یک فیلم معمولی ترجیح می‌دهد و خود می‌گوید زمانی که بازیگران سرشناس و تراز اول پیشنهاد سیروس مقدم را با سر قبول می‌کنند، چرا ریسک کنم در فیلمی بازی کنم که دست‌آخر پایان خوبی ندارد؟ لیندا کیانی گذشته‌ازاین‌ طی گفت‌وگوی خود با مهران مدیری در برنامه‌ی دورهمی وجود باندبازی در سینما را تأیید کرد، اما انتقادی از افرادی که از این روابط استفاده می‌کنند نکرد و تنها به گفتن این حرف اکتفا کرد که «هر کسی هم مثل من اهل رابطه نیست باید لطمه بخورد».

لیندا کیانی در سریال دلدادگان

البته لیندا کیانی از بازی در سریال‌های تلویزیونی هم دل چندان خوشی ندارد. او در مصاحبه‌ی دیگری با انتقاد از محدودیت‌های بازیگری در تلویزیون گفت:

«در تلویزیون نمی‌گذارند آزادانه بازی کنی و فقط از تو می‌خواهند به ساده‌ترین و نجیب‌ترین شکل ممکن بازی داشته باشی، درنتیجه همه‌ی نقش‌ها یک خروجی دارند. این‌گونه از تو می‌خواهند و همین عامل نیز موجب می‌شود تا همه یک‌شکل باشند. حتی نوع لباس پوشیدن همه یکسان است و هیچ تفاوتی با بقیه ندارد».

بیشتر بخوانید
گام‌برداشتن شادمهر عقیلی در جاده‌ی شاخ‌های اینستاگرام

سریال «پرستاران» بنابه‌گفته‌ی خود کیانی یکی از بدترین تجربه‌های کاری او بوده، چرا که در پشت‌صحنه‌ی فیلم جوی آمرانه حاکم بوده است.

لیندا کیانی در سریال پرستاران
لیندا کیانی در سریال پرستاران

نگاهی به شایعات و حواشی مطرح‌شده درباره‌ی لیندا کیانی

۱- ماجرای ازدواج لیندا کیانی با ایمان حضرتی

لیندا کیانی و ایمان حضرتی

انتشار چند تصویر دونفره از لیندا کیانی در کنار ایمان حضرتی باعث شد شایعاتی درباره‌ی ازدواج او شکل گیرند. البته این شایعه‌ها کمی بعد تکذیب شدند. همان‌طور که گفتیم لیندا کیانی به‌تازگی ازدواج کرده و خود در خردادماه سال ۹۹ در برنامه‌ی کودک‌شو این خبر را تأیید کرده است.

۲- حضور لیندا کیانی در برزیل برای جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۴

بیوگرافی لیندا کیانی

لیندا کیانی هم در جام‌جهانی فوتبال مردان در برزیل در سال ۲۰۱۴ حضور داشت و تصاویر متعددی از حضور او در کنار بازیگران دیگری مثل نرگس محمدی و فاطمه گودرزی در ورزشگاه‌ها منتشر شده است. حضور این بازیگران در وزشگاه‌ها حرف‌وحدیث‌هایی مربوط به حضور زنان در وزشگاه‌ها را به‌میان آورد.

۳- حضور لیندا کیانی در روسیه برای جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۸

لیندا کیانی در روزهای برگزاری جام‌جهانی فوتبال سال ۲۰۱۸ همراه با بعضی دیگر از چهره‌های شناخته‌شده در سینما، تلویزیون و موسیقی به روسیه سفر کرد. عکس‌های منتشرشده‌ی لیندا کیانی همراه با بهنام بانی باعث شد باری دیگر شایعه‌ای درباره‌ی ازدواج لیندا کیانی، این بار با بهنام بانی، در فضای مجازی منتشر شود.

۴- بوسه‌ی جنجال‌برانگیز لیندا کیانی

یکی دیگر از سوژه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری به‌همراه داشت، تصویری از لیندا کیانی و فردی‌ست که در حال بوسیدن گونه‌ی اوست. این فرد همان عاطفه رضوی‌ست که گریم متفاوت آن برای فیلم «خروس لاری» باعث شده از آن زاویه شباهت بسیاری به یک مرد پیدا کند.

بیشتر بخوانید
عطر مهران مدیری هم آمد!

چند نکته‌ی جالب درباره‌ی لیندا کیانی

بیوگرافی لیندا کیانی

  • لیندا کیانی در پاسخ به پرسش مهران مدیری در برنامه‌ی دورهمی درباره‌ی احساس خوشبختی گفت که به‌خاطر حضور مادر و کنارهم‌بودن خانواده‌اش احساس خوشبختی می‌کند.
  • لیندا کیانی به کارتن «بابا لنگ‌دراز» علاقه‌ی زیادی دارد.
  • لیندا کیانی به فوتبال علاقه دارد و طرفدار تیم پرسپولیس است.
  • لیندا کیانی مهارت خوبی در رانندگی دارد.
  • لیندا کیانی دیداری کوتاه با حسین پناهی داشته و این دیدار برای‌اش تجربه‌ای تأثیرگذار بوده است.
  • لیندا کیانی مجری برنامه‌ای منتشرشده در آپارات به‌نام «شیرزن» بود. موضوع این برنامه مصاحبه با زنان ورزشکار ایرانی است.
  • سیروس مقدم یکی از افرادی‌ست که در پیشرفت حرفه‌ای لیندا کیانی نقشی مهم داشته‌اند. لیندا کیانی تاکنون در ۵ پروژه به‌نام‌های «روز حسرت» در سال ۸۷، «رستگاران» در سال ۸۸، «تا ثریا» در سال ۹۰، فصل دوم «پایتخت» در سال ۹۱ و «مدینه» در سال ۹۳ با مقدم همکاری داشته است. سریال روز حسرت یک سال بعد از اولین حضور پررنگ کیانی در تلویزیون یعنی سریال «ساعت شنی» تولید و پخش شد.

سخن آخر

در این نوشتار نگاهی به بیوگرافی لیندا کیانی و همچنین حواشی و شایعاتی که پیرامون او مطرح شده‌اند داشتیم.

همچنین بخوانید: بیوگرافی نیکی کریمی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا