اجتماعیاطلاعات‌محورورزشی

آرات حسینی کیست؟ + ماجراهای آرات و پدر آرات

آرات حسینی نامی‌ست که این روزها آن را زیاد در رسانه‌های مختلف می‌شنویم و می‌خوانیم. آرات پسری ۷ساله است که به‌خاطر استعدادهای کم‌نظیر خود در زمینه‌های مختلف مثل فوتبال، شنا و ژیمناسیک توجه بسیاری را به خود جلب کرده، تا جایی که پیشنهادهایی از باشگاه‌های ورزشی بزرگ خارجی برای خرید و پرورش استعدادش داشته و حتی یکی از سرشناس‌ترین فوتبالیست‌های حال حاضر دنیا یعنی لیونل مسی هم زیر یکی از پست‌های اینستاگرامی او کامنت گذاشته و آرات را تحسین کرده است.

در این نوشته می‌خواهیم نگاهی کامل به بیوگرافی آرات حسینی داشته باشیم و درباره‌ی هرآن‌چه به او مربوط می‌شود، از مهاجرت آرات به انگلستان گرفته تا شغل پدر آرات و واکنش‌ علی کریمی به آرات در اینستاگرام بگوییم. پس اگر می‌خواهید این کودک بااستعداد را بیشتر بشناسید تا پایان همراه ما باشید.

آرات حسینی کیست؟

آرات حسینی پسری‌ست که در ۸ مهرماه سال ۱۳۹۲ در بابل متولد شده و از همان آغاز تولد رفتارهایی را بروز داده که تعجب پدر و مادرش را برانگیخته است. مثلاً پدر آرات می‌گوید که او تنها ۳ ماه داشته که به‌شکلی عجیب حین گرفتن انگشت او، یعنی با داشتن تنها یک نقطه‌ی اتکا، با جمع‌کردن پاهای خود به سمت سرش توانسته تمام بدن‌اش را از زمین بلند کند. مسلماً هر کس دیگری اگر چنین حرکتی را از یک نوزاد ۳ ماهه می‌دید پاک متعجب می‌شد و پدر آرات هم به‌ گفته‌ی خود همین حس را داشته و از انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ی بدن پسر خود شگفت‌زده شده است.

بیوگرافی آرات حسینی

بنا به گفته‌ی پدر آرات او از ۶ ماهگی راه‌رفتن را یاد گرفته، در ۷ ماهگی پشتک می‌زده و حدود ۲ سال داشته که برای اولین بار از دیوار بالا رفته! خانواده‌ی آرات روز به روز بیشتر شاهد انجام حرکات دشوار ژیمناستیک بدون هیچ آموزش و در سنی پایین توسط آرات شدند و پس از این‌که از استعداد فوق‌العاده‌ی او مطمئن شدند، تلاش کردند تا جای امکان این استعداد را رشد و پرورش دهند. او اکنون در حال پیگیری تمرینات ورزشی خود به‌صورت حرفه‌ای‌ در آکادمی فوتبال لیورپول است و خود آرزو دارد روزی بهترین فوتبالیست دنیا شود.

جنسیت آرات حسینی

با توجه به این‌که آرات حسینی همیشه در عکس‌ها و ویدئوها با موهای بلند دیده شده و از آن‌جا که معمولاً پسربچه‌ها و اصولاً آقایان موهای کوتاه دارند، جنسیت آرات به یک موضوع تبدیل شده، اما مسلماً موی بلند معیاری برای تشخیص جنسیت یک انسان نیست و خلاصه آرات پسر است.

بیوگرافی آرات حسینی

سخنان پدر آرات درباره‌ی او

پدر آرات می‌گوید که زمانی که رسانه‌های داخلی متوجه استعداد او شدند و ویدئویی از او را از یکی از شبکه‌های رسانه‌ی ملی پخش کردند توجه عموم به استعداد پسرش جلب شد، اما پس از آن کسی درصدد حمایت از او و پرورش استعدادش برنیامد و درنتیجه خودِ او مجبور به پرورش استعداد فرزندش شد.

بیشتر بخوانید
روح الله زم اعدام شد

سخنان پدر آرات در این ارتباط واقعاً جالب است. او می‌گوید کسی از این خانواده حمایت مالی نکرده و از آن‌جا که او پول و پس‌انداز زیادی نداشته، مجبور شده به‌تدریج و پس از خرج‌شدن پس‌اندازش ماشین خود را بفروشد تا خرج پرورش استعداد و تغذیه‌ی فرزندش کند. گفتنی‌ست پدر آرات تا پیش از مورد توجه‌ قرارگرفتن پسرش شغل آزاد داشته است.

در عین حال او گفته آرات حسینی تا همین اواخر هیچ مربی‌ای نداشته و بدون رفتن به باشگاه و تنها توسط خودِ او تعلیم دیده است. پدر آرات می‌گوید هزینه‌ی خوراک آرات به‌تنهایی برابر مجموع سایر اعضای خانواده است. البته گرچه انتظار می‌رود که کودکی با این استعداد مورد حمایت حامیان مالی خصوصی و یا دولتی قرار گیرد، اما این شیوه‌ی جلوه‌دادن هزینه‌ی سنگین برای تأمین خوراک آرات توسط پدرش واقعاً چندان جالب نیست. اگرچه در تمامی مصاحبه‌ها و نمایش‌ها پدر آرات همراه و سخنگوی او بوده، اگر نقش مادر او بیشتر از پدرش نبوده باشد کمتر نیست.

آرات در خارج از کشور

۱- آرات حسینی در چین

آرات

آرات حسینی ۴ سال پیش در سال ۱۳۹۵ یعنی زمانی که ۲ سال و نیم داشته، همراه با خانواده‌ی خود – و البته با پرداخت هزینه‌های سفر از سوی میزبان – به چین سفر و در یک برنامه‌ی تلویزیونی پربیننده شرکت کرد و بدین‌ترتیب با به نمایش‌گذاشتن استعدادهای خود در دو برنامه‌ی پربیننده در چین، بیشتر نام خود را در سطح جهانی مطرح کرد. او در یکی از این نمایش‌ها همراه با پدر خود، در حالی‌که هر دو لباس سوپرمن را به تن داشتند، حاضر شد و حرکات آکروباتیک مختلفی را که نزدیک به ورزش‌های ژیمناستیک و صخره‌نوردی بودند، به نمایش گذاشت و تحسین تماشاچیان حاضر در سالن را برانگیخت.

۲- آرات حسینی در استرالیا

آرات حسینی در حدود ۳ سالگی در برنامه‌ای به نام Little Big Shots در استرالیا شرکت کرد و در آن برنامه با اجراکردن حرکات نمایشی و انجام موفق چالش‌هایی که در این برنامه برای او ترتیب داده شده بودند، مورد توجه و تحسین حاضران در سالن قرار گرفت.

۳- مهاجرت آرات حسینی به انگلیس

آرات حسینی همراه با خانواده‌ی خود به انگلستان مهاجرت کرده و اکنون در آکادمی لیورپول مشغول تمرین است و این اگرچه برای شخص او بسیار خوشایند و امیدوارکننده است، نشان بارز دیگری از موضوع فرار مغزها از ایران است.

پیج اینستاگرام آرات حسینی

اینستاگرام آرات حسینی

اینستاگرام ابزار بسیار خوبی برای شهرت بیشتر آرات حسینی بوده و هست. پدر او می‌گوید که با پیشنهاد اطرافیان خود اقدام به ایجاد یک پیج در اینستاگرام برای به نمایش‌گذاشتن کارهای پسرش کرده و تا پیش از آن از وجود چنین شبکه‌ی اجتماعی‌ای بی‌خبر بوده است. در حال حاضر صفحه‌ی اینستاگرام آرات حسینی تأیید‌شده و دارای تیک آبی‌رنگ است و حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار فالوور دارد.

بیشتر بخوانید
برنامه‌های رمزگذاری فیس بوک و اینستاگرام توسط متا تا سال 2023 به تعویق افتاد

کامنت لیونل مسی برای آرات

همان‌طور که گفتیم لیونل مسی زیر یکی از پست‌های او کامنت گذاشته، این کامنت که به زبان اسپانیایی نوشته شده و محتوای آن چنین است:

ممنونم آرات!! در حرکاتت کلاس بالایی می‌بینیم، تحت تأثیر قرار گرفتم! (ایموجی چشمک و لایک)، در آغوش می‌گیرمت!!

ماجرای علی کریمی و آرات حسینی

همان‌طور که گفتیم فوتبال علاقه‌ و رشته‌ی ورزشی اصلی آرات است و او همیشه در مصاحبه‌ها و پست‌های اینستاگرامی از فوتبالیست‌های محبوب خود نام برده که علی کریمی بازیکن سابق تیم پرسپولیس یکی از آن‌هاست. ظاهر ماجرا این است که چون علی کریمی هیچ واکنشی به علاقه‌ی آرات به خود نشان نداده و به او بی‌توجهی کرده، مورد سرزنش قرار گرفته به ویژه زمانی که امیر تتلو در یک پست در پیج اینستاگرام خود، که البته الان به‌خاطر رعایت‌نکردن قوانین این شبکه‌ی اجتماعی مجازی که مثل هر اجتماع دیگری قوانین خاص خود را دارد بسته شده، علی کریمی را سرزنش کرد و پس از آن هم کاربران زیادی به پیج علی کریمی رفتند و باز هم با همان رفتارهای نادرستی که پیش‌تر در پیج اشخاص مشهوری مثل همین لیونل مسی انجام داده بودند، کریمی را مورد حمله قرار دادند و به او فحاشی کردند.

در ادامه‌ی ماجرا علی کریمی پیج آرات را بلاک کرد، گرچه دقیقاً مشخص نیست چرا، اما با توجه به ویدئویی که پدر آرات بعد از بلاک‌شدن منتشر کرد و در آن گفت که حرف‌های یک روز، باعث بلا‌ک‌کردن آرات شد، ظاهراً گفت‌وگوهایی بین او و علی کریمی صورت پذیرفته و حقیقت ماجرا آن چیزی نیست که ما از آن با خبریم. پدر آرات در ویدئوی دیگری اعلام کرد که علی کریمی کسی نیست که بخواهد برای آرات کامنت بگذارد، از او پرسید چرا به پسرش حسادت می‌کند و بین سخنان خود به مادر کریمی توهین کرد.

او در همین ویدئو گفت که با دشواری زیاد پول رفتن به چین را جور کرده، در حالی‌که هزینه‌ی سفر این خانواده به چین و اقامت دو هفته‌ای آن‌ها در این کشور توسط میزبان پرداخت شده بوده است. اظهار نظر جالب دیگر او در این ویدئو این است که آرات به اندازه‌ی تمامی مردم دنیا برای موفقیت تلاش کرده است! در این که آرات بسیار بااستعداد است شکی نیست، اما او ناخواسته وارد درگیری‌های مخصوص «آدم‌بزرگ‌ها» شده و به‌ویژه رفتارهای این‌چنینی پدرش برای بی‌پولی و مهم جلوه‌دادن تلاش‌های او برای موفقیت پسرش نه تنها کمکی به آرات نمی‌کنند که برای‌اش مضر هم هستند.

بیشتر بخوانید
بازگشایی مدارس در 20 فروردین؟

به هر صورت پس از این ماجراها علی کریمی در یک نامه به آرات نوشت که او نمی‌تواند آرات را عمیقاً دوست داشته باشد، چرا که او را بیشتر از مادر خود که به او فحاشی شده دوست ندارد و گذشته از این او گفته جنجال‌های اینستاگرامی معیاری برای اعتماد، تنفر، دوستداری و رفاقت نیستند و واقعاً هم چنین است.

Arat-Hosseini

نکات خواندنی درباره‌ی آرات حسینی

۱- آرات گذشته از ورزش به نقاشی هم علاقه دارد.

۲- علاوه بر مسی، مارسلو بازیکن تیم ملی فوتبال برزیل هم چند بار زیر پست‌های اینستاگرام آرات کامنت گذاشته است.

۳- یکی از اهداف آرات شکستن رکورد در یکی از رشته‌های شناست که اکنون در دست یک شناگر ۱۴ ساله است.

۴- خواهر آرات به‌تازگی عمل جراحی زیبایی بینی داشته است.

۵- در بعضی از خبرها آرات بیش‌فعال معرفی شده، در حالی‌که او مبتلا به این بیماری نیست، البته ظاهراً این منابع از تعریف دقیق بیماری بیش‌فعالی مطلع نبوده‌اند.

۶- پس از به شهرت‌رسیدن آرات تصاویر او با لباس‌های گران‌قیمت و بسیار متنوعی منتشر شدند. اکنون او با توجه به اندام خوش‌فرم‌اش، مورد توجه صنعت مد و فشن هم قرار گرفته و احتمالاً در آینده در این زمینه بیشتر هم فعالیت خواهد کرد.

۷- آرات در ترکیه در یکی از کنسرت‌های شهرام شب‌پره حضور داشت و توسط او به مخاطبان معرفی شد.

۸- ویدئوها، پست‌ها و مجموع رفتارهای پدر آرات دست‌مایه‌ی ساخت جوک‌هایی توسط کاربران اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی شد، مثلاً:

  • میگن بابای آرات برای کامنت مسی شناسنامه گرفته
  • زنگ بزنی به بابای آرات میگه: مسی واسه آرات کامنت گذاشته، بفرمایید
  • نام: پدر آرات/ شغل: پدر آرات/ شهرت: پدر آرات/ سابقه: از وقتی پدر آرات شد/ نام همسر: همسر پدر آرات/ نام فرزند: پسر پدر آرات

۹- پدر آرات شبیه به یکی از بازیگران مشهور انگلیسی به نام من کینگزلی است.

۱۰- زمانی که آرات در برنامه‌های تلویزیونی چین و استرالیا حضور پیدا کرد هنوز نمی‌توانست درست حرف بزند.

پدر آرات

سخن آخر

آرات حسینی با استعداد کم‌نظیر خود فرصت داشتن زندگی‌ای که ایده‌آل بسیاری از علاقه‌مندان به ورزش به‌ویژه فوتبال است را پیدا کرده و این جای خوشحالی‌ست که او می‌تواند درصورت استمرار تلاش و بهره‌بردن درست از استعداد خود زندگی خوبی داشته باشد. اما بد نیست یادآوری کنیم که دستیابی به هدف لزوماً در گرو داشتن استعداد نیست و کم نبودند افرادی که کاملاً بی‌استعداد فرض می‌شده‌اند، اما نام‌شان در تاریخ جاوید مانده. یکی از این افراد غلامرضا تختی است، زمانی که او برای یادگیری کشتی پیش یک مربی امتحان می‌دهد، آن مربی به سایرین می‌گوید که اگر می‌خواهند کشتی‌گیر خوبی شوند، فقط شبیه تختی نباشند، اما اکنون هر کجا نام کشتی هست، نام جهان‌پهلوان تختی هم هست.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا