جهانسیاسیشبکه‌های اجتماعی

بولسونارو | لایحه جدید، قدرت غول‌های فناوری در حذف محتوا را محدود می‌کند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، فرمان محدود کردن اختیارات شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی برای حذف حساب‌ها و محتوا را امضا کرد. آقای بولسونارو گفت که تغییر مقررات برای مقابله با حذف خودسرانه پروفایل‌ها ضروری است و افزود که قانون جدید به حفاظت از آزادی بیان کمک می‌کند.

در طول همه گیری ویروس کرونا، توییتر و فیس‌بوک بسیاری از پست‌های به اشتراک گذاشته شده توسط رئیس جمهور و حامیانش را که گمراه کننده به نظر می‌رسید حذف کردند. دفتر رئیس جمهور گفت، فرمان جدید با هدف روشن ساختن اختیارات شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در زمینه محتوا در پلتفرم‌های خود ارائه می‌شود. جزئیات فرمان صادر شده تا کنون به سادگی بیان می‌کند که غول‌های فناوری قبل از حذف حساب یا محتوا باید دلیل و انگیزه ارائه دهند. هنوز مشخص نیست که دستور دقیقاً اجرا خواهد شد یا خیر. این اعلامیه در آستانه تظاهرات گسترده طرفداران بولسونارو در سراسر برزیل شکل گرفت.

حامیان رئیس جمهور علیه کنگره و دیوان عالی کشور که ماه گذشته نام آقای بولسونارو را به لیست افرادی که به دلیل ادعای تولید اطلاعات غلط مورد بازجویی قرار گرفته‌اند، اضافه کرده است، تظاهرات کردند. منتقدان گفته‌اند که راهپیمایی‌ها، همزمان با جشن‌های روز استقلال این کشور، خطری برای دموکراسی است.

بارها پست‌های آقای بولسونارو و متحدانش از زمان شروع همه گیری در شبکه‌های اجتماعی حذف شده است. در ماه جولای، یوتیوب حدود ۱۵ ویدئو را از یک کانال متعلق به آقای بولسونارو به دلیل انتشار اطلاعات غلط در مورد کووید ۱۹ حذف کرد. برخی از پست‌های حذف شده شامل ویدئوهایی بود که استفاده از هیدروکسی کلروکین، داروی مالاریا و داروی ضد انگلی ایورمکتین را به عنوان درمان‌هایی برای مقابله با ویروس کرونا ترویج می‌کرد. هیچ کدام به عنوان یک درمان موثر در برابر ویروس اثبات نشده است.

بیشتر بخوانید
تصاویر مراسم تشییع جنازه علی انصاریان

سال گذشته، فیس‌بوک به دستور دادگاه عالی برزیل مبنی بر مسدود کردن حساب ده‌ها متحد اصلی آقای بولسونارو متهم به تبلیغ اطلاعات غلط علیه قضات فدرال عمل کرد. بولسونارو از آن زمان طرفداران خود را تشویق کرده است تا در پلتفرم‌های جایگزین مانند تلگرام و پارلر با او همکاری کنند.

پزشک اوکلاهمایی نسبت به استفاده از دارو ایورمکتین حیوانی برای درمان کووید ۱۹ هشدار داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا