تکنولوژیسایر گجت‌ها

آموزش به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی

برای آن‌که از آخرین امکانات و نرم‌افزارهای موجود برای تلویزیون استفاده کنید، باید تلویزیون‌تان آپدیت باشد. نحوه‌ی به‌روزرسانی برندهای مختلف متفاوت است، اما تلویزیون‌های هر برند را می‌توان با شیوه‌ای مشخص آپدیت کرد. در ادامه آموزش به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی خواهد آمد. تلویزیون هوشمندتان هر مدلی از برند سونی که باشد امکان به‌روزرسانی آن از طریق روش‌های زیر را خواهید داشت.

آپدیت یا به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی

۱- به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی از طریق اینترنت

System Software Update

قبل از پرداختن به مراحل به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی از طریق اینترنت، ذکر چند نکته لازم است. نخست آن که در حین طی‌کردن مراحل، حتماً از فشردن دکمه‌ای غیر از آن‌چه که گفته می‌شود خودداری کنید. دوم آن‌که بایستی تلویزیون‌تان از هر طریقی که شده – چه با سیم و چه بدون سیم – به اینترنت متصل باشد. سوم آن‌که باید پیش از آغاز به‌روزرسانی هر گونه عملیات ضبط‌کردن را متوقف کنید.

حال برویم سروقت نحوه‌ی به‌روز‌رسانی سیستم عامل تلویزیون‌های سونی.

  • دکمه‌ی Home را بر روی ریموت‌کنترل فشار دهید.
  • پس از به‌نمایش‌درآمدن گزینه‌ها در صفحه‌نمایش تلویزیون، گزینه‌ی help را انتخاب کنید.
  • پس از باز شدن منوی help، گزینه به‌روز‌رسانی نرم افزار یا به انگلیسی گزینه System Software Update را انتخاب کنید.
  • پس از آن باید با شرایط حریم خصوصی سونی موافقت کنید. پس از موافقت با شرایط حریم خصوصی سونی در منوی help قسمت  privacy setting، می بایست گزینه دانلود خودکار به روز رسان یعنی automatic software download  را در منوی help قسمت system software update فعال کنید.
  • در صورتی که یک فایل آپدیت و یا به‌روزرسان در دسترس باشد، با فعال‌کردن گزینه‌ی دانلود خودکار به‌روزرسان یک پرسش برای تأیید دانلود از شما پرسیده می‌شود و شما با انتخاب گزینه‌ی Yes می‌توانید کار دانلود را آغاز کنید.
  • توجه داشته باشید که همزمان با دانلود به‌روزرسان می‌توانید تلوزیون تماشا کنید. این قضیه با دانلود به‌روزرسان تداخل ندارد.
  • پس از دانلود، امکان نصب و به‌روز‌رسانی سیستم عامل تلویزیون فراهم می‌شود. برای نصب فایل دانلودی، باید گزینه OK را انتخاب کنید و منتظر به‌پایان‌رسیدن فرآیند نصب و به‌روز‌رسانی بمانید. به خاطر داشته باشید که به‌هنگام نصب به‌روز‌رسانی امکان تماشای تلویزیون وجود ندارد. همچنین این فرآیند ممکن است تا نیم ساعت به طول انجامد.
  • نکته‌ای دیگر که باید در این زمان به آن توجه کنید این است که به‌هیچ‌وجه به‌هنگام نصب به‌روزرسانی دکمه‌ای از ریموت‌کنترل را فشار ندهید. این قضیه ممکن است منجر به خرابی تلویزیون شود. پس سعی کنید در این زمان، حتماً کنترل را از دست بچه‌ها به دور نگاه دارید.
بیشتر بخوانید
دوچرخه جدید بی ام و سری 3 چه امکاناتی دارد؟

۲- به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی از طریق فلش USB

برای به‌روزرسانی تلویزیون‌های سونی که به اینترنت متصل نیستند، می‌توانید با لپ‌تاپ به وب‌سایت پشتیبانی سونی [این وب‌سایت] بروید و در آن‌جا در قسمت جستجو مدل تلویزیون‌تان را وارد کنید. اگر با مدل تلویزیون آشنا نیستید، می توانید آن را در قسمت پشتی تلویزیون – گوشه‌ی سمت راست – ببینید.

با وارد کردن مدل در قسمت جستجوی سایت سونی، یک صفحه برای شما باز می‌شود که می توانید در اولین ستون، یعنی ستون نرم افزار و دانلود، اقدام به دانلود به‌روزرسان کرده و پس از آن در فلش USB ذخیره‌اش کنید.

پس از این با قرار دادن فلش در تلویزیون و کلیک بر روی فایل دانلود شده می توانید نصب به‌روز‌رسانی را انجام دهید.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید تلویزیون

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

17 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا