اطلاعات‌محور

چگونه مصرف آب و برق ماشین لباسشویی را بهینه کنیم؟

ما برای کاهش مصرف برق در این روزها باید یک سری کارهایی را انجام دهیم البته لازم به ذکر است که برخی افراد هم باید کلاهشان را قاضی کنند و با در نظر گرفتن شرایط بحران انرژی در کشور به ماینرهای خودشان کمی استراحت و تنفس بدهند!

در ساعات اوج مصرف که در نیمه نخست سال از ساعت ۱۲ تا ۱۸ و از ساعت ۱۹ تا ۲۳ ساعات اوج مصرف به شمار می‌‌آید، همچنین در نیمه دوم سال از ۱۱ تا ۱۳ و از ساعت ۱۷ تا ۲۳ ساعات اوج مصرف حساب می‌شوند، وسایلی همچون ماشین لباسشویی، جارو برقی و اتو را روشن نکنیم؛ خصوصا در بین ساعات یک ظهر تا پنج عصر در فصل تابستان که تعرفه برق ۲.۵ برابر محاسبه می‌شود. خوب است بدانید ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح بهترین زمان ممکن برای روشن کردن ماشین لباسشویی است چون تعرفه مصرف برق، تخفیف دارد.

اگر موتور ماشین لباسشویی شما Universal یا معمولی است، حتما به اندازه ظرفیت وزنی و حجمی ماشین درون آن لباس بریزید چون اگر کمتر از میزان معین شده لباس بریزید باز هم آب و برق به اندازه ظرفیت کامل مصرف می‌شود و در این جا باید این نکته را هم متذکر شویم که ظرفیت ماشین لباسشویی بر روی بدنه آن درج شده است. ظرفیت حجمی هم یعنی ۳/۴ حجم داخل ماشین لباسشویی به شرطی که لباس‌ها را با فشار درون جا ندهیم. برای اینکه بررسی کنید حجم لباسی که درون ماشین لباسشویی ریخته‌اید، درست هست یا نه، شرط این است هنگامی که لباس‌ها را درون ماشین قرار دادید، دستتان به راحتی وارد آن شود.

بیشتر بخوانید
کریم ساعی، مردی ماندگار و جاودانه در سرسبزی و آبادانی کشور

اگر موتور ماشین لباسشویی شما Inverter باشد، لازم نیست حتماً به اندازه ظرفیت کامل درونش لباس بریزید چون سنسورهایی که برای آن تعبیه شده، وزن را تشخیص می‌دهد و متناسب با اطلاعاتی که از وزن و حجم لباس‌ها پیده می‌کند، آب و برق مصرف می‌کند. فقط در هر دو مدل اگر کمتر از ۱/۳ ظرفیت ماشین، لباس بریزید، امکان دارد ماشین لباسشویی آسیب ببیند و اگر بیشتر از ظرفیت مشخص شده لباس بریزید، این نکته را باید مد نظر داشته باشید که غیر از آسیب دیدن ماشین، لباس‌ها هم به خوبی شسته نخواهند شد.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید ماشین لباسشویی | نحوه‌ی انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا