اجتماعیشبکه‌های اجتماعی

بهنوش بختیاری اعدام دوست دارد

در شبی که چند میلیون نفر در توییتر و اینستاگرام از هشتگ اعدام نکنید برای توقف حکم اعدام سه تا از معترضان آبان‌ماه ۹۸ استفاده می‌کردند، بهنوش بختیاری یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ایران موضعی خلاف آن جمعیت در پیش گرفت و از اعدام معترضان آبان‌ماه دفاع کرد. او البته فکر کرد که برای این دفاع‌کردن از حکم اعدام، استدلال هم در دست دارد. استدلال او را می‌توانید در زیر بخوانید:

همش ده دوازده نفر رو به گلوله بستن، کاری نکردن … حتماً باید به سزای اعمال کثیف‌شون برسن، چرا نرسن؟ هموطنم اگر کسی بچه خودت رو اذیت کنه چه حسی داری؟ عزیز مردم جگرگوشه مردم رو زدن نابود کردن. جالبه خانم بازیگری نوشته بود اعدام نکنید که یادمه یه راننده رو شب عیدی از کار بیکار کرد، فقط به خاطر این که کار بانکی و شخصی خانم رو انجام نداده بود… چطور می گی خانم اعدام نکنید، شما که هیچ گذشتی در زندگی شخصیت نداری؟

بهنوش بختیاری اعدام دوست دارد بهنوش بختیاری البته مدت کوتاهی پس از انتشار این متن، پست آن را از صفحه‌ی اینستاگرام‌اش پاک کرد.

هشتگ اعدام نکنید از چند روز پیش تا کنون بسیار مورد استفاده قرار گرفته. هم افراد مشهور و هم مردم عادی بارها و بارها از آن جهت اعتراض به حکم اعدام سه تن از معترضان آبان‌ماه پارسال استفاده کردند. تا کنون خبری مبنی بر این که حکم اعدام آن سه معترض لغو شده منتشر نشده است. البته این هشتگ مخالفانی هم دارد. برخی از هشتگ #اعدام_کنید استفاده کردند، برخی هم این هشتگ‌ها را ربات معرفی کردند و برخی دیگر گفتند که با استفاده از هشتگ و پست توییتری و … هیچ کاری نمی‌توان کرد، بلکه باید قوه‌ی قضاییه آن‌هم از طریق قانون تشخیص دهد که این سه تن باید اعدام شوند یا نه.

بیشتر بخوانید
کیوان نیک نفس دروازه‌بان اسبق تیم ملی درگذشت

جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف یکی از کسانی بود که با هشتگ اعدام نکنید مخالف بودند. او نوشت:

می‌خواستم تحقیق کنم درباره این محکومین تا این که دیدم ترامپ در حمایت‌شان توییت فارسی زد.

جلیل محبی اعدام نکنید

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا