صنعتی

بهترین مرکز خرید چسب سیلیکات سدیم

چسب سیلیکات سدیم

نام علمی چسب سیلیکات سدیم، سدیم متاسیلیکات است که از ترکیب ۳ ماده آب، سدیم اکسید و سیلیس تشکیل‌شده است. جالب است بدانید که این ماده به‌صورت مایع و جامد در بازار یافت خواهد شد.

یکی از پرکاربردترین و در عین حال اصلی‌ترین مصارف چسب سیلیکات سدیم، در تولید لوله‌های مقوایی و ورقه‌های کارتنی است. در حقیقت هر لایه نازک کاغذ (معمولاً کاغذهای بازیافتی هستند) با چسب سیلیکات سدیم آغشته می‌شود. در نهایت تمام لایه‌های این ورقه‌های نازک به وسیله این چسب به هم می‌چسبند و لوله مقوایی یا شیت کارتن تولید می‌شود.

اگر چه چسب‌های پی‌وی‌ای، نشاسته، دکسترین و… در قیاس با چسب سیلیکات سدیم چسب ‌های بسیار کارآمدتری هستند. اما ناگفته نماند قیمت بسیار مناسب این ماده در قیاس با چسب‌های دیگر موجب‌شده تا این چسب جایگزین چسب‌های پی‌وی‌ای، نشاسته، دکسترین و… شود.

چسب سیلیکات سدیم در صنایع گوناگون مانند صنعت مقوا و کارتن به‌کار برده می‌شود. در شرکت‌های گوناگون همانند بسته‌بندی و چاپ مقوایی و کارتونی در مراحل گوناگون، استفاده از این چسب نتیجه رضایت‌بخشی حاصل‌شده است.

نکات مهم در حین استفاده از چسب سیلیکات سدیم در صنعت مقوا و کارتن‌سازی:

در حقیقت چسب سیلیکات سدیم بسیار غلیط است، جهت رقیق‌کردن این چسب کاربردی بهتر است که مقداری آب با این چسب مخلوط نمایید. در حین مخلوط نمودن آب با چسب دقت نمایید که از قدرت و کیفیت چسبندگی چسب کم نشود.

چنان‌چه در زمان خرید چسب سیلیکات سدیم، چسبی که خریداری کرده‌اید رقیق بود، جهت غلیظ نمودن آب، آن را در مجاورت گرما (به شکل غیرمستقیم) قرار دهید تا آب آن بخار شود.

اگر در زمان چسباندن پوستر به ورق، رنگ ورق متمایل به قهوه‌ای تیره باشد، نشان از آب فراوان موجود در چسب است.

کاربرد چسب سیلیکات سدیم در تولید خمیر کاغذ

جهت ساخت خمیر کاغذ از چسب سیلیکات سدیم، جهت بالا بردن چسبندگی استفاده می‌نمایند و سبب تولید انواع رول‌های مقوا و کاغذ، تولید لوله‌های مقوایی بویین و زیر شاخه‌های تولیدی فراوانی که از این ماده، صنایع بسیار فراوانی تولید می‌نمایند، به‌کار گرفته می‌شود.

در ساخت ورق‌های کارتنی جهت چسباندن کاغذ زیره و روبه و فلوت‌های مابین از چسب سیلیکات سدیم استفاده می‌شود. همین امر منجر به تولید انواع مدل‌های شیت کارتن لایه، ۳ لایه، ۵ لایه و ۷ لایه) می‌شود. ناگفته نماند که این نوع کارتن‌ها جهت تولید کارتن‌های بسته‌بندی و جعبه‌ کاربرد بسیار فراوانی دارند. در صنعت جعبه‌سازی و کارتن‌سازی حهت تولید کارتن و جعبه‌های لمینتی از این چسب استفاده می‌کنند. در این فرایند با کمک دستگاه‌های لمینت دستی و اتوماتیک، پوستر را بر روی انواع کارتن می‌چسبانند.

روش تولید

جهت به‌دست آوردن چسب سیلیکات سدیم، به کوره‌هایی با دمای ۱۴۵۰ درجه سانتی‌گراد با ذوب‌نمودن کربنات سدیم و شن نیاز می‌باشد. مواد مذاب به کمک فرآیندی به وسیله دستگاه خردکن در یک سیستم خنک‌کننده، خرد می‌شود. ماده مورد نظر را با آب مخلوط نموده و با کمک فیلتراسیون، محلول به دست آمده صاف‌شده و در نهایت سیلیکات سدیم تولید می‌شود.

بهترین و معتبرترین مرکز

شرکت سیلیکات گستر اصفهان با تجربه بسیار درخشان و عالی در حوزه تولید و فروش چسب سیلیکات سدیم به عنوان یکی از بهترین و در عین حال معتبرترین شرکت‌های تولیدی کشور مشغول به فعالیت می‌باشد.

این شرکت معتبر و خوشنام با وجود کادر بسیار حرفه‌ای و متخصص، با قدمتی بیشتر از ۳۰ سال تجربه درخشان در حوزه تولید انواع سیلیکات سدیم پودری، مایع و جامد با رعایت کردن تمام اصول (فنی، کیفی و اقتصادی) گامی بسیار مهمی را در این صنعت نهاده است.

شرکت سیلیکات گستر اصفهان به عنوان یکی از بهترین مراکز فروش چسب سیلیکات سدیم در ایران با تجربه درخشان در زمینه تولید و فروش انواع سیلیکات آماده همکاری و عرضه محصولات خود به مشتریان عزیز در هر نقطه‌ای از کشور می‌‌باشد.

جهت خرید چسب سیلیکات سدیم با کیفیت بالا و قیمت مناسب می‌توانید به وب‌سایت شرکت سیلیکات گستر اصفهان به نشانی https://silicategostar.com مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید
الزام استفاده از تابلو برق صنعتی و کفپوش عایق در کارگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا