اطلاعات‌محورجهانگردشگری

با بهترین فرودگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید

The best airports in the world in 2020

در حالی‌که ما در انتظار روزهایی هستیم که بتوانیم مثل گذشته به راحتی به مسافرت برویم و به قسمت‌های مختلف جهان سفر کنیم، لیست تاپ‌ترین و بهترین فرودگاه‌های جهان توسط موسسه‌ی تحقیقاتی اسکای‌ترکس (Skytrax) منتشر شد.

 • فرودگاه چانگی سنگاپور برای هشتمین سال پیاپی، مقام بهترین فرودگاه جهان را دریافت کرد.
 • فرودگاه هاندا واقع در توکیو مقام دوم و فرودگاه بین‌المللی حمد واقع در دوحه نیز نسبت به سال قبل به مقام سوم ارتقا یافت.

امسال نیز همانند سال قبل، کشورهای شرق آسیا، هفت جایگاه از لیست ده‌گانه‌ی برترین فرودگاه‌های جهان را از آن خود کردند؛ در این میان چهار فرودگاه برتر دنیا در کشور ژاپن قرار دارد.

بهترین فرودگاه‌های جهان

 1. فرودگاه چانگی سنگاپور
 2. فرودگاه هاندا توکیو
 3. فرودگاه بین‌المللی حمد (دوحه، قطر)
 4. فرودگاه بین‌المللی اینچئون (کره‌جنوبی)
 5. فرودگاه مونیخ (آلمان)
 6. فرودگاه بین‌المللی هونگ‌کنک
 7. فرودگاه بین‌المللی نارتیا (توکیو)
 8. فرودگاه بین‌المللی چوبو سنترایر (ناگویا، ژاپن)
 9. فرودگاه اسکیپول آمستردام
 10. فرودگاه بین‌المللی کانسای (اُساکا، ژاپن)

طبق گزارش اسکای‌ترکس، مسافرانی از بیش از صد کشور مختلف جهان در این نظرسنجی شرکت داشته‌اند. این نظر‌سنجی که از دسامبر ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ انجام شد، بیش از ۵۵۰ فرودگاه را مورد تحقیق قرار داد.

با بهترین فرودگاه‌های جهان در سال 2020 آشنا شوید

کسب جایگاه نخست توسط فرودگاه چانگی سنگاپور عملا قابل پیش‌بینی بود. پروژه جواهر فرودگاه چانگی که در آپریل ۲۰۱۹ افتتاح شد، یک مجتمع چندمنظوره است که سه ترمینال این فرودگاه را به هم متصل می‌کند و مرکزی قابل‌توجه برای خرید و فروش را ایجاد کرده‌است. نمای بیرونی این فرودگاه به شکل دونات و از جنس استیل و شیشه می‌باشد. مساحت این فرودگاه ۱۳۵،۷۰۰ متر مربع بوده که توسط طراح مشهور “Moshe Safdie” طراحی شده‌است. بزرگ‌ترین جاذبه‌ی این فرودگاه که در وسط این مجموعه قرار دارد، آبشاری به نام “HSBC Rain Vortex” است که ارتفاع آن چهل متر می‌باشد و به عنوان بلندترین آبشار داخلی (زیر سقف) جهان شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید
نگاهی بر 7 قانون نانوشته برای چت کردن با دیگران

لی سئو هیانگ، مدیر عامل فرودگاه چانگی طی مراسم، که به علت شیوع ویروس همه‌گیر کرونا به صورت آنلاین برگزار شد چنین عنوان کرد:

فرودگاه چانگی برای دریافت این تایید از سوی مسافران بسیار مفتخر است و این مهم فقط با حمایت همکاران ما در فرودگاه امکان‌پذیر شد.

وی افزود:

امسال برای همه‌ی ما سالی چالش‌برانگیز بود. این‌جا در فرودگاه چانگی، نهایت تلاش برای حفظ سلامت مسافران، بازدیدکنندگان و کارکنانمان را داریم؛ ما، در جامعه‌ی بین‌المللی هواپیمایی برای همه، آرزوی سلامتی داریم. بیایید به روزهای بهتر که به زودی می‌آیند، امیدوار باشیم.

ژاپن بقیه‌ی جوایز را درو کرد!

با این‌که در دسته‌بندی بهترین فرودگاه جهان، فرودگاه هاندا توکیو در ذیل فرودگاه چانگی سنگاپور قرار گرفت، اما این فرودگاه ژاپنی جوایز “بهترین فرودگاه داخلی جهان” و “تمیزترین فرودگاه جهان” را دریافت کرد.

سایر عناوین کسب شده توسط فرودگاه‌های ژاپن به شرح زیر است:

 • دریافت جایزه‌ی “بهترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات فرودگاهی جهان” توسط فرودگاه کانسای در اُساکا.
 • دریافت جایزه‌ی “بهترین فرودگاه منطقه‌ای جهان” توسط فرودگاه بین‌المللی چوبو سنترایر در ناگویا.
 • دریافت جایزه‌ی “بهترین ناهارخوری فرودگاهی جهان” توسط فرودگاه بین‌المللی ناریتا در توکیو.

با بهترین فرودگاه‌های جهان در سال 2020 آشنا شوید

ترجمه شده از وب‌سایت خبرگزاری CNN توسط: دنیا فرهمند

بیشتر بخوانید: شادترین و غمگین‌ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۰

منبع
CNN

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا