زیباییزیبایی صورت

بهترین زمان برای تزریق فیلرهای پوستی را بشناسید

در حال حاضر تعداد افرادی که می‌خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند بسیار افزایش یافته است و تقاضا برای فیلر‌ پوستی نیز بسیار زیاد شده است.

با افزایش تقاضا برای فیلر‌های پوستی، سؤالاتی برای افرادی ایجاد می‌شود که می‌خواهند درباره این محصولات بیشتر بدانند و بدانند چه زمانی به تزریق فیلر پوستی نیاز دارند.

سلبریتی‌ها و اینفلوئنسر‌های شبکه‌های اجتماعی لب‌های پر و گونه‌های برجسته خود را به رخ می‌کشند و مردم آن‌ها را می‌بینند و می‌خواهند شبیه آن‌ها باشند. همه می‌خواهند از پوست زیبا لذت ببرند. فیلر‌های پوستی و بوتاکس می‌توانند به دستیابی به این اهداف کمک کنند و ظاهری زیبا به شما ببخشند.

زمانی که فیلر‌های پوستی برای اولین بار به بازار معرفی شدند و تا چند سال گذشته، مردم نسبت به آن‌ها شک داشتند. اما با گذشت زمان، با در دسترس بودن محصولات جدید و باکیفیت مانند فیلر‌های ژوابکس و ژوویدرم و هم‌چنین بهبود تکنیک‌های تزریق فیلر، مردم نتایج شگفت‌انگیزی را از تزریق فیلر مشاهده کردند. با افزایش در دسترس بودن فیلر‌های پوستی، افراد گزینه‌های دیگری برای زیبایی پوست به جز بوتاکس دارند. تقاضا برای فیلر‌های پوستی به قدری در حال افزایش است که ارزش بازار انگلستان سالانه ۱ میلیون پوند است.

اگر دکتری که فیلر را برای شما تزریق می‌کند، واقعاً متخصص و متخصص باشد، پس از تزریق فیلر، نتایج باورنکردنی و استثنایی را مشاهده خواهید کرد و از چهره متقارن و زیبای خود لذت خواهید برد. برخی بوتاکس یا فیلر‌های پوستی را به عنوان درمان‌های مستقل انتخاب می‌کنند. زیرا هر کدام کار متفاوتی انجام می‌دهند و برای مناطق خاصی استفاده می‌شوند. برخی از افراد ممکن است به ترکیبی از این دو نیاز داشته باشند. فیلر‌های پوستی چهره‌ای جوان، زیبا و شاداب را به شما نوید می‌دهند و به دلیل این‌که روشی غیرجراحی است، به سرعت محبوب شد.

زمانی که تصمیم به استفاده از فیلر‌های پوستی دارید، حتماً باید از یک متخصص کمک بگیرید و با او مشورت کنید و اهداف خود را با او در میان بگذارید. با نگاهی به ظاهر شما، متخصص زیبایی می‌تواند بهترین نوع فیلر‌های پوستی را پیشنهاد کند و یک برنامه درمانی کامل برای شما ایجاد کند، متخصص زیبایی می‌تواند به شما پیشنهاد کند که از فیلر‌های پوستی استفاده نکنید و همه این‌ها به سلامت شما بستگی دارد.

هدف از تزریق فیلر‌ پوستی این است که صورت شما جوان‌تر، جذاب و شاداب به نظر برسد.

به‌طور معمول، فیلر‌های پوستی از اسید هیالورونیک زیست تخریب‌پذیر مصنوعی (HA) ساخته می‌شوند که مشابه اسید هیالورونیک طبیعی تولید‌شده در بدن است. فیلر‌های پوستی هم‌چنین می‌توانند از هیدروکسی آپاتیت کلسیم (یک ماده معدنی موجود در استخوان) ساخته شوند. اسید هیالورونیک ماده‌ای بی‌خطر است و نیازی به نگرانی در مورد آن نیست. این اسید به‌طور طبیعی در زیر پوست یافت می‌شود و هیچ واکنش آلرژیکی ایجاد نمی‌کند.

بیشتر بخوانید
متخصص پوست مگان مارکل از او تعریف و تمجید کرد!

هیالورنیک اسید

اسید هیالورونیک یک عنصر رایج در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست است. با این حال، نتایج محلی ممکن است متفاوت باشد. هیچ کرم ضدچروک به اندازه فیلر‌های اسید هیالورونیک در مقابله با پیری پوست مؤثر نیست.

با انواع فیلر‌های پوستی آشنا شوید

انواع فیلر‌های پوستی در بازار وجود دارد که بافت‌های متفاوتی دارند و می‌توانند در اصلاح مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن مؤثر باشند. مهم است که یک پزشک یا متخصص زیبایی واجد شرایط را برای این روش انتخاب کنید تا مطمئن شوید که بهترین فیلر برای دستیابی به نتایج مطلوب استفاده می‌شود. برخی از فیلر‌ها ضخیم هستند و برای حجم‌دادن به لب‌ها و سایر ویژگی‌های صورت استفاده می‌شوند، در حالی که برخی دیگر نازک‌تر هستند و در صاف کردن خطوط بهتر هستند. شما خواسته‌های خود را در اولین مشاوره با متخصص خود می‌گویید تا او بهترین فیلر‌ها را به شما ارائه دهد. فیلر‌های ژوابکس و ژوویدرم رایج‌ترین محصولات موجود در بازار هستند.

فیلرهای پوستی در کدام نواحی صورت استفاده می‌شوند؟

راه‌های زیادی برای تقویت ویژگی‌های صورت با استفاده از فیلر‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک وجود دارد. اکثر مردم نتایج را دوست دارند و معتقدند که فیلر‌های پوست واقعاً ارزشش را دارند. در ادامه با نواحی از صورت آشنا می‌شوید که بیشتر افراد به قصد اصلاح فیلر‌ها را تزریق می‌کنند.

گونه‌ها

فیلر‌های پوست اولین انتخاب مردم برای بزرگ کردن گونه هستند؛ زیرا می‌تواند گونه‌های پرتر یا برجسته‌تری به شما بدهد. تزریق فیلر به گونه، خطوط و شکل صورت شما را برای ظاهری جوان‌تر و متعادل‌تر تغییر می‌دهد.

زیر چشم یا ناحیه اشک

در این ناحیه، فیلر‌ها باید به آرامی و با احتیاط در ناحیه اشک زیر چشم قرار داده شوند. پس از تزریق، نواحی اطراف (معمولاً فرورفته یا کیسه‌های زیر چشم) به آرامی ماساژ داده می‌شود تا ناحیه زیر چشم نرم‌تر، سفت‌تر و کمتر خالی شود. این روش هم‌چنین به کاهش سیاهی زیر چشم کمک می‌کند.

خط چانه و فک

فیلر‌های چانه یا تنظیم خط فک در بین مردان و زنان برای اهداف مختلف محبوب هستند. زنان اغلب خواهان خط فک باریک‌تر و کشیده‌تر هستند، در حالی که مردان خواهان خط فک مربعی‌تر و برجسته‌تر هستند. هم‌چنین می‌توانید از فیلر‌های پوستی برای کاهش بدشکلی‌های چانه مانند فرورفتگی‌ها یا برآمدگی‌ها استفاده کنید.

لب

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، بزرگ‌کردن لب یکی از محبوب‌ترین درمان‌ها برای افراد در هر سنی است. اگر یک لب کوچکتر از دیگری است، می‌توانید لب‌ها را بزرگتر کنید یا آن‌ها را متعادل کنید. با کمک فیلر لب می‌توانید ظاهری متقارن و زیبا به لب‌های خود بدهید.

بیشتر بخوانید
10 تا از بهترین مواد غذایی مفید برای پوست

بینی

رینوپلاستی بدون جراحی یکی دیگر از عمل‌های زیبایی است که با کمک فیلر‌های پوستی انجام می‌شود. در این روش درمانی از فیلر بر پایه هیالورونیک اسید برای تغییر فرم بینی و ایجاد پروفایل متعادل بدون نیاز به جراحی زیبایی استفاده می‌شود.

خطوط لبخند

فیلر‌های خط لبخند برای اصلاح چین‌های بینی (چین‌های پوست بین گوشه‌های بینی و دهان) استفاده می‌شود. این روش یک گزینه محبوب برای بیمارانی است که در نتیجه روند طبیعی پیری، حجم و قابلیت ارتجاعی صورت خود را از دست می‌دهند. اگر این چین و چروک‌ها شما را آزار می‌دهند، این فیلر ساده می‌تواند ظاهر شما را تازه کند و اعتماد به نفس شما را بازیابی کند.

جوان‌سازی پوست با فیلرهای پوستی چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و به نوع فیلر مورد استفاده بستگی دارد. فیلر‌های پوستی ساخته‌شده با اسید هیالورونیک معمولاً بین شش ماه تا یک سال دوام دارند، در حالی‌که برخی از فیلر‌ها مانند فیلر‌های ژوابکس ماندگاری بیشتری دارند.

ژوابکس

بدن به‌طور طبیعی فیلر‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک را در طول زمان تجزیه می‌کند. بنابراین اکثر مراجعین سالی یک‌بار برای درمان بیشتر به پزشک مراجعه می‌کنند. درک این نکته مهم است که فیلر‌های پوستی راه حل دائمی نیستند. با این حال، آن‌ها به عنوان یک راه بسیار مؤثر برای مقابله با اثرات پیری پوست در نظر گرفته می‌شوند. هدف از فیلر پوستی ایجاد یک اثر طبیعی است، به‌طوری که پس از تزریق فیلر، صورت شما اصلاً متورم به نظر نمی‌رسد.

از چه سنی می‌توان عمل تزریق فیلرهای پوستی را انجام داد؟

فیلر‌های پوستی کاری بیشتر از رفع چروک‌های سطحی انجام می‌دهند. فیلر‌های پوستی می‌توانند ویژگی‌های صورت شما را بهبود بخشند، لب‌هایتان را حجیم کنند یا به خط فک، استخوان‌های گونه و گونه‌هایتان حجم دهند. ممکن است از خود بپرسید چه سنی برای تزریق فیلر مناسب است؟ پاسخ: تزریق فیلر پوستی می‌تواند در دهه بیست سالگی شما شروع شود و در طول زندگی شما ادامه یابد.

درست مانند استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و محصولات مراقبت از پوست، فیلتر‌های پوست نیز می‌توانند بخشی از روتین مراقبت از پوست شما باشند. بسیاری از جوانان به دنبال فیلر‌های پوستی برای بهبود جای جوش هستند. برخی دیگر از فیلر‌ها برای پرتر کردن لب‌ها یا تأکید بر چانه و خط فک برای داشتن ظاهری جذاب‌تر یا گونه‌های پرتر برای ایجاد ساختاری ظریف‌تر استفاده می‌کنند. بنابراین از ۲۰ سالگی هم می‌توانید از فیلر‌های پوستی استفاده کنید و استفاده از این محصولات محدودیت سنی ندارد.

بیشتر بخوانید
افراد قدبلند بهتر است چه لباسی بپوشند؟

فیلرهای پوستی در سنین ۲۰ سالگی

اگر ظاهر لب‌های پرتر و پرتر را دوست دارید، می‌توانید در دهه بیست سالگی خود بزرگ‌کننده لب‌ها را انتخاب کنید. اگر احساس می‌کنید صورتتان صاف است و می‌خواهید وضوح بیشتری داشته باشید، می‌توانید برجسته‌سازی گونه را انتخاب کنید. بسیاری از جوانان از فیلر‌های پوستی برای تأکید بر چانه یا دهان خود استفاده می‌کنند.

فیلرهای پوستی در سنین ۳۰ و ۴۰ سالگی

مردان و زنان ۳۰ و ۴۰ ساله برای بهبود خطوط برجسته لبخند و خطوط ماریونت به تزریق فیلر متکی هستند. هدف از تزریق فیلر در این مرحله کاهش روند پیری، جلوگیری از خطوط عمیق و چین و چروک و حفظ ظاهری جوان‌تر است، هم‌چنین یک راه حل غیر جراحی برای ظاهری کامل‌تر است.

فیلرهای پوستی در سنین ۵۰ سالگی و بالاتر

زنان و مردان پنجاه ساله و بالاتر می‌خواهند حجم را بازگردانند، ظاهر چین و چروک و خطوط را کاهش دهند و اغلب به تزریق منظم فیلر‌های پوستی تکیه می‌کنند. از دست دادن کلاژن می‌تواند به ظاهر چین و چروک و پیری روی گونه‌ها و شقیقه‌ها منجر شود. این باعث می‌شود که فیلر‌های پوستی به انتخابی عالی برای هر کسی که می‌خواهد ظاهری جوان و بدون جراحی تهاجمی داشته باشد، تبدیل شوند.

نتایج تزریق فیلر پوستی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. شما به متخصصان واجد شرایط و با تجربه نیاز دارید. زیرا تزریق فیلر پوستی یک هنر است.

آیا تزریق فیلر پوستی دردناک است؟

درد هر کس متفاوت است. اما پزشک اغلب از کرم فیلر پوست تنبل برای کاهش درد استفاده می‌کند. این تزریق هم‌چنین حاوی یک داروی ملایم به نام لیدوکائین است. برخی افراد هنگام تزریق فیلر و اعمال آن به ناحیه دچار مشکل می‌شوند. نتایج فیلر‌های تزریقی فوری است. کل این فرآیند ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

تزریق فیلر

آیا فیلر‌های پوستی ایمن هستند؟

فیلر‌های پوستی برای استفاده در تمام نواحی صورت بی‌خطر هستند و مورد تأیید اتحادیه اروپا و FDA هستند. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، برای ایمنی بیشتر و دیدن بهترین نتایج، باید از متخصص بخواهید که پوست را تزریق کند.

آیا فیلر‌های پوستی عوارض جانبی دارند؟

ممکن است مقداری کبودی، تورم یا قرمزی در اطراف محل تزریق تجربه کنید که معمولاً ظرف یک یا دو روز از بین می‌رود. هم‌چنین خطر نادر عفونت موضعی وجود دارد. عوارض ناشی از عوامل پوستی نادر است. اما همیشه خطراتی در ارتباط با هر عمل زیبایی وجود دارد. پزشک شما هر توصیه‌ای را قبل و بعد از درمان که باید از آن پیروی کنید برای اطمینان از یک تجربه ایمن صحبت خواهد کرد.

منبع: zhoabex.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

16 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا