پزشکیتکنولوژیروانشناسی

بهترین اپلیکیشن‌های افسردگی برای بهبود وضعیت افراد افسرده

در دنیای پیشرفته‌ی امروزی بسیاری از افراد افسرده روی به استفاده از اپلیکیشن‌های سلامتی به عنوان ابزاری جانبی برای حمایت در درمان بیماری افسردگی آورده‌اند. البته که اپلیکیشن‌های افسردگی جایگزین درمان‌های تخصصی نیستند ولی می‌توانند به شما در مدیریت افسردگی  یاری رسانند. لیستی هشت‌گانه از بهترین‌های این اپلیکیشن‌ها را در ادامه خواهید دید.

بهترین اپلیکیشن‌های افسردگی

۱- Deoreddion CBT Self- Help Guide

CBT که خلاصه شده‌ی عبارت Cognitive behavioral therapy است، یکی از درمان‌های بنیادی (cornerstone) افسردگی است. با این شیوه شما با افسردگی مقابله خواهید نمود. این اپلیکیشن علاوه بر این، نرم‌ افزار دارای آزمونی است که به شما کمک می‌کند تا از سطح و شدت افسردگی خود را نیز آگاه شوید.

در ضمن می‌توانید از قابلیت tracking feature این نرم افزار برای داشتن حساب و کتاب افکار و احساسات مثبت استفاده کنید و تمرینات مدیتیشنی که مخصوص افراد مبتلا به افسردگی طراحی شده‌اند را انجام دهید.

دانلود از گوگل‌پلی

۲- Positive Thinking

این فرصت را دارید که با استفاده از این اپلیکیشن قدرت تفکر مثبت برای بهبود سلامت روانی خود را افزایش دهید. این اپ به شما جملاتی مثبت پیشنهاد می‌کند تا بدین ترتیب قادر باشید بر روی افکار مثبت تمرکز کنید. در این اپلیکیشن کاربردی یک ابزار درون‌برنامه‌ای وجود دارد که دارای این قابلیت است که پیام‌های مثبت را در هر زمان از روز روی تلفن همراه شما نشان دهد.

دانلود

۳- Operation Reach Out

Operation Reach Out

بسیاری از سربازان سالخورده و افراد نظامی در معرض افسردگی هستند و این امر می‌تواند زندگی آنان را تحت تأثیر قرار دهد. اپلیکیشن Operation Reach Out به طور اختصاصی برای سربازان سالخورده طراحی شده است، بدین ترتیب که مراکز حمایتی از چنین افرادی با این اپ لینک می‌شوند و به عنوان نمونه ویدوئوهایی را برای آنان به نمایش می‌گذارند که می‌توانند برای افسردگی مفید واقع شوند.

بیشتر بخوانید
مشخصات خودرو K132 ایران خودرو + قیمت و عکس

چنان‌چه به دنبال منبعی هستید برای کمک به عزیزی که گمان می‌کنید ممکن است در معرض افسردگی یا افکار خودکشی باشد، می‌توانید این اپلیکیشن را به او پیشنهاد دهید.

دانلود از گوگل‌پلی

۴- MoodKit

MoodKit یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های افسردگی است. ظاهراً این اپلیکیشن تنها برای نرم افزار iOS طراحی شده و قیمت آن نیز  ۶.۹۹$ است.

هر زمان که در حالت بد هستید، می‌توانید از این نرم‌افزار برای از بین بردن آن کج‌خلقی استفاده کنید. این برنامه با بیش از ۲۰۰ فعالیت در زمینه‌ی فعالیت‌های بهبودبخشی، یک مجله و یک ردیاب افکار و کمک به شما برای اصلاح افکار ناراحت کننده قادر است به شما در داشتن احساسی بهتر یاری رساند. گفتنی است که این اپ توسط متخصصان بهداشت و سلامت روانی طراحی شده است و همواره به عنوان اپلیکیشنی مفید برای افراد مواجه با افسردگی شناخته شده است.

۵-  Fight Depression Naturally

بسیاری از افراد برای تکمیل برنامه‌ی درمانی افسردگی خود از مصرف داروها پرهیز کرده و درمان‌های طبیعی را برمی‌گزینند. مقابله با افسردگی به صورت طبیعی به شرطی که همراه با تغذیه‌ی مناسب و خواب بهتر باشد، قادر به کمک به بیماران است.

به‌کارگرفتن تکنیک‌های یوگا، بهره‌گیری از سخنان انگیزشی و گوش‌فرادادن به صداهای طبیعی همگی در این اپلیکیشن  گرد هم آمده‌اند تا به کاربر یاری رساند که بر افسردگی خود به صورت طبیعی غلبه کند.

دانلود از گوگل‌پلی

۶- Daylio

بهترین اپلیکیشن‌های افسردگی (2)

ششمین مورد از فهرست ما در مورد اپلیکیشن‌های افسردگی اپلیکیشنی میکروبلاگ است که به شما کمک می‌کند بدون نیاز به نوشتن احساسات خود آن‌ها را دنبال کنید. برای ثبت احساسات لحظه‌ای خود تنها کافی است آیکون یا ویدئویی را که بیشترین مشابهت را به احساسات شما دارد انتخاب کنید تا پس از آن ببینید چگونه این احساسات جاری‌شده و فروکش می‌کنند.

بیشتر بخوانید
هوش مصنوعی در دو ساعت می‌تواند باران را پیش بینی کند.

علاوه بر این، شما می‌توانید از ابزار journaling برای نوشتن یادداشت‌های خود استفاده کنید، اما در هر صورت استفاده از تب‌های از‌پیش‌تعیین‌شده بهترین روش برای ثبت احساسات شماست.

دانلود از گوگل‌پلی

۷- TalkLife

افراد افسرده یا دیگر بیماران روانی زمانی که حمایت دیگران را به همراه داشته باشند، عملکرد بهتری دارند. اپلیکیشن TalkLife – به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های افسردگس – یک جمعیت کوچک آنلاین برای افرادی است که به دنبال حمایت می‌گردند.

با استفاده از این نرم افزار می‌توانید پیام‌های ناشناس بفرستید و به صورت متقابل با دیگران به گفت‌وگو بپردازید. زمانی که حمایت و کمک دیگران را می‌خواهید، این اپلیکیشن برای شما فضایی برای ارتباط با دیگران در مورد افسردگی فراهم می‌سازد.

دانلود از گوگل‌پلی

۸- ?What’s Up

بهترین اپلیکیشن‌های افسردگی

آخرین مورد از فهرست ما در مورد اپلیکیشن‌های افسردگی اپلیکیشنی خاصی است. شناسایی احساسات‌ شما می‌تواند سود بسیاری در برقراری ارتباط با افسردگی و دیگر مشکلات روانی داشته باشد. این اپلیکیشن بر اساس اصول CBT و ACT به افراد در بهبود گفت‌وگوی درونی یاری می‌رساند.

صفحه‌ی The Get Grounded دارای بیش از ۱۰۰ پرسش گوناگون است که می‌توانند به شما در ارزیابی احساسات‌تان کمک نمایند. این در حالی است که صفحه‌ی Thinking Patterns ابزاری در اختیارتان قرار می‌دهد تا گفت‌وگوهای درونی منفی در مورد خودتان را متوقف نمایید.

دانلود از گوگل‌پلی

سخن پایانی

استفاده از این اپلیکیشن‌ها نباید مانع از مراجعه‌ی شما به روان‌شناس یا روان‌پزشک شود. افسردگی‌تان را جدی بگیرید و هیچ‌زمان ناامید نباشید. باور داشته باشید که می‌توانید روزی دنیا را بدون «عینک افسردگی» ببینید.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده + شش =

دکمه بازگشت به بالا