خبر ببر

بهترین آتلیه عکاسی را چگونه انتخاب کنیم؟

رفتن به آتلیه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در روز برگزاری عروسی‌تان باید انجام دهید. چرا که ثبت خاطرات شیرین روز پیوندتان می‌تواند تا آخر عمر برای شما باقی بماند. البته راه‌های دیگری هم برای ثبت خاطرات در این روز مهم وجود دارد. شما می‌توانید احساسات خود را یادداشت کنید. همچنین شما می‌توانید صدای‌تان را ضبط کنید. اما هیچ کدام از این دو راه، نمی‌توانند جایگزین عکس‌های آتلیه شوند. زیرا تمامی اتفاقات خوش آن روز در قالب تصویر و ویدئوی باکیفیتی برای شما جریان خواهد داشت. از تجهیزات اختصاصی در آتلیه عروس استفاده می‌شود، که هزینه‌هایی را برای شما به همراه خواهد داشت. با این حال، واقعا ارزش دارد که شما مبلغی را جهت ثبت خاطرات ارزشمندتان هزینه کنید. در صورتی که می‌خواهید آتلیه عروسی را به بهترین نحو ممکن انتخاب کنید، همراه ما باشید.

آتلیه عروسی را حداقل ۲ ماه قبل از عروسی‌تان انتخاب کنید

انتخاب آتلیه خوب و برتر به زمان زیادی نیاز دارد. لذا شما نمی‌توانید انتخاب بهترین آتلیه عروس را به دو هفته قبل از مراسم‌تان موکول کنید! پس بهتر است که حداقل دو ماه پیش از برگزاری مراسم‌تان، ابتدا لیستی از بهترین آتلیه‌های عروس را تهیه کنید. جای نگرانی خاصی نیست. سایت‌های ایرانی زیادی وجود دارند که از قبل، لیستی از بهترین آتلیه‌های عکاسی را تهیه کرده‌اند. پس لازم نیست که شما خودتان به تنهایی وقت زیادی را صرف انتخاب بهترین آتلیه عروس کنید.

سایت معروفی مانند بیاتوعروسی می‌تواند سرعت کار شما را افزایش بدهد. چرا که تمامی اطلاعات مورد نیاز شما از قبیل موقعیت آتلیه و ویژگی‌های برتر آن درج شده است. بعد از این‌که لیست آتلیه عروس را از مراجع برتر پرینت گرفتید، نوبت به مراجعه حضوری و کسب اطلاعات بیشتر در مورد امکانات و خدمات آتلیه عروسی می‌رسد.

بیشتر بخوانید
شهلای ریاحی سینمای ایران چهره در نقاب خاک کشید

عکاسی

به آتلیه عروسی مراجعه کنید و از پکیج‌های عکاسی، اطلاعات کسب نمایید

دانستن مدت زمان لازم برای حضور در آتلیه جزو ضروریات است. برای نمونه، شما باید بدانید که چه زمانی به سالن زیبایی بروید تا بتوانید برای تهیه‌ی پکیج کامل عکاسی، زمانی را اختصاص بدهید. در صورتی که شما این مسئله‌ی مهم را ندانید، در زمان مناسبی به تالار نخواهید رفت. به طور قطع، شما دوست نخواهید داشت که دیر وقت به مراسم خودتان بروید! این تنها یکی از مسائلی است که باید با مراجعه به آتلیه از آن آگاهی پیدا کنید.

اکنون که لیست آتلیه را در دست دارید، لازم است تا یک ماه دیگر برای مراجعه حضوری به هر کدام، برنامه ریزی کنید. البته برقراری ارتباط تلفنی نیز موثر است. اما به دلیل حساسیت‌هایی که در روند انتخاب آتلیه عروس وجود دارد، بهتر است به همراه همسرتان به آتلیه مراجعه کنید. برای مثال، شما باید نمونه کارهای آتلیه عروس را مشاهده کنید تا بدانید کیفیت نهایی کار شما به چه صورت است. علاوه بر این، با مراجعه‌ی حضوری به آتلیه عروسی می‌توانید با سابقه و عکاسی اعضای آتلیه آشنا شوید. در صورتی هم که سوالی درباره‌ی قیمت یا اصول عکس‌برداری در ذهن خود دارید، می‌توانید از کارشناسان آن مجموعه بپرسید.

 

عکاسی

پس از دفعات اول مراجعه به آتلیه، دست‌تان می‌آید که چه زمان و هزینه‌ای برای دریافت پکیج کامل عکاسی وجود دارد. به طور میانگین، ۸ ساعت زمان نیاز است تا شما در آتلیه حضور داشته باشید تا تصاویر و ویدئوهای خام پکیج عکاسی شما تکمیل شود. هزینه‌ی آتلیه عکاسی هم سهم بسزایی در انتخاب شما دارد. به صورتی که شما کیفیت کارها را با هزینه‌ای که به آتلیه اختصاص می‌دهید، در ذهن خودتان مقایسه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید
خیانت در امانت؛گزارش تکان‌دهنده واشنگتن‌پست درباره «کریپتو‌.ای‌جی»

تحقیقات آنلاین را برای آتلیه عروس آغاز کنید

هنوز یک ماه دیگر تا پایان زمان انتخاب آتلیه وقت دارید. این زمان، بهترین فرصتی است که شما می‌توانید بازخوردهای مشتریان آتلیه مورد نظرتان را پیدا کنید. زیرا نظرات افرادی که قبلا به همان آتلیه عروس مراجعه کرده‌اند، می‌توانند اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند. آن زمان است که به طور کامل می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام مجموعه بهترین گزینه‌ی پیش روی شما است.

به آتلیه عروسی مراجعه کنید و عکاس مورد نظر خود را برگزینید

پس از این‌که نظرات خود را با همسرتان به اشتراک گذاشتید و به یک گزینه رسیدید، لازم است تا بار دیگر به همان آتلیه مراجعه کنید. با این تفاوت که شما می‌خواهید برای مراجعه به آتلیه عروس وقت تعیین کنید و زمان تحویل پکیج عکاسی را هم مشخص نمایید. علاوه براین، شما اگر عکاس خاصی را مد نظر دارید، می‌توانید با این فرد به صورت مستقیم ارتباط داشته باشید. سوال‌های اختصاصی که در ذهن خود دارید یا موضوعی می‌باشد که شما نسبت به آن حساس هستید، می‌توانید با عکاس مورد نظرتان در میان بگذارید. مطمئنا آتلیه عکاسی هم در این رابطه با شخص شما صحبت خواهد کرد. پس خواسته‌های خودتان را شفاف بگویید تا پکیج عکاسی شما به همان صورت تهیه شود.

نکته دیگری که باید مدنظر داشته باشید هماهنگی با آتلیه برای بازدید از تالار یا باغ تالار مراسم عروسیتان هست. بهتر است قبل از روز مراسم انتظارات خود از فیلم و عکس عروسی را در فضای برگزاری مراسم بیان کنید و با تیم فیلمبرداری و عکاسی به هماهنگی لازم برسید. البته قطعا تجربه آتلیه ها باعث خواهد شد که تغییراتی در نظرات خود ارائه بدهید و به بهترین نتیجه ممکن برسید.

بیشتر بخوانید
تدوین و ارائه طرح سه فوریتی انتقام سخت به مجلس

قرارداد عکاسی را بنویسید و امضا کنید

جهت این‌که زمان مراجعه به آتلیه را تعیین کنید و تعهد بدهید که در آن هنگام به آتلیه مراجعه می‌کنید، می‌بایست قراردادی بین شما و مجموعه‌ی مورد نظر امضا شود. در این قرارداد، همه‌ی مسائل اعم از زمان مراجعه، مدت حضور، نوع پکیج عکاسی، فرد عکاس و زمان تحویل پکیج عکاسی درج می‌شود و به توافق طرفین می‌رسد. نوشتن قرارداد عکاسی برای طرفین منفعت خواهد داشت. در صورتی که به هر دلیل، مراسم شما برگزار نشود یا شما به آتلیه عروس مراجعه نکنید، می‌بایست هزینه‌ای را بابت جریمه بپردازید. در مقابل، اگر آتلیه عروس به خواسته‌های شما توجه نداشته باشد، باید هزینه‌هایی را بپردازد. پس به هنگام نوشتن قرارداد عکاسی، به وظایف متقابل خود توجه داشته باشید.

نکات کلی که می‌تواند جهت انتخاب آتلیه عروسی به شما کمک کند

عکاسی

 

  1. بعد از این‌که از قیمت‌های پکیج عکاسی آتلیه آگاه شدید، بودجه‌ی خود را به طور دقیق مشخص کنید تا زمان را از دست ندهید.
  2. به هنگام مراجعه حضوری به آتلیه عروس در هر زمان، می‌بایست تعارف را کنار بگذارید.
  3. از هر فردی برای انتخاب آتلیه عروس مشورت و راهنمایی نگیرید. تنها افرادی را برای مشورت انتخاب کنید که در یک سال اخیر ازدواج کرده‌اند.
  4. از اهمیت انجام تحقیقات آنلاین غافل نشوید. چون بهترین منبع بازخورد مشتریان آتلیه عروس را از دست می‌دهید.
  5. به هنگام عقد قرارداد بین شما و آتلیه به تجهیزاتی که در قرارداد ذکر می‌شود، توجه کنید. هدف از بیان این نکته، عدم ایجاد تنش‌های بین شما و عکاسان آتلیه عروسی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا