پزشکیزیبایی

بلیچینگ دندان در کرج؛ خداحافظی با زردی دندان‌ها

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به‌دلیل زردی و بد رنگی دندان‌های‌ خود از لبخند زدن در میان همکاران یا دوستان اجتناب کنید؟ آیا می‌دانید در صورت داشتن دندان‌های سالم چگونه می‌توان آن‌ها را با تغییر رنگ به دندان‌هایی سفید و مرواریدی تبدیل کرد؟ همان‌طور که می‌دانید دندان‌ها یکی از مهم‌ترین اجزایی به شمار می‌روند که تأثیر بسیاری بر زیبایی چهره و لبخند افراد می‌گذارند. از این‌رو امروزه به‌دلیل پیروی از مد و برخورداری از لبخندی هالیوودی با دندان‌های سفید و جذاب، اشخاص به‌دنبال یافتن روشی برای رفع لک، زردی و درخشان‌کردن دندان‌های خود هستند که به همین جهت به انجام بلیچینگ دندان روی می‌آورند. اگر شما هم از کدر و زرد شدن رنگ دندان‌های خود ناراضی هستید، می‌توانید با انتخاب بهترین کلینیک بلیچینگ در کرج و پس از چندین جلسه مراجعه، آثار سفید شدن دندان‌های خود را بر زیبایی چهره‌تان مشاهده نمایید.

بلیچینگ دندان در کرج چیست؟

بلیچینگ دندان در کرج و دیگر شهرها، یکی از اقدامات دندانپزشکی زیبایی است که به‌دلیل تأثیر بسیار صنعت مد بر افراد و پیشی‌گرفتن در زیبایی برای برخورداری از لبخند هالیوودی، به یکی از روش‌های رایج و محبوب برای سفید کردن دندان‌ها تبدیل‌شده است. به‌طور کلی دندان‌ها ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلف داخلی یا بیرونی مانند ژنتیک یا خوردن یا نوشیدن مواد غذایی رنگی، استعمال دخانیات، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان تغییر رنگ یابند.

از آن‌جایی که این تغییر رنگ می‌تواند برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد یا اعتماد به ‌نفس آن‌ها را با مشکل مواجه سازد؛ بنابراین کلینیک‌های‌ بلیچینگ دندان برای از بین بردن لکه‌های دندان یا بهبود رنگ آن‌ها یک روش محافظه‌‌کارانه و بیولوژیکی را ارائه کرده‌اند که بلیچینگ دندان نام داشته و با عملکردی شبیه به وایتکس جرم و زردی دندان‌ها را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید
مواد غذایی مفید و مضر در دوران بارداری

بلیچینگ ماده‌ای تشکیل‌شده از پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید است که به‌دلیل دارا بودن ماهیت شیمیایی بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرند که بتواند با نفوذ به مینای دندان، لک و زردی را از ریشه برطرف‌کرده و سفیدی را به آن‌ها هدیه دهد. متقاضیان انجام بلیچینگ باید در نظر داشته باشند که سفیدکردن دندان‌ها با روش بلیچینگ تنها برای دندان‌های سالم و طبیعی کاربرد دارد و هرگز برای دندان‌هایی که از کامپوزیت، لمینت یا روکش برخوردار هستند مناسب نخواهند بود.

علت تغییر رنگ و زردی دندان‌ها

زردی و تغییر رنگ دندان‌ها به مرور زمان یکی از اتفاقات بسیار ناخوشایندی است که لذت داشتن لبخندی زیبا به لطف دندان‌های سفید و یک‌دست را از افراد سلب می‌کند. از جمله عواملی که به موجب آن‌ها دندان‌ها تغییر رنگ داده و زرد یا کدر به نظر می‌رسند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش سن و پیر شدن دندان‌ها
  • ژنتیک
  • وارد آمدن ضربه یا آسیب به دندان‌ها
  • استعمال بیش از حد دخانیات
  • مصرف داروهایی چون آنتی بیوتیک‌ها
  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • مصرف بی‌رویه مواد غذایی و نوشیدنی‌های رنگ‌دار مانند چای، قهوه، شراب، سس و…
  • دریافت بیش از حد فلوراید در هنگام رشد دندان‌ها

چه زمانی به انجام بلیچینگ دندان در کرج نیاز خواهید داشت؟

چنان‌چه زردی و تغییر رنگ در دندان‌های شما بر اثر هر یک از عوامل گفته‌شده رخ دهد و دیگر نتوانید که آن‌ها را با استفاده از مسواک یا نخ دندان برطرف کنید، لازم است تا با استفاده از یک ماده و روش قوی‌تر به نام بلیچینگ، پلاک یا لکه‌هایی که روی دندان‌هایتان به وجود آمده‌اند را از جای خود خارج‌کرده و سفیدی را به آن‌ها بازگردانید.

بیشتر بخوانید
واکسن کرونای سوئدی به‌زودی وارد کشور می‌شود!

پیش از انجام بلیچینگ در کرج چه باید کرد؟

بلیچینگ دندان

برای دستیابی به نتیجه بهتر بلیچینگ به منظور سفید کردن دندان‌های خود لازم است تا قبل از درمان هرگونه تارتار، پلاک، جرم یا پوسیدگی را سطح دندان‌ها پاک‌کرده و سپس به سراغ بلیچینگ دندان بروید. بدین منظور دندانپزشکان ابتدا برای آماده‌سازی فرآیند سفید کردن به رفع پوسیدگی، جرم‌گیری و پولیش سطوح دندان‌ می‌پردازند تا دیگر مانعی برای انجام بلیچینگ وجود نداشته باشد.

انواع بلیچینگ دندان

از آن‌جایی که پیش از انجام هر کاری بهتر است اطلاعاتی را در رابطه با آن به دست آورید، باید ذکر کرد که سفید کردن دندان‌ها از طریق بلیچینگ به دو روش هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ امکان‌پذیر خواهد بود. دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار و سلامت دندان‌های او، بهترین نوع بلیچینگ برای سفید نمودن آن‌ها را انتخاب می‌کند.

آفیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب

آفیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌های سفید کردن دندان برای افرادی است که می‌خواهند در مدت زمان بسیار کوتاهی دندان‌های خود را سفید نمایند. در این‌روش بیمار پس از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج، ابتدا تحت جرم‌گیری و بروساژ قرار گرفته و سپس روی لثه‌های او برای جلوگیری از آسیب به مواد سفید‌کننده، ژل‌های محافظی قرار داده می‌شوند.

حال دندانپزشک ماده حاوی هیدروژن پراکسید را روی دندان‌های بیمار به‌صورت همگن قرار داده و به مدت ۲۰ الی ۴۰ دقیقه از اشعه مخصوص مانند لیزر استفاده می‌نماید تا دندان‌ها در مدت زمان کوتاه‌تری تغییر رنگ پیدا کرده و سفید شوند. یکی از نکات بسیار مهم در خصوص بلیچینگ دندان در مطب، انجام آن توسط دندانپزشکی خبره و با تجربه است؛ چراکه عدم مهارت کافی در این زمینه می‌تواند موجب تماس مواد اکسیدکننده با لثه‌ها ‌شده و حساسیت در لثه یا دندان‌ها را به‌وجود آورد.

بیشتر بخوانید
تفاوت کرونای انگلیسی با کروناهای دیگر در چیست؟

هوم بلیچینگ

افرادی که قصد دارند تا دندان‌های خود را سفید نمایند، چنان‌چه با مراجعه به بهترین کلینیک بلیچینگ دندان در کرج و دیگر کلان شهرها مشخص شود که میزان و شدت لک و تغییر رنگ دندان‌های آن‌ها ناچیز است، می‌توانند با بلیچینگ دندان در منزل به سفید کردن دندان‌های خود بپردازند. برای استفاده از این روش، بیمار می‌بایست یک جلسه به دندانپزشکی مراجعه کند تا قالب نامرئی مخصوصی از دندان‌های او گرفته‌شده و توسط لابراتوار ساخته شود. حال با ساخته‌شدن تری بلیچینگ فرد می‌بایست ماده مخصوص سفید کردن دندان‌ها در خانه را از داروخانه تهیه کرده و پس از ریختن در قالب بلیچینگ، هر روز به مدت دو الی سه ساعت آن‌ها را روی دندان‌ها قرار دهد.

منبع: clinicfarda.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا