اطلاعات‌محوربازاریابیبین‌المللیتجارتتکنولوژیجهانگوشی و تبلت

برچسب‌های تلفن ضد اشعه اسمارت دات هنوز در آمازون فروخته می‌شوند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، برچسب‌هایی که ادعا می‌کنند از کاربران در برابر میدان‌های الکترومغناطیسی (EMF) تلفن‌های همراه محافظت می‌کنند، همچنان در آمازون به فروش می‌رسند. این در حالی است که هشت ماه پیش دانشمندان به بی‌بی‌سی گفتند برچسب‌های اسمارت دات (smartDOT) هیچ تاثیری ندارند.

این هفته اداره استاندارد تبلیغات (ASA) نیز از ادعاهای موجود در وبسایت سازندگان آن انتقاد کرد. شرکت سازنده این برچسب‌ها به بی‌بی‌سی گفته است که وبسایت آنها، توضیحات محصولات، تبلیغات و بازاریابی خود را از جمله در آمازون، تغییر می‌دهد.

روز چهارشنبه، اداره استاندارد تبلیغات دریافت که Global EMF Solutions Ltd در وبسایت انرژی دات (Energydots) ادعاهای غیر موجهی مبنی بر مضر بودن EMF ارائه کرده است و همچنین ادعا می‌کند برچسب‌های آنها از کاربران محافظت می‌کند. اداره استاندارد تبلیغات به این شرکت گفت که دیگر نباید از عباراتی مانند “اسمارت دات کاربران را در برابر EMF ساطع شده از دستگاه‌های بی سیم محافظت می‌کند و به کاربران کمک می‌کند احساس انرژی، تمرکز بیشتر و استرس کمتر داشته باشند.” استفاده کند. همچنین حکم کرد که این شرکت نباید نشان دهد که EMF از دستگاه‌های بی سیم برای سلامتی مضر است.

در ماه ژانویه، به عنوان بخشی از تحقیقات بی‌بی‌سی، دانشگاه ساری تلفن‌های همراه نسل چهارم و نقاط دسترسی وای‌فای را با و بدون برچسب اسمارت دات که بر روی آنها اعمال شده بود، آزمایش کرد. محققان هیچ شواهدی مبنی بر هرگونه اثری پیدا نکردند، اگرچه انرژی دات گفت که اندازه گیری اثر هماهنگ کننده برچسب‌ها نیاز به آزمایش بیولوژیکی دارد.

در زمان تحقیقات، اسمارت دات برای فروش در آمازون در دسترس بود و این شرکت به بی‌بی‌سی گفت که در این رابطه تحقیق خواهد کرد. هشت ماه بعد، فروشگاه انرژی دات در آمازون، هنوز بعد از حکم ASA برچسب اسمارت دات می‌فروخت. اما پس از تماس بی‌بی‌سی با هر دو شرکت، فهرست محصولات اسمارت دات از فروشگاه انرژی دات آمازون حذف شد. اگرچه این برچسب‌ها برای فروش در قسمت‌های دیگر آمازون باقی مانده است.

بیشتر بخوانید
چگونه فایل‌های دیجیتال‌تان را امن نگاه دارید؟

توضیحات محصول می‌گوید برچسب‌ها محافظت روزمره از EMF را ارائه می‌دهند و در ادامه توضیحات آمده است که برچسب‌ها می‌توانند روی همه دستگاه‌ها چسبانده شوند تا تابش مغناطیسی مضر روزانه را کاهش دهند. انرژی دات به بی‌بی‌سی گفت که در حال تغییر وبسایت، مطالب بازاریابی، توضیحات محصول و تبلیغات مطابق با حکم اداره استاندارد تبلیغات است. این شرکت گفت که لیست‌های جدید آن در آمازون در حال بررسی است و تغییرات تا دوشنبه ۱۳ سپتامبر تکمیل خواهد شد. وقتی از انرژی دات پرسیده شد که در مورد اسمارت دات چه می‌گوید، با توجه به اینکه دیگر نمی‌تواند ادعا کند که در برابر EMF محافظت می‌کند، این شرکت گفت که موارد بازاریابی آن از نظر قانونی مشکلی ندارد.

آمازون به دلیل نقض قانون داده‌های کاربران، به پرداخت ۸۸۶ میلیون دلار جریمه محکوم شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا