سیاسی

۷ دلیل برای برنده‌شدن ترامپ در انتخابات آمریکا

صرفاً یک هفته به انتخابات آمریکا باقی مانده‌است و در این بین بازار پیش‌بینی‌ها پیرامون انتخابات آمریکا داغ است.  هادی اعلمی‌فریمان کارشناس وب‌سایت خبر آنلاین یکی از کسانی است که پیش‌بینی‌شان از انتخابات آمریکا برنده‌شدن ترامپ است. او ۷ دلیل برای پیش‌بینی خود آورده‌است. این دلایل را در زیر بخوانید.

دلایل برنده‌شدن ترامپ در انتخابات آمریکا

۱-  ابتدا اینکه تمام کسانی که آرزوی پیروزی بایدن را دارند، مهاجرین مسلمان، غیرآمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و یا تمام کسانی هستند که به نحوی از سیاست‌های ترامپ آسی دیده و آمریکا را کماکان کشوری باز و لیبرال می‌خواهند که به آرزوهایشان جامه‌ی عمل بپوشاند. ساکنان اولیه آمریکا به ویژه طبق کارگران، طبقه متوسط، همچنان شعارهای وطن پرستانه و مردم پسند ترامپ را می پسندند و به آن علاقه دارند و به او رأی خواهند داد؛ به ویژه شعارهای او در حوزه اشتغال.

۲- مسأله‌ی مالیات عامل نهایی انتخاب مردم است. موضوع کاهش مالیات مهم‌ترین عنصر در انتخاب ترامپ است.

۳- مسأله امنیت مرزها و احداث دیوار مرزی، با وجود مخالفت نخبگان، مورد استقبال اکثریت مردم آمریکا است.

۴- مردم آمریکا از فزون‌باری امپریالیستی (Imperial Overstrech) خسته و دلزده شده اند. ترامپ به خوبی ایالات متحده را ضمن ایفای برخی تعهدات گزینشی از این سمت رهبری خواهد کرد. عملکرد او درباره ناتو، کاهش نیروهای نظامی آمریکا در عراق و افغانستان، مؤید موضوع است.

۵- مردم آمریکا سال‌ها است که می‌دانند ترامپ فردی ثروتمند است و نیازی به حقوق دولت ندارد. از این منظر به او اعتماد دارند. لکن اعتماد کمتری به بایدن و شبکه بوروکراسی دموکرات‌ها دارند و تصور می کنند که او و خانواده‌اش، واقعاً در حال سو استفاده از مناصب دولتی هستند.

۶- اینکه ترامپ به بایدن می گوید شما ۸ سال دولت را مستقیم در دست داشتید و سال‌ها سابقه کار حکومتی داشته اید و چرا همان زمان کاری نکردیده‌اید، خوشایند ذائقه‌ی آمریکایی‌ها است.

۷- دونالد ترامپ در ۴ سال ریاست جمهوری خود دقیقاً برابر مفاد استراتژی امنیت ملی سال ۲۰۱۷ عمل کرده و شعارهای دوران رقابت های انتخاباتی را پیگیری کرده است. لذا همه می‌دانند صرفنظر از برخی اغراق‌ها، به آنچه که می‌گوید عمل می کند؛ مگر جاهایی که ساختار سیاسی، یا موانع دولت فدرال به او اجازه نمی‌دهد.

همچنین بخوانید: خلاصه مناظره دوم ترامپ و بایدن

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
حکم اعدام روح الله زم صادر شد + جزئیات

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا