اجتماعیحوادث

بررسی ماجرای قتل مبینا سوری دختر ۱۴ ساله لرستانی

روز هشتم شهریور ماه سال جاری اعلام شد که دختر ۱۴ ساله‌ای به نام مبینا سوری به دست اعضای خانواده خود کشته شد. آن طور که در خبرها داشتیم او از اهالی بخش سوری در شهرستان رومشکان استان لرستان و همسر یک فرد روحانی بود.

به گفته سرهنگ مهدوی‌کیا فرمانده انتظامی رومشکان، جسد این دختر نوجوان رومشکانی در یک باغ پیدا شده بود. به گفته او:

مبینا سوری با پسر عمه خود ازدواج کرده بود و اینکه به قتل رسید یا خودکشی کرده در دست بررسی است.

از سوی دیگر فرمانده انتظامی استان لرستان هم گفته بود:

متهم به قتل یکی از بستگان خود یعنی مقتول در این پرونده، شناسایی و دستگیر شده

آغاز همین هفته بود که فرماندار رومشکان اعلام کرد که همسر رومینا به قتل او اعتراف کرده است. نعمت الله دستیاری گفت:

۸ نفر مظنون از جمله برخی از اعضای خانواده مقتول دستگیر شده بودند که با اعترافی که صورت گرفت در حال حاضر آزاد شدند. تحقیقات نیز فعلاً ادامه دارد تا انگیزه قتل مشخص شود.

حال سوال اینجاست که ماجرای این قتل چه بوده زیرا آن طور که از شواهد بر می‌آید این قتل شباهت زیادی به چند رویداد مشابه ناموسی که در سالیان اخیر رخ داده‌اند از جمله ماجرای قتل رومینا اشرفی، دارد. به گفته یکی از اهالی روستا، علت وقوع این قتل آن بوده که پشت سر مبینا و یکی از جوان‌های روستا حرف و حدیث درست شده بود. به گفته همین فرد شوهر مبینا اظهار داشته که به همسرم اطمینان داشتم اما خانواده‌ خودم و خانواده مبینا به او سوء ظن داشتند.

بیشتر بخوانید
بررسی کوتاه عملکرد دکتر نمکی در قبال شیوع کرونا

یکی دیگر از اهالی روستا «یک نفر به پدر همسر مبینا گفته بود که نیمه شب جوانی وارد خانه آنها شده» به گفته این فرد شوهر مبینا در آن زمان خانه بوده و این حرف نمی‌توانسته صحت داشته باشد. با این حال گویا برخی شایعه کرده بودند که مبینا به شوهرش قرص خواب‌آور خورانده و سپس شخص غریبه‌ای را به خانه‌شان راه داده است. همین حرف باعث شده که عموها و برادر مبینا به همراه عمو و پدر شوهرش به خاطر سوءظنی که پیدا کردند، نقشه قتل او را بکشند.

به گفته اهالی روستا، مبینا در خانه خودش با روسری خفه شده بود و پس از قتل شایعه کردند که او خودکشی کرده است. نکته قابل تامل دیگر اینکه از آنجا که عامل قتل یکی از خویشاوندان مبینا بوده، خانواده مقتول از قاتل فرزند خودشان شکایتی نداشتند.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

10 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا