خبر ببر

بررسی قوانین طلاق در ترکیه

در این بخش قصد داریم شما رو با قوانین طلاق در کشور ترکیه آشنا کنیم، این مطلب برای افرادی می‌باشد که به کشور ترکیه مهاجرت کردند و در زندگی‌شان مشکلاتی دارند و قصد طلاق گرفتن دارند. امیدواریم که هیچ شخصی در زندگی مشترکش دچار مشکل نشود که مجبور به طلاق شوند.

شناخت بیشتر قانون طلاق در ترکیه

در نظر داشته باشید که اگر شما ایرانی هستید و در ایران ازدواج کردید، باید طبق قوانین ایران و ترکیه طلاق بگیرید. قوانین طلاق گرفتن در کشور ترکیه مثل ایران هست، طلاق به دو صورت انجام میشه، طلاق توافقی و طلاق از طرف مرد یا زن. مراحل طلاق هم به همین صورت در ترکیه مثل ایران باید ابتدا از طریق دادگاه اقدام کرد و بعد از ثبت در مرجع حقوقی در صورت توافقی بودن طلاق باید یک‌سالی از عقد گذشته باشد و بعد از رضایت دو طرف طلاق صورت بگیرد. توجه داشته باشید که برای طلاق در ترکیه باید ۱ الی ۳ سال از هم جدا زندگی کنید و بعداً می‌توانید درخواست طلاق کنید. ولی اگر قصد داشتید طلاق خود را در ایران ثبت کنید، باید به یک وکیل، وکالت دهید تا کارهای طلاق رو انجام دهد.

وب‌سایت خانه من و تو مرجعی قانونی و معتبر برای خرید خانه در ترکیه هست. اگه می‌خواهید با قیمتی بسیار مقرون به‌صرفه اقدام به خرید ملک و اخذ اقامت کنید، کافیه که همین حالا از طریق فرم مشاوره رایگان یا واتس‌آپ خانه من و تو با کارشناسان در ارتباط باشید.

طلاق ایرانیان در ترکیه

با مراجعه به دادگاه مدنی ترکیه، باید حکم طلاق خود را در این دادگاه ثبت کنید. طلاق ایرانیان در ترکیه از طریق دادگاه مدنی انجام میشه، شما برای ثبت طلاق نمی‌تونید به دادگاه قضایی مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که برای آسان‌تر شدن تمامی فرآیند به یک مؤسسه حقوقی معتبر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
دروازه کوروش در حوالی تخت جمشید کشف شد!

چه عواملی سبب طلاق در ترکیه میشه؟

طلاق گرفتن در ترکیه شما باید دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشید:

خرید خانه در ترکیه

بیماری جنون

اگر همسر شما بیماری روانی دارد و زندگی برای شما مشکل‌شده، می‌تونید بعد از اثبات این موضوع و به تأیید رسیدن توسط کمیته پزشکی درخواست طلاق بدهید.

زنا

اگر هر کدوم از زوجین مرتکب به انجام زنا (داشتن رابطه جنسی) شود، طرف دیگری بعد از اثبات این موضوع می‌تواند برای طلاق در ترکیه درخواست دهد.

ترک منزل

هر کدام از زوجین به مدت ۶ ماه به دلایل غیرقابل توجیهی مثل عدم تعهدات زناشویی به خانه نرود، طرف دیگر می‌تواند درخواست طلاق دهد. اما اگر همسری که خانه را ترک کرده است، بعد از اخطار قانونی توسط دادگاه بعد از ۶ ماه بازگردد می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند.

رفتار خشونت‌آمیز

اگر هر کدام از زوجین، دیگری را مورد شکنجه، بدرفتاری و یا زدن به قصد کشتن قرار دهند بعد از به اثبات رسیدن این موضوع در دادگاه طرف دیگری می‌تواند درخواست طلاق بدهد.

بررسی مراحل طلاق در ترکیه

در طلاق‌های توافقی زوجین بعد از رضایت کامل هر دو طرف با حضور در مرجع قضایی و ارائه سند ازدواج درخواست خود را اعلام می‌کنند. بعد از گذشت چند روز از جلسه دادگاه، حکم طلاق صادر خواهد شد. اما برای طلاق غیرتوافقی در ترکیه باید هر کدام از زوجین که قصد طلاق دارد دلیل مهم و کافی در دادگاه ارائه کند.

طریقه حضانت فرزندان بعد از طلاق

خرید آپارتمان در استانبول

بعد از انجام طلاق در کشور ترکیه، دادگاه تعیین می‌کند که کدام از زوجین صلاحیت نگهداری از فرزند را دارند. قاضی طرفی رو انتخاب می‌کند که توانایی نگهداری فرزند را داشته باشد و هم‌چنین هزینه مخارج او را بتواند پرداخت کند تا به خوبی بتونه از فرزند نگهداری کند. اگر پدر و مادر فرزند دچار بیماری روانی و یا خشونت رفتاری دارند، زوجی که نگهداری فرزند را به عهده داره می‌تونه ملاقات طرف دیگری را محدود کند.

بیشتر بخوانید
از دست دادن جان سلبریتی‌ها در دنیا بر اثر ابتلا به کرونا

شرط طلاق گرفتن در ترکیه برای ایرانیان

وب‌سایت خانه من و تو

ایرانیان ساکن کشور ترکیه برای ثبت طلاق خود در ایران می‌توانند به‌صورت حضوری در دفاتر ایران انجام دهند. از طرفی می‌توانند وارد سامانه ثنا شوند و به یک وکیل وکالت دهند تا مراحل را انجام دهد. روش دیگری هم هست که از طریق سامانه میخک کشور ترکیه به یک وکیل وکالت بدهید تا مراحل طلاق رو پیگیری کند.

مدارک لازم برای طلاق در ترکیه

بعد از اثبات طرفین مبنی بر قانونی بودن ازدواجشان و رعایت قوانین طلاق در ترکیه باید مدارکی رو ارائه کنند.

  • شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک اقامتی ترکیه
  • اصل و کپی سند ازدواج
  • دادخواست و فرم‌های تکمیلی طلاق
  • چهار قطعه عکس

برای دریافت مشاوره رایگان خرید آپارتمان در استانبول کافیه که به وب‌سایت خانه من و تو مراجعه کرده و فرم مشاوره رایگان املاک رو تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند. کارشناسان ما از صفر تا صد خرید ملک در ترکیه با شما خواهند بود و مدرن‌ترین و پرسودترین املاک رو در محبوب‌ترین و امن‌ترین شهر ترکیه به شما معرفی خواهند کرد.

سؤالات متداول در رابطه با طلاق در ترکیه

چه عواملی باعث طلاق در ترکیه می‌شود؟

دیوانگی، زنا، ترک منزل و بدرفتاری با همسر؛ البته باید تمامی موارد در دادگاه اثبات شود.

شرایط طلاق گرفتن برای ایرانیان در ترکیه به چه صورت هست؟

با استفاده از سامانه میخک و سامانه ثنا می‌توانید اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا