سیاست داخلیسیاسی

بررسی حضور پرحاشیه فریدون عباسی و اظهارات جنجالی‌اش در رسانه ملی

فریدون عباسی نماینده فعلی مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی و ملقب به جانباز هسته‌ای، در برنامه پرونده ویژه شبکه سوم سیما حاضر شد و به گفت‌وگو پیرامون بررسی خرابکاری اخیر اسرائیل در سایت هسته‌ای نطنز پرداخت. اظهاراتی که کما فی‌السابق پرحاشیه و جنجالی بود. عباسی در این برنامه خرابکاری اسرائیل در نطنز را خیلی قشنگ توصیف کرد و استفاده از این عبارت بازتاب فراوانی در سطح جامعه و کاربران فضای مجازی داشت. خوب است بدانید فریدون عباسی از بهمن ماه ۸۹ تا مرداد ماه سال ۹۲ رئیس سازمان انرژی اتمی بود.

عباسی در سال‌های اخیر، بارها اظهارات پرحاشیه‌ای در خصوص مسائل هسته‌ای مطرح کرد. مثلاً در زمان ریاستش بر سازمان انرژی اتمی کشور، گفته بود: « ایران برای گمراه کردن جاسوسان، اطلاعات غلط به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌داده.» او همان طور که گفتیم در حال حاضر نماینده مجلس شورای اسلامی است، پیشنهاد داده بود نهادهای امنیتی مکالمات نمایندگان را شنود کنند. همچنین عباسی پس از ترور محسن فخری‌زاده، ادعا کرده بود که این دانشمند شهید هسته‌ای کشورمان را او جذب کرده بود.

فریدون عباسی که از دوران ریاست خود بر سازمان انرژی کشور با توصیفات خارق‌العاده یاد می‌کند، اخیراً هم ادعای عجیبی مطرح کرده است. عباسی مدعی شده در زمان مذاکرات سعید جلیلی، طرف مقابل حاضر شده بود تحریم بانک مرکزی را بردارد آن هم در مقابل محدودیتی که به زعم او ایران به آن نیازی نداشته است.

عباسی ادعای مذکور را هجدهم فروردین ماه سال جاری با حضور در یکی از برنامه‌های رسانه ملی مطرح کرد و در خصوص این موضوع گفت:

طرف مقابل محدودیتی که از ما انتظار داشت پذیریم این بود که یک زنجیره ۲۰ درصدی که نیازی به آن نداشتیم را خاموش کنیم، در مقابلش هم طرف مقابل تحریم بانک مرکزی را بردارد. تنها یک زنجیره را خاموش کنیم، نه اینکه غنی سازی ۲۰ درصدی کشور را به طور کامل تعطیل کنیم.

این ادعا البته بدون منبع و سند است و به قدری عجیب است که در همان برنامه مجری صدا و سیما را به تعجب واداشت و باعث شد مجری نسبت به تبعات این تصمیم در صورت صحیح بودن آن و بحث ماجرای افزایش ناگهانی قیمت ارز و دلاری که در آن زمان آغاز شد و اقتنصاد داخلی و خارجی کشور و معیشت مردم را با مشکلات عدیده مواجه ساخت، واکنش نشان دهد. این در حالی است که اگر واقعاً چنین پیشنهادی وجود داشته، بد نیست مسئولان وقت پاسخ دهند که چرا چنین پیشنهادی را نپذیرفته‌اند و با چه استدلالی حاضر شده‌اند مردم این همه مشکل معیشتی را تحمل کنند؟ پ

بیشتر بخوانید
قرارداد سریلانکا و چین درس عبرتی برای دیگر کشورها

همچنین بخوانید: خرابکاری اسرائیل در نطنز | هدف اسرائیل از این خرابکاری‌ها چیست؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا